خانهسئو و بهینه سازیعمومی

آموزش کار با بخش Acquisition در گوگل آنالیتیکس

آموزش کار با بخش Acquisition در گوگل آنالیتیکس
آموزش کار با بخش Acquisition در گوگل آنالیتیکس
آموزش کار با بخش Acquisition در گوگل آنالیتیکس

در آموزش قبلی با نحوه ی ایجاد Goal آشنا شدیم و فهمیدیم ایجاد Goal می تواند در یافتن conversion rate یا نرخ تبدیل به ما در تشخیص عملکرد سایتمان کمک کند. حال که با مفهوم Goal آشنا شده ایم می توانیم در مورد ابزار های بخش Acquisition بیشتر بدانیم.

Acquisition به این معنا می باشد که چه چیز هایی کاربران را به وب سایت شما می آورند؟! با استفاده از ابزار های این قسمت می توانید پاسخ به این سوال را بیابید. پس ادامه ی این آموزش را حتما مطالعه کنید…

بخش اول Overview می باشد ، در این قسمت همانند Audience می توانید یک گریز کلی به زیر مجموعه ها و آمار های این بخش داشته باشید، این قسمت نیز دارای Session ها و نمودار هایی جهت ارائه گزارشات کلی از زیر مجموعه ها می باشد .

Acquisition-google-analytics-1

در بخش Overview نموداری با عنوان Channel دارید که این قسمت در واقع به سوالی که در تعریف Acquisition مطرح شد یک پاسخ کلی ارائه می دهد؛ یعنی کاربران ما از چه راه های ارتباطی به سایت ما هدایت شده اند. تعدادی از مقادیری که ممکن است مشاهده کنید به شرح ذیل می باشد:

  • Direct: بدین معنا می باشد که کاربران آدرس وب سایت شما را در نوار آدرس مرورگر تایپ کرده و به صورت مستقیم وارد سایت شده اند یا از طریق بوک مارک هایشان و … مستقیما وارد سایت شما شده اند. به این مخاطبان Direct یا مستقیم گفته می شود.
  • Referral: وبلاگ ها یا سایت های دیگر لینکی از سایت شما قرار داده اند و کاربران با کلیک بر روی آن وارد سایت شما شده اند. بدین معنی که وب سایت های دیگر کاربرانشان را به سایت شما ارجاع داده اند . به این مخاطبان Referral یا ارجاعی گفته می شود.
  • Paid Search: این مورد شامل کاربران ورودی حاصل از تبلیغات ppc، cpc و ازاین قبیل می باشد که هزینه ای را برای شما دربر داشته اند.
  • Organic Search: کاربرانی می باشند که به صورت طبیعی از طریق جستجو در موتور های جستجوگر وارد وب سایت شما شده اند و این پروسه هزینه ای برای شما نداشته است.
  • Social: در این قسمت می توانید کاربرانی که از طریق شبکه های اجتماعی وارد وب سایت شما شده اند را مشاهده کنید.
  • Email: در این قسمت نیز آمار کاربرانی که از طریق ایمیل های ارسال شده مانند News Letters ، خبر نامه ها و … وارد وب سایت شما شده اند را می توانید مشاهده کنید.

ما از طریق این نمودار در بخش Top Channels به صورت کلی می توانیم نوع ورود کاربران به سایتمان را تشخیص بدهیم که از چه طریق و به چه میزان بوده است.

با Session ها نیز به صورت کامل قبلا آشنا شده اید و همانند بخش Audience می باشد.

اطلاعات قابل ارائه ی دیگر دراین بخش Conversion می باشد که با ثبت هر Goal در این نمودار Conversion rate مربوط به Goal های ثبت شده را نمایش می دهد که مسلما هرچه این نرخ تبدیل بالاتر باشد یعنی عملکرد سایت شما بهتر بوده است.

برای کسب اطلاعات و جزعیات بیشتر در مورد Channel ها می توانید از مسیر Acquisition>All Traffic>Channels به این جزئیات دست یابید.

Acquisition-google-analytics-2


(1) آموزش Acquisition در گوگل آنالیتیکس
آموزش Acquisition در گوگل آنالیتیکس - ویکی دمی


(2) آموزش کار با بخش Acquisition در گوگل
آموزش کار با بخش Acquisition در گوگل آنالیتیکس بیست اسکریپت


(3) معرفی و آموزش بخش Acquisition در گوگل
معرفی و آموزش بخش Acquisition در گوگل آنالیتیکس لرن دی ال


(4) آشنایی با بخش Acquisition در گوگل
آشنایی با بخش Acquisition در گوگل آنالیتیکس - فصل وردپرس


(5) آشنایی با بخش Acquisition در گوگل آنالیتیکس - ویکی دمی
البته باید به شما بگوییم از آنجایی که دوره ی آموزش گوگل آنالیتیکس آکادمی ویکی دمی پایه ی تجزیه و تحلیل دیجیتال است پس شما با فراگیری آن به راحتی می توانید با هر ابزار تجزیه و تحلیل دیجیتال مثل گوگل آنالیتیکس کار کنید و


(6) گزارش Audience در گوگل آنالیتیکس
گزارش Audience در گوگل آنالیتیکس


(7) آموزش گوگل آنالیتیکس- گزارش جذب Acquisition
15.07.2020 منبع کلیپ آموزش گوگل آنالیتیکس- گزارش جذب Acquisition وبسایت آپارات - کانال - ترب تمامی کلیپ ها به صورت امبد در سایت نمایش داده میشوند یعنی هر پخش کلیپ به آمار پخش کلیپ در آپارت شما اضافه میکند و برابر با پخش شدن کلیپ در


(8) آموزش نحوه اتصال سرچ کنسول گوگل
آموزش نحوه اتصال سرچ کنسول گوگل وبمستر به گوگل آنالیتیکس


(9) گوگل آنالیتیکس چیست راهنمای کامل تحلیل سایت در گوگل
07.06.2020 ما در این مطلب قصد داریم بگوییم که گوگل آنالیتیکس چیست چرا اینقدر مهم و واجب است و طریقۀ کار با این ابزار را از پایه به شما آموزش بدهیم و در مورد اطلاعات تحلیلی مختلفی که در اختیار شما میگذارد صحبت نماییم. پس در صورتی


(10) آموزش کار با بخش Acquisition در گوگل آنالیتیکس - بیست اسکریپت
آموزش کار با بخش Acquisition در گوگل آنالیتیکس سئو مقالاتآموزشترفند Acquisition به این معنا می باشد که چه چیز هایی کاربران را به وب سایت شما می آورند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا