خانهدامنهعمومی

6 نکته مهم در هنگام انتخاب دامنه

6 نکته مهم در هنگام انتخاب دامنه
6 نکته مهم در هنگام انتخاب دامنه
6 نکته مهم در هنگام انتخاب دامنه

راهنمای انتخاب نام دامنه ی مناسب در 6 مرحله

برای راه اندازی یک سایت، انتخاب نام دامنه ی سایت می تواند تصمیم گیری مهمی باشد. نام دامنه ی سایت می تواند تاثیر بسزایی در کسب و کار شما و موفقیت تجارت شما داشته باشد. نام دامنه می تواند سایت شما را در موتور های جستجو محبوب تر کرده و توجه روبات ها را به سایت شما جلب نماید. همچنین کمک زیادی در برند سازی و شکل دادن به استراتژی های بازاریابی شما می تواند بکند. در این مقاله ­چند نکته ی ساده ولی کاربردی برای انتخاب بهترین نام دامنه ی سایت به شما آموزش داده خواهد شد، بعد از مطالعه این مقاله می توانید جهت ثبت دامنه وب سایتتان بزرگترین قدم ها را بردارید.

1- یک نام دامنه ی منحصر به فرد انتخاب کنید

یافتن یک نام دامنه ی منحصر به فرد از گفتن آن نیز آسان تر می باشد. ممکن است نام هایی که به آن ها فکر می کنید قبلا توسط سایر کسب و کار ها ثبت شده باشند ولی با کمی جستجو قادر خواهید بود نام دامنه های ساده و منحصر به فردی را بیابید. در زمان ثبت یک دامنه ، به این نکته توجه داشته باشید که یک نام دامنه باید به نحوی باشد که مطابق با قوانین کپی رایت و آژانس حقوق قانونی کشور شما باشد.

6-domain-2

سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که مرتبط با کسب و کار شما می باشد زیرا این مورد می تواند در برند سازی کمک بسزایی به شما بکند. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که می توانید از نام های غیر متبط ولی منحصر بفرد نیز استفاده کنید . برای مثال نام دامنه ی amazon یک نام خاص و غیر مرتبط با نوع فعالیت سایت می باشد. ترکیب کلمات نیز راهی برای مشخص کردن فعالیت کسب و کار شما می باشد . برای مثال carshop.com مشخص می کند این سایت مربوط به ماشین یا لوازم جانبی آن می باشد.

2- نام دامنه های ساده را انتخاب کنید

نام دامنه های ساده، راحت تر در ذهن افراد می ماند. کاربران راحت تر آن را به ذهن می سپارند و برای یافتن سایت شما از آن استفاده خواهند نمود. نام دامنه باید به نحوی باشد که نوشتن آن آسان بوده و کاربران برای تایپ آن نیازی به تلاش جهت به یاد آوردن املای صحیح آن نداشته باشند.

3- از نام دامنه های با پسوند com. استفاده کنید

اکثر مردم ، تصور می کنند دامنه های با پسوند .com دارای فرمت استانداردی بوده و در سراسر جهان نیز به صورت گسترده در حال استفاده می باشد. اگر شما از سایر پسوند هایی که محبوبیت زیادی ندارند و بعضا برای عموم کاربران شناخته شده نمی باشند ، ممکن است کاربران دنبال نام سایت شما با پسوند .com بگردند و به سایر سایت های مشابه هدایت شوند . در این صورت کاربران و فروش خود را از دست خواهید داد.

6-domain-3

4- سازگاری نام دامنه با خدمات و فعالیت سایت

نام های گمراه کننده هیچ کمکی به برند شما نخواهند کرد و تنها منجر به ایجاد احساس فریب خوردگی و بی اعتمادی در کاربران می گردد. برای نام هایی که به صورت کامل با سرویس هایی که ارائه می دهند مرتبط نمی باشند (مانند amazon)، شما باید یک برند سازی قوی که نام سایت و خدماتتان را برای دیگران شناخته کند داشته باشید. در غیر این صورت اگر شرکت شما کوچک و با بودجه ی محدودی باشد آسیب خواهد دید.

5- تاثیر SEO بر روی نام دامنه

در سئو، اگر نام دامنه کوتاه، ساده و به یاد ماندنی باشد، بزرگترین شانس شماست! موتور های جستجو برای لیست کردن نتایج از فاکتور هایی استفاده می کنند که نام دامنه می تواند مرتبط و تاثیر گذار بر روی این فاکتور ها باشد.

6- استفاده از کلمات کلیدی

دامنه هایی که از کلمات کلیدی در نام آن ها استفاده شده است مرتبه ی بالاتری در فهرست موتور های جستجو خواهند یافت. برای مثال دامنه ی usedcarshop.com بهتر از دامنه ی carshop.com در قوانین سئو می باشد. اگر کسی عبارت used car business را جستجو نماید ، موتور های جستجو با توجه به نام دامنه ی سایت شما ، رتبه ی بالاتری را به سایت خواهند داد. اگرچه در سال های اخیر الگوریتم های جستجوی گوگل تغییر یافته است و نام دامنه های غنی در درجه ی اهمیت پایین تری قرار داده شده است.

در صورتی که مطالعه این مطلب برای شما مفید بود همچنین می توانید مقاله چگونه می توانیم دامنه مناسب انتخاب کنیم را نیز مطالعه فرمایید، همچنین می توانید ویدئو نحوه انتخاب بهترین نام دامنه برای وب سایت را هم تماشا کنید، در این ویدئو تمام اصول انتخاب نام دامنه ایده آل به صورت تصویری نمایش داده شده است، همچنین اگر تصمیم گرفته اید برای وب سایتتان دامنه ir. ثبت کنید و با مراحل ثبت دامنه آی آر آشنایی ندارید به شما توصیه می کنیم ویدئو آموزش ثبت دامنه ir. را تماشا کنید، در این ویدئو مراحل ثبت یک دامنه ir. به صورت قدم به قدم آموزش داده می شود.


(1) 10 نکته مهم برای انتخاب نام و دامنه
10 نکته مهم برای انتخاب نام و دامنه وبسایت - آمانج آکادمی مرکز


(2) 10 نکته مهم در انتخاب نام دامنه مناسب
10 نکته مهم در انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت - همیار وب


(3) نکات مهم انتخاب دامنه برای سئو سایت
نکات مهم انتخاب دامنه برای سئو سایت کسب و کار اینترنتی طراحی


(4) 3 نکته مهم برای انتخاب نام دامنه مناسب - زومیت
در ادامه به بررسی 3 نکتهی اصلی در انتخاب نام دامنهی مناسب میپردازیم 1- روی دامنههای سطح بالای عمومی مرتبط سرمایهگذاری کنید. تعداد پسوندهای مختلف برای دامنهها روزبهروز در حال افزایش است اما به این معنی نیست


(5) برای انتخاب نام دامنه این نکات را در نظر بگیرید
زمانیکه تصمیم به راه اندازی وب سایتی برای کسب و کار خود می گیرد مراحل مختلفی پیش رو خواهید داشت. انتخاب نام دامنه Domain صحیح و اصولی یکی از مراحل است و مهم است دامنه ای برگزینید که در ذهن مخاطبان و مشتریانتان ماندگار باشد.


(6) راهنمای انتخاب یک نام دامنه خوب و مناسب
راهنمای انتخاب یک نام دامنه خوب و مناسب پرتال


(7) 6 نکته انتخاب نام مناسب برای سایت
6 نکته انتخاب نام مناسب برای سایت - پارسیان هاست


(8) راهنمای انتخاب دامنه سایت
شما در هنگام انتخاب دامنه سایت باید مراقب شرکت ها و برندهای دیگر باشید نامی که شما برای دامنه انتخاب می کنید نباید نام یک شرکت دیگر و یا شبیه به آن باشد. گمراه کردن کاربران از این طریق کار


(9) نکات مهم و کاربردی انتخاب نام دامنه
نکات مهم و کاربردی انتخاب نام دامنه اینترنتی - همیار توسعه HamyarDev


(10) 6 نکته برای انتخاب دامنه مناسب - پارسیسا
اهمیت نام دامنه بر تمامی فعالان این حوزه روشن است. چرا که این نام معرف برند مد نظر است و قطعا بر سئو سایت تاثیر گذار خواهد بود. دامنه کوتاه و مختصر به دلیل ماندگاری راحت تر در ذهن قطعا بر تعداد بازدیدکنندگان وب سایت تاثیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا