خانهسئو و بهینه سازیعمومی

اصول و قواعد لینک سازی داخلی چیست

اصول و قواعد لینک سازی داخلی چیست
اصول و قواعد لینک سازی داخلی چیست
اصول و قواعد لینک سازی داخلی چیست

لینک سازی داخلی یکی از مباحث مهم در سئو داخلی سایت است. لینک ها مانند زنجیر صفحات وب را به هم متصل می کنند و در داخل هر وب سایت نیز یکسری لینک های داخلی صفحات را بهم متصل می کند. از منوها گرفته تا لینکهای درون محتوایی و لینکهای فوتر و سایدبار همگی موقعیتی را برای وجود لینک داخلی فراهم می کنند که اساس اینکار بر ایجاد دسترسی بیشتر و بهتر است.

اسپم در لینک سازی داخلی

اسپم در هر چیزی زمانی اتفاق می افتد که موضوع مورد بحث با اصل موضوع در تناقض باشد. مبنا و اصل اساسی در لینک سازی داخلی بر برقراری ارتباط معنی دار بین صفحات سایت است که دسترسی را برای کاربران آسانتر و بهتر می کند. زمانی که اینکار تنها به منظور ایجاد لینک در محتوا و بدون هدف خاصی باشد می توان آن را اسپم دانست.

لینک سازی داخلی اصولی و صحیح

برای شروع کار لینک های داخلی صفحات زیر را بصورت اجمالی بررسی کنید:

تاثیر ساختار سایت بر سئو / تاثیر امنیت سایت بر سئو / تاثیر سرعت سایت در سئو / تاثیر آپتایم در سئو سایت

همانطور که می بینید لینک های داخلی برای برقراری پیوند و ارتباط محتوایی در مطالب گذاشته شده است و نه چیز دیگر! در واقع زمانی که می خواهیم لینک داخلی در محتوا بکار ببریم باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که آیا کاربر به این لینک نیاز دارد یا خیر؟ برای مثال در مطلب تاثیر ساختار سایت بر سئو مطالب دیگری نظیر استفاده اصولی از برچسب ها در وردپرس، تغییر پیوندهای یکتا و … لینک شده اند. با توجه به اینکه مطلب لینک شده مفهوم مطلب را تکمیل کرده و به مخاطب کمک می کند تا اطلاعات خود را کاملتر کند. پس می توان نتیجه گرفت که لینک های گذاشته شده در محتوا کاملا صحیح بوده و تاثیرات خوبی را بصورت کلی در سایت خواهد داشت که به شرح زیر هستند:

  • ساختار سایت به لحاظ دسترسی صفحات به یکدیگر کاملا استاندارد خواهد بود.
  • خزنده ها خواهند توانست به راحتی به تمامی صفحات سایت دسترسی داشته باشند.
  • بواسطه دستیابی به محتوای کامل، کمک خواهد کرد که بازدیدکننده در سایت باقی بماند.
  • موجب بهبود UI و UX خواهد شد که در مجموع موجب بهبود وضعیت سئو سایت می شود.

نتیجه گیری و جمع بندی موضوع

صرفا استناد کردن به نتایج افزونه هایی نظیر Yoast SEO که بصورت غیرهوشمند عمل می کنند کافی نیست. برای مثال برای لینک های داخلی، شما می توانید با هر عبارت غیر مرتبط و غیر کارآمدی به صفحات دیگر لینک کنید و چراغ سبز افزونه Yoast SEO را بگیرید. این در صورتی است که افزونه قادر نیست بصورت کامل و دقیق شما را در لینک سازی داخلی یاری کند. این شما هستید که باید بصورت هوشمندانه ای ارتباط مطلوبی بواسطه لینک های داخلی با صفحات دیگر برقرار نمایید. این موضوع در محتوا بصورت برقراری ارتباط محتوایی هوشمند بوده و در صفحات شاخص و اصلی نیز بصورت برقراری بهترین مسیر برای دسترسی کاربران به بخش های مختلف سایت انجام می گیرد. بهبود UI به معنی رابط کاربری بخصوص در صفحات شاخص موجب می شود که کاربران به راحتی مسیر مورد دلخواه خود را پیدا کنند. در غیر اینصورت به احتمال زیاد کاربر سایت را ترک خواهد کرد.


(1) اصول و قواعد لینک سازی داخلی ویدیو
اصول و قواعد لینک سازی داخلی ویدیو خدمات سئو دات کام


(2) قواعد لینک سازی داخلی چیست مجله تودی
قواعد لینک سازی داخلی چیست مجله تودی l مجله آموزشی خبری کسب و کار


(3) اصول و قواعد لینک سازی داخلی - سئو
اصول و قواعد لینک سازی داخلی - سئو سایت - سئو ایران


(4) آموزش لینک سازی داخلی و سئوی داخلی حرفه
آموزش لینک سازی داخلی و سئوی داخلی حرفه ای 2020 سایت در وردپرس


(5) اصول و قواعد لینک سازی داخلی
اصول و قواعد لینک سازی داخلی


(6) اصول و قواعد لینک سازی داخلی چیست میهن توسعه
اصول و قواعد لینک سازی داخلی چیست ارسال شده در تاریخ نوامبر 19 2015 نوامبر 10 2019 توسط علی اصغرکشاورز 19


(7) اصول و قواعد لینک سازی داخلی چیست ایکس اسکریپت
لینک سازی داخلی یکی از مباحث مهم در سئو داخلی سایت است. لینک ها مانند زنجیر صفحات وب را به هم متصل می کنند و در داخل هر وب سایت نیز یکسری لینک های داخلی صفحات را بهم متصل می کند.


(8) قواعد لینک سازی داخلی چیست روپوش
قواعد لینک سازی داخلی چیست روپوش


(9) اصول و قواعد لینک سازی داخلی چیست
25.06.2018 اصول و قواعد لینک سازی داخلی چیست لینک سازی داخلی یکی از مباحث مهم در سئو داخلی سایت است. لینک ها مانند زنجیر صفحات وب را به هم متصل می کنند و در داخل هر وب سایت نیز یکسری لینک های داخلی صفحات را بهم متصل می کند.


(10) اصول و قواعد لینک سازی داخلی چیست - سئو سایت
لینک سازی داخلی سئو یکی از مباحث مهم در سئو داخلی سایت است. لینک ها مانند زنجیر صفحات وب را به هم متصل می کنند و در داخل هر وب سایت نیز یکسری لینک های داخلی صفحات را بهم متصل می کند. از منوها گرفته تا لینکهای درون محتوایی و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا