چیستخانهسایرعمومی

نرخ پرش یا bounce rate وب سایت چیست

نرخ پرش یا bounce rate وب سایت چیست
نرخ پرش یا bounce rate وب سایت چیست
نرخ پرش یا bounce rate وب سایت چیست

یکی از موضوعاتی که در رتبه یک وب سایت در موتورهای جستجو نقش مستقیمی ایفا می کند، نرخ پرش یا همان bounce rate است. نرخ فرار از سایت در سئو یکی از معیارهای بسیار مهمی است که باید همواره آن را کنترل کرده و در راستای کاهش آن تلاش کرد. در این مقاله از پایگاه دانش جی فارس تصمیم داریم بررسی کنیم که نرخ پرش چیست و روش کاهش bounce rate سایت را آموزش دهیم. پس اگر تمایل دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب نمایید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

نرخ پرش چیستbounce rate وب سایت چیست؟

در پاسخ به سوال بانس ریت سایت چیست باید گفت: نرخ پرش سایت معیاری است که به شما نشان می دهد که چند درصد از افرادی که وارد وب سایت شما شده اند بدون انجام هیچ کاری یا داشتن تعاملی وب سایت شما را ترک کرده اند. منظور از تعامل کلیک کردن روی یکی از موارد منو، ادامه مطلب یا لینک های داخلی قرار گرفته در یک صفحه است. اگر بازدید یک کاربر از وب سایت تنها به یک صفحه محدود شود و در صفحات وب سایت گردشی نداشته باشد، حرکت آن کاربر به عنوان یک bounce rate منفی محاسبه می شود.

بیشتر بدانید: نرخ کلیک یا CTR چیست؟

از نرخ پرش یا همان bounce rate سایت می توانید به عنوان یک معیار بسیار کلیدی جهت سنجیدن میزان کیفیت صفحات وب سایت خود استفاده کرد. اگرچه تعریف نرخ فرار از سایت به نظر ساده و قابل فهم است اما درک آنچه که این رقم به شما می گوید می تواند کمی دشوار باشد. تجزیه و تحلیل این معیار کمی پیچیده است و همین سبب می شود تا بسیاری از کاربران نتوانند مفهوم آن را به خوبی درک کرده و از آن در راستای بهبود عملکرد وب سایت خود استفاده کنند.

نرخ پرش در سئونرخ پرش در سئو

موتورهای جستجو تمرکز اصلی خود را روی میزان جذب و درگیر نمودن کاربران قرار داده اند. چرا که آنها به شکلی تعبیه شده اند که هر چقدر که وب سایتی بهتر بتواند پاسخگوی نیازهای کاربران اینترنتی باشد، رتبه بهتری را در نتایج جستجو به آن می دهند. یکی از این فاکتورها نرخ پرش است.

موتورهای جستجو معتقد هستند که چنین وب سایتی معیارهای اصلی یک وب سایت ارزشمند را دارا می باشد و باید در رتبه های اول نتایج جستجو نمایش داده شود. به همین دلیل است که بسیاری از سئوکاران و وب مستران روی داشتن bounce rate پایین تاکید دارند. به طور کلی می توان گفت bounce rate بالا برای وب سایت شما نتیجه ای مطلوبی را به همراه نخواهد داشت. چرا که نرخ پرش نشان دهنده این موضوع است که محتوا و ساختار وب سایت شما به اندازه کافی برای خوانندگان آن جذاب نبوده و نمی تواند نظر آنها را به خود جلب کند. با این وجود نمی توان با اطمینان گفت که همیشه نرخ فرار از سایت بالا معنای بدی را به همراه دارد.

نرخ فرار از سایت بالا، یکسری سیگنال منفی را برای موتورهای جستجو ارسال می کند. در واقع بانس ریت برای آنها نشان دهنده این موضوع است که بازدیدکنندگان دیگر محتواهای قرار گرفته در وب سایت شما را آنقدر جذاب ندانسته اند که روی آنها کلیک کنند. اما زمانی که کاربری در وب سایت شما گردش داشته باشد، این سیگنال ارسال می شود که محتوای شما جذابیت کافی را داشته است.

بیشتر بدانید:چه نوع محتوایی در گوگل رتبه می گیرد؟

به عنوان مثال ممکن است شما صاحب یک وب سایت تجاری بوده و هدف اصلیتان برقراری ارتباط با مشتریان از طریق ایمیل یا تلفن همراه است. در این حالت شما نیازی ندارید که بازدیدکنندگان به صفحات دیگر وب سایت بروند. آنها می توانند تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق صفحه ارتباط با ما دریافت کنند و بعد از دریافت آن سریعا از وب سایت شما خارج شوند. مسئله مهم این است که شما باید بتوانید تشخصی دهید که کدام کدام صفحه جذابیت لازم را ندارد bounce rate اثر مخرب داشته و کدام یک تاثیر منفی روی عملکرد شما ندارد.

کاهش bounce rate سایتکاهش bounce rate سایت

برای بهبود بانس ریت وب سایت خود باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال یکی از ساده ترین راه هایی که می تواند باعث کاهش bounce rate وب سایت شما شود این است که:

  • اطمینان حاصل کنید لینک های خارجی وب سایتتان در یک پنجره یا برگه مرورگر جدید باز می شود. (البته این مورد در حال حاضر چندان توصیه نمی شود چرا که باز شدن صفحه به تنهایی کافی نیست و کاربر می بایست در آن عکس العملی نشان دهد.)
  • ناوبری سایت
  • طراحی زیبا
  • عدم وجود تبلیغات آزاردهنده pop-up
  • بارگذاری سریع وب سایت
  • mobile-friendly بودن
  • و…

البته از نقش انتخاب کلمات کلیدی مناسب و مرتبط نیز نباید گذشت. آیا محتوایی که در اختیار کاربر قرار می گیرد دقیقا همان چیزی است که در توضیحات کوتاه خود به آن اشاره کرده اید؟ پاسخ این سوال می تواند پیش زمینه مناسب درباره میزان bounce rate وب سایتتان را در اختیار شما قرار بدهد. موضوع اصلی این است که در کنار بررسی تمامی نکات بیان شده باید روی محتوایی که ارائه می دهید نیز دقت کافی را داشته باشید. محتوای جذابی که لینک سازی داخلی آن مناسب و به جا است، به طور قطع می تواند مخاطبین را متقاعد کند که در وب سایت شما گردش داشته باشد.

در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با مبحث انتخاب کلمه کلیدی مناسب می توانید مقاله انتخاب کلمات کلیدی برای صفحات سایت و اصول محتوا نویسی در وردپرس
را مطالعه نمایید.

نرخ فرار از سایت (bounce rate) یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که وبمستران روی آن دقت بسیاری دارند. چرا که نه تنها روی مدیریت صحیح سئو وب سایت تاثیرگذار است، بلکه به شما نشان می دهد که کدام یک از صفحات وب سایتتان می توانند تعامل بهتری را با مخاطبین ایجاد کنند. مطمئنا هر چقدر که محتواهای صفحات یک وب سایت مناسب تر باشند، می توانند تاثیر بهتری روی خوانندگان آن بگذارند. این تاثیرگذاری نیز در نهایت به برقراری یک تعامل سازنده میان کاربر اینترنتی و وب سایت شما منجر خواهد شد. در این مقاله از پایگاه دانش جی فارس تلاش بر این بوده است تا شما را با مفهوم نرخ پرش آشنا کرده و راهکارهای مناسب برای رفع آن ارائه داده شود.

آموزش سئو و بهینه سازی سایت


(1) نرخ پرش سایت یا bounce rate چیست و
نرخ پرش سایت یا bounce rate چیست و چگونه آن را کاهش دهیم - وبلاگ


(2) نرخ پرش Bounce rate چیست و چه تاثیری
نرخ پرش Bounce rate چیست و چه تاثیری در سئو وب سایت دارد


(3) بانس ریت Bounce Rate یا نرخ پرش چیست
بانس ریت Bounce Rate یا نرخ پرش چیست - متمم


(4) نرخ پرش Bounce Rate چیست - SEO Blog
نرخ پرش Bounce Rate چیست - SEO Blog


(5) نرخ پرش سایت یا Bounce Rate چیست
28.03.2018 نرخ پرش یا Bounce Rate یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در سئو سایت می باشد. نرخ پرش به تعداد کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند و بدون اینکه به صفحات دیگر سایت


(6) اهمیت bounce rate یا همان نرخ پرش
اهمیت bounce rate یا همان نرخ پرش بلاگ خبری شرکت وب سایتم


(7) نرخ پرش سایت یا Bounce Rate چیست
نرخ پرش سایت یا Bounce Rate به یک کابوس برای اکثر صاحبان وب سایت های بزرگ و فروشگاه های اینترنتی تبدیل شده است. امروز می خوام راجع به کنترل و کاهش Bounce Rate سایت با شما دوستان عزیزم صحبت کنم که یکی از علل اصلی موفقیت و یا عدم


(8) نرخ پرش یا بانس ریت bounce rate چیست و چگونه آن را کاهش
17.03.2020 نرخ پرش سایت یا Bounce Rate چیست نرخ پرش سایت یا Bounce Rate یکی از اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ است که به ترافیک سایت اشاره دارد. نرخ پرش سایت که معمولا با عدد نشان داده میشود بیانگر درصد بازدیدکنندگانی است که وارد سایت میشوند


(9) نرخ پرش یا bounce rate وب سایت چیست - سئوراز
bounce rate وب سایت چیست در پاسخ به سوال بانس ریت سایت چیست باید گفت نرخ پرش سایت معیاری است که به شما نشان می دهد که چند درصد از افرادی که وارد وب سایت شما شده اند بدون انجام هیچ کاری یا داشتن تعاملی وب سایت شما را ترک کرده اند.


(10) نرخ پرش Bounce rate چیست و چه تاثیری در سئو وب سایت دارد
Bounce rate یا نرخ پرش یا نرخ فرار از سایت مفهومی است که این روزها مورد توجه سئوکارها و مدیران وب سایت ها است و به عنوان یکی از فاکتور های تاثیر گذار در جایگاه وب سایت در نتایج جستجو از آن یاد می شود در این مقاله داتیس نتورک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا