آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس

آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس
آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس
آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس

واترمارک تصاویر وردپرس این امکان را به شما میده تا با استفاده از اون بتونید تا به سادگی و بدون نیاز به استفاده از نرم افزارهایی همچون فتوشاپ اقدام به درج خودکار لوگو روی تصاویر وردپرس بکنید و در هر قسمتی از تصاویر سایت که مد نظر شما هستش آرم و لوگوی سایت خودتون را ثبت کنید. ثبت آرم روی تصاویر وردپرس یا همون واترمارک تصاویر وردپرس این امکان را به شما میده تا از کپی تصاویر توسط سایت‌های دیگه تا حدودی جلوگیری کنید، علاوه بر این اگر سایتی از تصاویر شما استفاده کرد خیالتون راحته که تصاویر لوگو خوردند و کاربرانی که دنبال چیزای بیشتری باشند حتما به سایت شما بر اساس لوگو واترمارک شده روی تصاویر وردپرس سری می‌زنند.

در این آموزش از پایگاه دانش جی فارس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای کاربردی و مناسب برای درج خودکار لوگو روی تصاویر بپردازم که با استفاده از این افزونه میتونید تا روی تصاویری که در کتابخانه چندرسانه‌ای وردپرس آپلود می‌کنید به صورت خودکار اقدام به واترمارک کردن تصاویر در وردپرس اقدام کنید. اگر شما هم دنبال این هستید تا تصاویر خودتون را واترمارک کنید تا انتها با ما همراه باشید.

واترمارک تصاویر وردپرس و درج خودکار لوگو روی تصاویر وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با نام Image Watermark در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تا حالا تونسته تا بیش از 40.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.1 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از اون می‌تونید اقدام به درج خودکار واترمارک و امضا در تصاویر وردپرس کنید. برای استفاده از این افزونه قبل از هرکاری ابتدا با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه برای واترمارک خودکار تصاویر در وردپرس بکنید.

دانلود افزونه Image Watermark

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Watermark در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشه روی منو مورد نظر کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و لوگو و تنظیمات خودتون را برای واترمارک تصاویر وردپرس انتخاب کنید.

واترمارک خودکار تصاویر در وردپرس

Automatic watermarking: برای اینکه تصاویری که در وردپرس آپلود می‌کنید به صورت خودکار واترمارک شوند تیک این گزینه را فعال کنید.

Manual watermarking: با فعال کردن این گزینه دکمه‌ای در بخش ویرایش تصاویر اضافه میشه که با استفاده از اون میتونید برای تصاویر قبلی سایتتون که واترمارک ندارن هم واترمارک اعمال کنید.

Enable watermark for: از این قسمت می‌تونید تصاویر وردپرس را که قصد دارید واترمارک گذاری روی آنها اعمال بشه را بر اساس اندازه انتخاب کنید. به عنوان نمونه ممکنه بخواین روی تصاویر شاخص نوشته‌هایی که آپلود می‌کنید واترمارک صورت نگیره، برای این کار کافیه تا تیک گزینه thumbnail که مربوط به تصاویر شاخص است را غیرفعال کنید.

Deactivation: با فعال کردن این گزینه هم کلیه تنظیمات افزونه در صورتی که از این افزونه دیگه استفاده نکنید و اونو پاک کنید از دیتابیس حذف شده و تنظیماتی از افزونه در جداول وردپرس باقی نخواهد ماند.

اترمارک خودکار تصاویر وردپرس

Watermark alignment: با استفاده از این بخش میتونید تا یکی از مکان‌های 9 گانه رو انتخاب کنید تا تصویری که برای واترمارک انتخاب کردین در این بخش از تصویر واترمارک شود.

Watermark offset: با استفاده از این قسمت هم میتونید تا بر حسب پیکسل یک فاصله‌ای را به صورت افقی و عمودی انتخاب کنید تا از حاشیه تصویر به این میزان برای تصویر واترمارک شده اعمال شود.

واترمارک خودکار تصاویر در وردپرس

Watermark image: از این قسمت ابتدا لوگو خودتون را که قصد دارید روی تصاویر واترمارک بشه را انتخاب کنید. برای این منظور روی دکمه Select Image کلیک کنید و سپس تصویر خودتون را آپلود کنید یا اینکه اگر از قبل در کتابخانه چند رسانه‌ای وردپرس قرار داره اونو انتخاب کنید تا در نهایت بعد از انتخاب تصویر تو قسمت Watermark preview بهتون نمایش داده بشه.

Watermark size: یا استفاده از این قسمت می‌تونید اندازه تصویر دلخواه خودتون را که برای واترمارک انتخاب کردید را در سه حالت اندازه اصلی، سفارشی و اندازه درجه بندی شده انتخاب کنید.

Watermark custom size: با استفاده از این قسمت هم می‌تونید اندازه سفارشی بر حسب پیکسل را برای لوگو واترمارک انتخاب کنید.

Scale of watermark in relation to image width: با استفاده از این قسمت اگر که اندازه واترمارک بر اساس درجه‌بندی شده یا همون گزینه scaled در مرحله watermark size انتخاب شده باشه می‌تونید بر حسب درصد میزان آن را تعیین کنید تا در سرتاسر تصویر درج شود.

Watermark transparency / opacity: با استفاده از این گزینه هم می‌تونید میزان شفافیت و کدری برای لوگو واترمارک شده را بر حسب درصد تعیین کنید.

Image quality: از این قسمت هم میتونید کیفیت تصویر نهایی که روی اون لوگو انتخابی واترمارک شده را بر حسب درصد تعیین کنید.

Image format: و در نهایت از این بخش هم می‌تونید فرمت تصویر را به صورت ثابت و یا تصادفی انتخاب کنید.

واترمارک خودکار تصاویر وردپرس

Right click: با فعال سازی این گزینه امکان غیرفعال کردن راست کلیک در وردپرس براتون فراهم میشه که در این صورت بازدیدکنندگان قادر نخواهند بود تا روی تصاویر آپلود شده کلیک راست کنند.

Drag and drop: با فعال کردن این گزینه هم خاصیت کشیدن و رها کردن تصویر غیرفعال میشه و کاربران قادر نخواهند بود تا تصویر را با نشانگر ماوس در پنجره جدیدی برای مشاهده قرار دهند و یا با کشیدن اون درون ویرایشگر از تصویر یک کپی تهیه کنند.

Logged-in users: در صورتی که دو گزینه بالا را فعال کنید، اگر قصد دارید تا برای کاربران وارد شده هم همچین حالتی پیش بیاد تیک این گزینه را فعال کنید، در غیر اینصورت امکان راست کلیک کردن روی تصاویر و کشیدن و رهاکردن تصویر برای کاربرانی که وارد شده‌اند فعال خواهد بود و این تنظیمات صرفا برای بازدیدکنندگان غیرفعال میشه.

واترمارک خودکار تصاویر وردپرس

Backup full size image: با فعال کردن این گزینه از تمامی تصاویر اصلی با اندازه اصلی‌شون یک نسخه در هاست ذخیره میشه تا در صورت غیرفعال کردن افزونه و یا عدم استفاده از افزونه بتونید به تصاویر اصلی دسترسی داشته باشید.

Backup image quality: از این بخش هم می‌تونید تا کیفیت تصاویر بک‌آپ گرفته شده را بر حسب درصد تعیین کنید.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا به راحتی نسبت به واترمارک کردن تصاویر در وردپرس و درج خودکار لوگو روی تصاویر وردپرس اقدام کنید. اگر در رابطه با این آموزش سوال و یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.


(1) آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت
آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس مستر


(2) درج واترمارک روی تصاویر به صورت
درج واترمارک روی تصاویر به صورت اتوماتیک هنگام آپلود در وردپرس با


(3) خودکار بصورت واترمارک
قرار دادن لوگوی سایت روی تصاویر بصورت خودکار بصورت واترمارک


(4) واترمارک روی عکس در وردپرس لوگوی عکس روی تصویر همیار
انتخاب تصاویر برای ایجاد واترمارک روی آنها. Enable watermark for در این قسمت تعیین کنید برای کدام یک از سایزهای عکس که قالب شما پشتیبانی میکند لوگوی سایت روی تصاویر در وردپرس گذاشته شود. حداقل باید یکی را انتخاب کنید.


(5) قراردادن واترمارک روی عکس با افزونه
قراردادن واترمارک روی عکس با افزونه image watermark - وب برای همه


(6) واترمارک چیست کاربرد واترمارک نیماتودی
به زبان ساده واترمارک یک متن مثلا نام شخص یا یک تصویر مثلا لوگوی شرکت است که روی یک سند مثلا اسکناس عکس دیجیتالیقرار میگیرد و نشاندهندۀ کپیرایت و اعتبار اثر و نیز معرفیکنندۀ شخص یا شرکت صاحب اثر است.


(7) درج خودکار واترمارک تصاویر در وردپرس با افزونه Image
با درج خودکار واترمارک تصاویر در وردپرس و یا همان درج لوگو در تصاویر وردپرس می توانید از کپی تصاویری که در وبسایتتان قرار می دهید جلوگیری نمایید.


(8) افزونه حذف کپی رایت تصاویر
افزونه حذف کپی رایت تصاویر وردپرس ذخیره خودکار


(9) قرار دادن واترمارک بر روی تصاویر در وردپرس با افزونه Easy
قرار دادن واترمارک بر روی تصاویر در وردپرس با افزونه Easy Waremark . توسط مجتبی صادقیان در جولای 18 2017 در آموزش وردپرس مقالات وردپرس بدون دیدگاه بازدیدها 392 بازدید. چاپ ایمیل. سلام خدمت کاربران همیشگی وب مستر98 امروز هم با


(10) افزودن اتوماتیک واترمارک روی تصاویر در وردپرس - راساده
در این آموزش خواهید آموخت که چگونه به سادگی روی تصاویر سایت خود کاملا اتوماتیک و خودکار واترمارک ایجاد کنید- راساده آموزش به زبان ساده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا