آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش رفع خطای Pluggable.php در وردپرس

آموزش رفع خطای Pluggable.php در وردپرس
آموزش رفع خطای Pluggable.php در وردپرس
آموزش رفع خطای Pluggable.php در وردپرس

خطای Pluggable.php در وردپرس یکی از خطاهایی است که معمولا در هنگام افزودن یک قطعه کد در فایل فانکشن قالب، به‌روزرسانی وردپرس و یا آپدیت یکی از افزونه‌های وردپرس ممکن است تا در سایت شما رخ دهد. این خطا معمولا در چنین زمان‌هایی رخ میده که یک ناسازگاری بین فایل فانکشن قالب وردپرس و یا یکی از افزونه‌های وردپرس در سایت شما پیش بیاد که منجر به نمایش چنین خطایی در پیشخوان وردپرس و یا حتی بخش کاربری سایت شما شود که مشابه تصویر زیر در سایت رخ خواهد داد.

رفع خطای Pluggable.php در وردپرس

همونطور که در تصویر مشاده می‌کنید در این قطعه کد گفته شده که خطایی در خط 135 افزونه‌ای با نام some-plugin رخ داده که باعث شده تا یک ناسازگاری در خط 1179 از فایل Pluggable.php پیش بیاد، حالا شما میبایست خط 135 از فایل افزونه مورد نظر را بررسی کنید و بعد از مطابقت دادن با خط 1179 از فایلPluggable.php ببینید مشکل به خاطر چیه تا اونو برطرف کنید.

فایل Pluggable.php یکی از فایل‌های اصلی هسته وردپرس هستش که لازمه تا در روی سایت شما وجود داشته باشه و اگر هنگامی که با خطایی در این فایل مواجه شدید که دقیقا اشاره‌ای به این داشت که یکی از خطوط این فایل دارای مشکل است هم نباید این فایل را ویرایش کنید، چرا که مشکل از جای دیگه‌ای خواهد بود. اگر هم این فایل را قبلا ویرایش کردید بسته به نسخه وردپرس که از اون استفاده می‌کنید میبایست وردپرس را دانلود کرده و سپس فایل مورد نظر را مجددا در هاست خودتون بارگذاری کنید و به دنبال رفع مشکل از جای دیگه‌ای باشید.

این خطا صرفا محدود به بخش کاربری سایت نبوده و ممکنه تا در پیشخوان وردپرس هم با اون مواجه بشید طوری که همه بخش‌های پیشخوان به درستی نمایش داده شوند اما خط مربوط به خطا در تمامی صفحات پیشخوان وردپرس مشابه تصویر زیر براتون به نمایش دربیاد.

رفع خطای Pluggable.php در وردپرس

آموزش رفع خطای Pluggable.php در وردپرس

همونطور که در بالا اشاره کردم این خطا ممکنه تا در یک قطعه کدی که در فایل فانکشن قرار دادین بوجود بیاد و یا اینکه در هنگام نصب یا به‌روزرسانی یکی از افزونه‌های وردپرس با اون مواجه شوید که باعث ایجاد ناسازگاری با فایل Pluggable.php شده باشد. پس برای رفع خطا عموما ما چند راهکار ساده خواهیم داشت که توسط این راهکارها می‌تونیم تا نسبت به رفع خطای Pluggable.php در وردپرس اقدام کنیم. پس قبل از هرکاری باید خطا را بررسی کرده و ببینید که مشکل از سمت فایل فانکشن رخ داده و یا اینکه از سمت افزونه وردپرس با اون مواجه شدید.

اگر که اخیرا با افزودن قطعه کدی در فایل فانکشن این مشکل به وجود اومده می تونید تا با ویرایش و تغییر در قطعه کد اضافه شده مشکل را برطرف کنید. به عنوان نمونه مثال زیر را در نظر بگیرید.


Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/demosite/wp-content/themes/mytheme/functions.php:1035) in /home/username/demosite/wp-includes/Pluggable.php on line 1179

1 Warning: Cannot modify header information headers already sent by (output started at /home/username/demosite/wpcontent/themes/mytheme/functions.php:1035) in /home/username/demosite/wpincludes/pluggable.php on line 1179

همینطور که در این مثال مشاهده می‌کنید خطای ما در فایل functions.php درست در خط 1035 رخ داده که به این معنی خواهد بود که برای رفع خطا شما باید فایل فانکشن قالب را باز کرده و به خط 1035 اون مراجعه کنید و ببینید که کدنویسی صورت گرفته در این خط چه ایرادی داره تا اونو برطرف کنید. معمولا در چنین مواردی کاراکترهای اضافی، فاصله و… دخیل هستند که سهوا در کد اضافه شده‌اند. فایل فانکشن به عنوان یکی از فایل‌های اصلی قالب وردپرس هستش که با تغییر در قالب وردپرس می‌تونید تا مشکل را برطرف کنید.

قبل از هرگونه تغییر در فایل فانکشن یک نسخه کپی به عنوان نسخه پشتیبان از اون تهیه کنید تا در صورت بروز خطا بتونید تا مشکل را برطرف کنید. علاوه بر این اگر با کدنویسی آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنم انجام چنین کارهایی را بر عهده یک فرد متخصص وردپرس بسپارید.

از اونجایی که برای رفع مشکل زمان نیاز خواهید داشت میتونید تا با مراجعه به پیشخوان وردپرس قالب مورد نظر را موقتا غیرفعال کنید. اگر هم به پیشخوان وردپرس دسترسی ندارید وارد هاست خود شده و سپس به File Manager هاست مراجعه کنید.

رفع خطای Pluggable.php در وردپرس

حالا به مسیر /public_html/wp-content/themes/ مراجعه کرده و نام پوشه قالب فعلی که در اون با خطا مواجه شدید را به یک نام دیگه تغییر بدین تا قالب غیرفعال شده و قالب پیشفرض وردپرس جایگزین آن شود.

اما گاهی هم پیش میاد که مشکل از قالب نیست و دلیل رخ دادن اون از افزونه‌ای که اخیرا نصب کردید و یا اینکه اونو به‌روزرسانی کردید رخ داده است. در این مورد هم میتونید درست مثل قالب عمل کرده و در ابتدا اگر میدونید که بعد از نصب و یا آپدیت افزونه‌ای که اخیرا اونو به سایت اضافه کردید این خطا رخ داده افزونه را غیرفعال کنید.


Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/demosite/wp-content/plugins/some-plugin-name/some-plugin.php:144) in /home/username/demosite/wp-includes/Pluggable.php on line 1090

1 Warning: Cannot modify header information headers already sent by (output started at /home/username/demosite/wpcontent/plugins/somepluginname/someplugin.php:144) in /home/username/demosite/wpincludes/pluggable.php on line 1090

اگر هم مانند وقتی که خطا از قالب سایت است و به پیشخوان وردپرس دسترسی ندارید میتونید تا وارد هاست شده و بعد از ورود به بخش File Manager به مسیر /public_html/wp-content/plugins/ مراجعه کرده و نام پوشه افزونه‌ای که فکر می‌کنید ایراد از اونه را تغییر نام دهید. اما اگر نمیدونید که مشکل دقیقا از کدوم افزونه است میتونید تا کلیه افزونه‌ها را با تغییر نام پوشه Plugins غیرفعال کرده و بعد از ورود به پیشخوان وردپرس یکی یکی افزونه‌ها را فعال کرده و در هربار سایت را بررسی کنید تا به افزونه‌ای که باعث ایجاد مشکل شده برسید.

باز هم تکرار می‌کنم که در هر صورت نباید هیچگونه تغییری در فایل Pluggable.php اعمال کنید، چرا که این فایل جزو فایل‌های اصلی در هسته وردپرس خواهد بود و با تغییر اون مطمئنا شاید ظاهرا مشکل شما برطرف بشه اما در آینده مشکلات دو چندان شده و در خیلی از بخش‌های دیگه سایت دچار خطای Pluggable.php در وردپرس خواهید شد.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به رفع خطای Pluggable.php در وردپرس اقدام کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش سوالی داشتید و یا مشکلی برای شما در راهکارهای ارائه شده به وجود اومده میتونید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.


(1) آموزش رفع ارور Pluggable.php در وردپرس
آموزش رفع ارور Pluggable.php در وردپرس و علت این خطا مگاتم


(2) خطای Pluggable.php در وردپرس را چگونه
خطای Pluggable.php در وردپرس را چگونه رفع کنیم - مجله اینترنتی


(3) آموزش رفع خطای فایل Pluggable.php در
آموزش رفع خطای فایل Pluggable.php در وردپرس دکتر وردپرس


(4) چگونه خطای Pluggable.php در وردپرس را
چگونه خطای Pluggable.php در وردپرس را رفع کنیم رفع خطای


(5) نحوه رفع خطاهای فایل Pluggable.php در وردپرس تم فارس
با خطای فایل Pluggable.php مواجه شده اید رفع خطاهای Pluggable بسیار آسان است. ما در این راهنما علت رخ دادن این خطا و همچنین نحوه حل آن


(6) آموزش رفع خطای فایل pluggable.php در وردپرس وبلاگ ایرانی طرح
وردپرس آموزش رفع خطای فایل pluggable.php در وردپرس . رحیمی 1397-07-19. 0 خواند این مطلب کمتر از 1 دقیقه. با سلام و احترام خدمت کاربران و دوستداران شرکت ایرانی طرح. خطای Pluggable.php در وردپرس معمولا در هنگام افزودن یک قطعه کد در فایل


(7) آموزش رفع خطای فایل Pluggable.php در وردپرس دکتر وردپرس
آموزش رفع خطای فایل Pluggable.php در وردپرس یکی از خطا های بسیار آزار دهنده و مشکل ساز در وردپرس خطای فایل Pluggable.php است که میتواند بی نهایت برای شما مشکل ساز باشد.تا به حال این خطا در سایت وردپرسی شما نیز اتفاق افتاده است


(8) رفع خطای Pluggable.php در وردپرس دهکده وردپرس قالب
15.06.2018 آموزش رفع خطای Pluggable.php در وردپرس برای رفع خطای Pluggable.php عموما ما چند راهکار ساده خواهیم داشت پس قبل از هرکاری باید خطا را بررسی کرده و ببینید که مشکل از سمت فایل فانکشن رخ داده و یا اینکه از سمت افزونه وردپرس با اون مواجه


(9) ارور pluggable.php در وردپرس و روش حل آن
ارور pluggable.php در وردپرس و روش حل آن


(10) خطای فایل pluggable.php
خطای فایل pluggable.php

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا