whmcsخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش تنظیم تب ایمیل در WHMCS

آموزش تنظیم تب ایمیل در WHMCS
آموزش تنظیم تب ایمیل در WHMCS
آموزش تنظیم تب ایمیل در WHMCS

تنظیم تب ایمیل در whmcs هم یکی از قسمت های مهم تنظیمات whmcs محسوب می شود، در این تب می توانید تنظیمات مربوط به ایمیل سرورتان را ست کنید و پروتکل ارسال ایمیل در whmcs را تنظیم نمایید، اگر تنظیمات این قسمت را به صورت صحیح انجام ندهید whmcs نمی تواند برای کاربران و مشتریان شما ایمیل ارسال کند، در ادامه به ترتیب به تشریح تمامی گزینه های موجود در سربرگ Mail می پردازیم.

mail-tab-1

 • Mail Type: در این قسمت می توانید نوع ایمیل های خود را تعیین نمایید. در این قسمت 2 نوع ایمیل تحت عنوان های ذیل دارید:
 • PHP Mail: با انتخاب این نوع ایمیل می توانید ایمیل های خود را از داخل WHMCS ارسال نمایید. در این حالت نیازی به کانفیگ تنظیمات اضافه نمی باشد. در این روش تمامی ایمیل ها مورد بررسی قرار می گیرند و ایمیل های Spam تشخیص داده خواهند شد. در این روش ممکن است برخی از پروایدر ها ایمیل ها را به عنوان اسپم تشخیص دهند.
 • SMTP: با استفاده از این روش می توانید از سرور SMTP جهت ارسال ایمیل هایتان استفاده نمایید. کارایی این روش کمتر است ولی احتمال تشخیص دادن ایمیل ها به عنوان اسپم کمتر می باشد. در صورتیکه این نوع ایمیل را انتخاب نمایید می بایست کانفیگ تنظیمات دیگر را نیز انجام دهید.
  • Mail Encoding: در این قسمت می توانید نوع رمزگزاری ایمیل ها را مشخص نمایید.
  • SMTP Port: در این زمینه برای ارسال ایمیل ها از پورت های سرور SMTP استفاده می شود. این معمولا بستگی به انتخاب نوع SMTP SSL نیز دارد. در صورتیکه می خواهید از سرور SMTP استفاده نمایید می بایست شماره پورت مورد نظر را از سرویس دهنده خود تهیه نمایید، اما به صورت کلی چند نوع از پورت های رایج به شرح ذیل می باشند:
 • None: 25 or 26
 • SSL: 465 or 587
 • TLS: 587
  • SMTP Host: آدرس هاست سرویس SMTP می باشد.
  • SMTP Username: نام کاربری سرویس SMTP
  • SMTP Password: رمز عبور یوزر سرویس SMTP
  • SMTP SSL Type: با استفاده از این گزینه می توانید انتخاب نمایید که نحوه اتصال شما به سرویس SMTP به صورت امن با SSL باشد یا نه. در صورت انتخاب این گزینه به حالت امن می بایست نوع پورت که در گزینه های فوق توضیح داده شد نیز تغییر پیدا نمایند.
  • Global Email Signature: در این قسمت می توانید امضای ایمیل های خود را تعیین نمایید. به عبارتی یک متن ثابت که در تمامی ایمیل ها در WHMCS برای مشتریانتان ارسال خواهد شد. برای مثال می توانید نام وب سایت خود gfars.ir را وارد نمایید.
  • Global Email CSS Styling: در این قسمت می توانید کد های CSS جهت ایجاد استایل یا قالب ایمیل های ارسالی خود در WHMCS را مشخص نمایید. بدین صورت تمامی ایمیل های ارسالی شما با یک قالب مشخصی ارسال خواهند شد.
  • Global Email Header Content: محتوا و کدهایی که در این قسمت وارد می شوند در عنوان یا هدر و در بالاترین قسمت هر ایمیل ارسالی قرار می گیرند. در این قسمت می توانید از کدهای HTML نیز استفاده نمایید.

mail-tab-2

 • Global Email Footer Content: محتوا و کدهایی که در این قسمت وارد می شوند در پایین هر ایمیل ارسالی قرار می گیرند. در این قسمت می توانید از کدهای HTML نیز استفاده نمایید.
 • System Emails From Name: در این قسمت می بایست نام یا عنوان ایمیل های ارسالی از طریق WHMCS برای کارکنان خود را وارد نمایید. برای مثال نام شرکت خود را در این قسمت وارد نمایید : جی فارس
 • System Emails From Email: در این قسمت می بایست آدرس ایمیلی که می خواهید با آن به کارکنانتان از WHMCS ایمیل ارسال گردد را وارد نمایید. این ایمیل می تواند حتی وجود نداشته باشد. مانند : [email protected]
 • BCC Messages: آدرس ایمیلی که در این قسمت وارد نمایید یک نسخه از تمامی ایمیل های ارسالی به مشتریان را دریافت خواهد نمود. در صورت نیاز به وارد کردن چندین آدرس ایمیل آن ها را با علامت «،» از هم جدا نمایید.
 • Presales Form Destination Or Presales Contact Form Email: در این قسمت می توانید دپارتمان یا آدرس ایمیل مربوط به بخش پیش فروش را تعیین نمایید تا پیام های ارسالی از فرم تماس با بخش پیش فروش را به صورت مستقیم به دپارتمان مربوطه ارسال نماید یا به آدرس ایمیل وارد شده فوروارد شوند.

(1) آموزش تنظیم تب ایمیل در WHMCS مستر آموز
آموزش تنظیم تب ایمیل در WHMCS مستر آموز


(2) آموزش تنظیمات تب mail در whmcs
آموزش تنظیمات تب mail در whmcs


(3) آموزش کامل تنظیمات اولیه WHMCS و معرفی
آموزش کامل تنظیمات اولیه WHMCS و معرفی تمامی بخشها - مدیر سرور


(4) کانفیگ تنظیمات تب Mail در whmcs گروه طراحی و میزبانی
در این ساعت از سایت همیار دیزاین پس از آموزش تب domain به تنظیمات تب Mail در whmcs می رسیم . با ما همراه شوید تا به همراه تصاویر و توضیحات مناسب این قسمت را به شما آموزش دهیم.


(5) آموزش تنظیمات whmcs منوی general settings تب Mail - مرکز
تب یا سربرگ Mail ایمیل آموزش تنظیم و کانفیگ whmcs منوی general settings تب localization برای تنظیمات اصلی یا عمومی WHMCS از منوی Setup برروی General settings کلیک می کنیم . تب یا آموزش تنظیمات whmcs منوی automation settings منوی تنظیمات اتوماسیون Automation settings


(6) آموزش تنظیم تب ایمیل در WHMCS مستر آموز
تنظیم تب ایمیل در whmcs یکی از قسمت های مهم تنظیمات whmcs می باشد. که درآن می توانید تنظیمات مربوط به ایمیل سرورتان را ست نمایید و پروتکل ارسال ایمیل در whmcs را تنظیم کنید اگر تنظیمات این قسمت را به صورت صحیح انجام ندهید whmcs


(7) تب General یا عمومی در WHMCS
آموزش تصویری تنظیم تب General یا عمومی در WHMCS - مرکز آموزش


(8) تنظیمات اتوماسیون whmcs - گلدن سورس
تنظیمات اتوماسیون whmcs - گلدن سورس - فروش ماژول های whmcs و قالب


(9) آموزش تنظیم تب سفارش یا Ordering در
آموزش تنظیم تب سفارش یا Ordering در WHMCS مستر آموز


(10) آموزش نصب و تنظیمات WHMCS - بخش سوم - بیشتر با پرشین تولز
آموزش نصب و تنظیمات whmcs بخش سوم نوشته وحید شنبه 18 جولای 20 شنبه 18 جولای 20 اگر از همراهان همیشگی پرشین تولز هستید حتما مقاله قبلی در مورد آموزش سیستم مدیریت هاستینگ whmcs را خواندهاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا