خانهعمومیمیزبانی وب

سرور اختصاصی چیست

سرور اختصاصی چیست
سرور اختصاصی چیست
سرور اختصاصی چیست

سرور اختصاصی به انگلیسی Dedicated Server یک کامپیوتر قدرتمند است که برای موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پرکاربردترین موارد استفاده سرور اختصاصی در هاستینگ می باشد. اگر می خواهید بدانید سرور اختصاصی چیست و چه کاربردی داشته و همچنین چه تفاوتی با سرور مجازی دارد از شما دعوت می کنیم این مطلب را مطالعه نمایید.

سرور اختصاصی چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که گفته شد سرورها معمولا یک کامپیوتر قدرتمند هستند اما باید توجه داشت با توجه به قدرت و پایداری مورد نیاز، تکنولوژی ساخت سرورها متفاوت با کامپیوترهای معمولی است. همچنین سرورها با وجود قدرت بالاتر، فضای کمتری را نسبت به کامپیوترهای معمولی اشغال می کنند. از سرور در زمینه های مختلفی بهره گرفته می شود که برخی از آن ها بشرح زیر است:

  • میزبانی وب سایت ها
  • کنترل، مدیریت و ارزیابی شبکه های کامپیوتری
  • استفاده به منظور ایمیل سرور، دیتابیس سرور، پراسس سرور و …
  • استفاده در انواع رشته های فنی مهندسی، پزشکی، نظامی و …
  • استفاده به منظور نگهداری اطلاعات
  • و صدها مورد دیگر …

سرورهای اختصاصی بسته به سخت افزار موجود بر روی آنها ممکن است معمولی با بسیار قدرتمند باشند. با توجه به اینکه معمولا سرورها به مدت بسیار طولانی می بایست در دسترس باشند و پایداری سخت افزاری در آنها اهمیت بالایی دارد از تکنولوژی خاصی برای بالا بردن میزان عمر قطعات سرورها استفاده می شود.

کاربرد سرورها در میزبانی وب سایت ها

برای میزبانی وب سایت ها از سرورها استفاده می شود. به این شکل که سرور مورد نظر در بستر مرکز داده ( دیتاسنتر ) قرار گرفته و با سرعت بسیار بالا و آی پی اختصاصی به شبکه اینترنت متصل می شود. این سرور برای پیکربندی و آماده سازی در اختیار شرکت های هاستینگ قرار می گیرد تا بتواند زیرساخت لازم برای میزبانی وب سایت ها را فراهم کنند.

پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:


(1) سرور اختصاصی چیست مشاوره مجری
سرور اختصاصی چیست مشاوره مجری طراحی انواع سایت وب تک


(2) سرور اختصاصی چیست
سرور اختصاصی چیست


(3) سرور اختصاصی چیست سرور اختصاصی
سرور اختصاصی چیست سرور اختصاصی - سرور اختصاصی چیست


(4) سرور اختصاصی چیست جامع و کامل ولی به زبان ساده - پارسپک
سرور اختصاصی چیست در این مقاله به توضیح کامل جغرافیا سیستم عامل مزایا و معایب توان سخت افزاری شبکه و امنیت آن میپردارزیم.


(5) سرور اختصاصی چیست روکا
سرور مجازی چیست حد میانه بین سرورهای اختصاصی و سرورهای اشتراکی سرور مجازی است. در این گونه سرورها امکانات سختافزاری یک سرور اختصاصی بین تعداد کمتری از کاربران تقسیمبندی میشود. علاوه


(6) میزبانی اختصاصی چیست مجله هاست ایران
مقاله مرتبط سرور اختصاصی چیست اما برای سایتهایی که ترافیک زیادی دارند و یا انتظار دارند که بهزودی ترافیک بیشتری داشته باشند میزبانی اختصاصی منابع مورد نیاز را فراهم میکند تا ویزیتهای میلیونی وبسایت را


(7) سرور اختصاصی چیست - پایگاه دانش پارس وی دی اس
سرور اختصاصی چیست سرور اختصاصی به کامپیوتر هایی گفته میشود که علاوه بر قدرت پردازش بسیار بالا میزان در دسترس بودن آن ها نیز بسیار بیشتر از کامپیوتر های شخصی است. عملکرد و مدیریت سرور های اختصاصی مانند کامپیوتر های


(8) سرور اختصاصی چیست جامع و کامل ولی به
سرور اختصاصی چیست جامع و کامل ولی به زبان ساده - پارسپک


(9) سرور اختصاصی چیست
سرور اختصاصی چیست


(10) سرور اختصاصی چیست - Server.ir نگرش
سرور اختصاصی چیست - Server.ir نگرش جهانی میزبانی ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 11 =

دکمه بازگشت به بالا