خانهعمومیمیزبانی وبهاست دایرکت ادمین

آموزش خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در دایرکت ادمین

آموزش خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در دایرکت ادمین
آموزش خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در دایرکت ادمین
آموزش خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در دایرکت ادمین

هاستی که در اختیار افراد قرار می گیرد از نظر فضا دارای محدودیت است. به همین دلیل هم شما نمی توانید تمامی فایل ها و فولدرها را از روی کامپیوتر خود به روی هاست منتقل کنید. یکی از اقداماتی که می تواند در این زمینه به شما کمک بسزایی کند، ذخیره فایل ها و پوشه ها به صورت فشرده و آپلود آنها به همین شکل روی هاست است. در این مقاله از پایگاه داده جی فارس قصد داریم نحوه خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در پنل مدیریتی دایرکت ادمین را به شما آموزش دهیم. اگر از کنترل پنل سی پنل استفاده می کنید آموزش استخراج فایل ها از حالت فشرده در سی پنل را مطالعه کنید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

استخراج فایل ها در دایرکت ادمینچگونه فایل های هاست دایرکت ادمین را اکسترکت کنیم؟

حتما می پرسید قابلیت کامپرس یا اکسترکت چیست؟ به طور کلی برای اینکه بتوان حجم یک یا چند فایل را تا جایی که امکان دارد کاهش داد از قابلیتی تحت عنوان Compress یا همان فشرده سازی استفاده می شود. زمانی که شما فایل های زیادی با حجم های متفاوت دارید، می توانید به راحتی و با چند کلیک ساده آن ها را فشرده کرده و تا حد امکان حجمشان را کاهش دهید. سپس در مواقعی که به آن فایل ها نیاز دارید بسته فشرده شده را از حالت extract خارج کنید. اصولا فایل های بکاپ سایت در حالت فشرده شده در هاست یا فضای شخص ثالث نگهداری می شوند.

اکسترکت فایل هاست زمانی که قصد داشته باشید فایل ها را روی هاست خود آپلود نمایید، بیش از پیش اهمیت خود را نشان می دهد. چرا که وقتی شما هاستی را تهیه می کنید، در واقع بخشی از فضای یک سرور را به خود اختصاص می دهید و هر چقدر هم که فضایی که در اختیار شما قرار گرفته است بالا باشد، باز هم دارای محدودیت است. به همین دلیل شما باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد به شکلی مدیریت شده از این فضا استفاده کنید.

یکی از راه های مدیریت صحیح فضا، استفاده از قابلیت فشرده سازی فایل ها است. اما موضوعی که بعد از Compress کردن باید به آن توجه داشت، نحوه استخراج فایل ها از حالت فشرده است. در بسیاری از مواقع نیاز است اقدام به اکسترکت کردن فایل Zip شده نموده و اطلاعات قرار گرفته در آن را در مسیر اصلی هاست خود قرار دهید. یکی از معمول ترین حالت هایی که باید برای آن اقدام به extract کردن فایل فشرده شده نمایید، هنگام نصب وردپرس یا ریستور بکاپ است. شما باید فایل را از حالت Zip خارج کرده و تمامی پوشه ها و فایل های قرار گرفته در آن را در مسیر اصلی دامنه قرار دهید. در ادامه قصد داریم نحوه خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در دایرکت ادمین را به شما آموزش دهیم.

نحوه اکسترکت فایل در هاست دایرکت ادمین

نکته بسیار مهمی که پیش از اکسترکت کردن فایل باید در نظر بگیرید این است که بررسی نمایید این فایل ها در حالت عادی چه میزان فضایی را اشغال می کنند و آیا شما روی هاست خود این میزان فضای آزاد را دارید یا خیر؟ به عنوان مثال فرض کنید فایل های شما حدودا 30 مگابایت فضا لازم دارند. پس اگر این فضای آزاد وجود نداشته باشد، زمانی که اقدام به استخراج فایل فشرده می کنید با خطای کمبود فضا مواجه می شوید.

به منظور خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در دایرکت ادمین باید مراحل زیر را به ترتیب پشت سر گذارید:

 1. در اولین مرحله باید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود نسبت به ورود به هاست دایرکت ادمین اقدام کنید.
 2. سپس از طریق منو «System Info & Files» زیر منو «File Manager» را انتخاب نمایید.
  نحوه استخراج فایل ها از حالت فشرده دایرکت ادمین
 3. در ادامه باید همانند تصویر زیر روی پوشه «Public_html» کلیک کنید تا وارد مسیر اصلی هاست خود شوید.
  نحوه Extract کردن فایل ها در کنترل پنل Directadmin
 4. در گام بعدی فایل Zip مورد نظر خود را پیدا کرده و ماوس را روی آن نگه دارید. در این آموزش برای مثال فایل زیپ مربوط به وردپرس را اکسترکت کرده ایم. با نگه داشتن ماوس روی فایل فشرده مورد نظر، کادری همانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. از میان گزینه هایی که موجود است، گزینه «Extract» را انتخاب نمایید.
  نحوه Extract کردن فایل در دایرکت ادمین
 5. سپس تصویر زیر به صورت popup نمایش داده می شود که با کلیک روی گزینه «Extract» دستور خارج شدن فایل ها از حالت فشرده را صادر می کنید.
  آموزش فشرده سازی و استخراج فایل ها در دایرکت ادمین
 6. بعد از اینکه فرآیند خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در دایرکت ادمین به شکلی موفقیت آمیز به اتمام رسید، با هشداری همانند تصویر زیر رو به رو خواهید شد.
  آموزش خارج کردن فایل از حالت فشرده در دایرکت ادمین
 7. حال می توانید پوشه ای تحت عنوان «وردپرس» را در میان فایل ها و پوشه های موجود در Public_html مشاهده نمایید. با کلیک روی این پوشه می توانید تمامی فایل ها و پوشه های قرار گرفته در آن را مشاهده نمایید.
  چگونگی خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در دایرکت ادمین

آموزش فشرده سازی فایل ها در دایرکت ادمین

شما این قابلیت را نیز دارید که بتوانید فایل ها و پوشه های مورد نظر خود را انتخاب کرده و فشرده نمایید. برای اکسترکت کردن فایل ها در دایرکت ادمین باید به ترتیب زیر پیش بروید:

 1. در ابتدا وارد حساب دایرکت ادمین خود شوید.
 2. در گام بعد از طریق منو «System Info & Files» روی زیر منو «File Manager» کلیک کنید.
 3. سپس از میان گزینه های موجود، پوشه «Public_html» را انتخاب نمایید.
 4. در مرحله بعد باید همانند تصویر زیر از طریق باکس قرار گرفته در کنار موارد موجود، فایل و دایرکتوری های مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  فشرده سازی فایل ها در دایرکت ادمین
 5. در آخر نیز از میان گزینه هایی که نمایش داده می شود، شما باید دکمه «Compress» را انتخاب نمایید.
  فشرده سازی فایل یا پوشه در دایرکت ادمین
 6. سپس تصویر زیر به صورت popup نمایش داده می شود که در آن باید مسیر، نام فایل فشرده شده و فرمت فایل را انتخاب کرده و مجددا روی دکمه «Compress» کلیک کنید. دقت داشته باشید این فایل فشرده می تواند در فرمت های زیر تهیه شود:
  1. zip.
  2. tar.gz.


(1) آموزش فشرده سازی فایل در دایرکت ادمین
آموزش فشرده سازی فایل در دایرکت ادمین استخراج فایل زیپ در


(2) آموزش نصب وردپرس در هاست دایرکت ادمین
آموزش نصب وردپرس در هاست دایرکت ادمین مستر آموز


(3) آموزش نصب وردپرس روی دایرکت ادمین به
آموزش نصب وردپرس روی دایرکت ادمین به صورت تصویری و قدم به قدم


(4) فیلم آموزشی گام به گام نصب وردپرس بر
فیلم آموزشی گام به گام نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین Directadmin


(5) آموزش خارج کردن فایل ها از حالت فشرده WinRAR
فشرده کردن فایل ها مزایای زیادی دارد که از جمله این مزایا می توان به کم حجم شدن فایل ها انتقال سریعتر از مبدا به مقصد امنیت بالاتر و امکان مقابله با خطاهای احتمالی اشاره کرد.در این مقاله ما قصد داریم نحوه خارج کردنه


(6) آموزش فشرده سازی فایلها تا آخرین حد ممکن
با WinRAR فایل ها را بیشتر از حد معمول فشرده کنید . در حال حاضر میتوان با اطمینان گفت نرم افزار WinRAR بهترین و معروف ترین نرم افزار فشرده ساز در جهان است. توانایی این نرم افزار در فشرده سازی فایل های


(7) نحوه خارج کردن فایل از حالت فشرده یا نحوه خارج کردن فایل
نحوه خارج کردن فایل از حالت فشرده یا نحوه خارج کردن فایل از حالت زیپ Zip Extract compressed folder files در سیستم عامل ویندوز 10 جهت خارج کردن فایل از حالت فشرده روش های مختلفی می توانیم به کار گیریم روش اول جهت خارج کردن فایل هایی که


(8) آموزش خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در دایرکت ادمین - سئوراز
یکی از اقداماتی که می تواند در این زمینه به شما کمک بسزایی کند ذخیره فایل ها و پوشه نوشته آموزش خارج کردن فایل ها از حالت فشرده در دایرکت ادمین اولین بار در پایگاه دانش میزبانفا پدیدار شد.


(9) آموزش کامل نصب رام و آپدیت گوشی Honor3C مرجع تخصصی آموزش
آمــوزش ها. آموزش آنلاک بوتلودر آموزش گرفتن بکاپ کامل دانلود رام رسمی اموزش نصب رام رسمی دانلود رام غیر رسمی اموزش نصب رام غیر رسمی حل مشکل آنتن و سریال گوشی آموزش نصب ریکاوری اموزش روت


(10) آموزش نصب وردپرس روی دایرکت ادمین
آموزش نصب وردپرس روی دایرکت ادمین وردپرس توسعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا