سبک زندگیعمومیکار زندگیویژه

انواع و مدرن کودهای کشاورزی و کاربرد آنها

انواع و مدرن کودهای کشاورزی و کاربرد آنها
انواع و مدرن کودهای کشاورزی و کاربرد آنها
انواع و مدرن کودهای کشاورزی و کاربرد آنها

همانطور که برای یک دامدار شناخت تجهیزات دامداری و آشنایی کامل با حیواناتی که نگه داری می‌کند مهم است برای یک کشاورز نیز شناخت کودها بسیار اهمیت دارد. شاید یک زمین کشاورزی در سال اول نیازی به کود نداشته باشد اما با گذشت زمان و کاشت محصولات مختلف متوجه خواهید شد که دیگر خاک به تنهایی نمی‌تواند محصولات را بارور کند و شما باید از کودهای مختلف استفاده نمایید. برای اینکه بتوانید بهترین کود را بر اساس نیاز خود تهیه کنید باید ابتدا با انواع کود و کاربرد هر کدام آشنا شوید. اگر شما نیز قصد خرید کود کشاورزی برای زمین‌های کشاورزی خود را دارید پیشنهاد میکنیم که این مقاله را به دقت دنبال نمایید چرا که ما در این مقاله قصد داریم مفهوم کامل کود را بیان کرده و انواع کود برای زمین‌ها را به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید.

انواع کود کشاورزی و کاربرد هر یک

انواع جدید و مدرن کودهای کشاورزی و کاربرد آن‌ها

به نوشته‌ی مجله باعلم ٬ یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در کشاورزی موفق شناخت کودها می‌باشد. کسانی که می‌خواهند در حوزه تغذیه گیاهی کار کنند باید در وهله اول کود را از لحاظ کیفیت و کارایی بشناسند تا بتوانند برنامه غذایی درست را ببندند. بسیاری بر این باورند که با آبیاری درست و منظم زمین می‌توان محصول زیادی برداشت کرد و هر چیزی را در زمین کاشت. درست است که آبیاری در کشاورزی بسیار مهم است اما همه‌ی کار نیست چراکه آب نمی‌تواند تمامی نیازهای یک گیاه را تامین کند. تهیه کود خانگی برای تغذیه گیاهان یکی از بهترین راهکارهایی است که سلامت گیاهان را تضمین می‌کند.

تعریفی صحیح برای کود داریم؟

به هر ماده‌ی آلی یا معدنی، طبیعی یا مصنوعی گفته می‌شود که یک یا چند عنصر شیمیایی مورد نیاز برای رشد گیاه را تامین می‌کنند. کود شیمیایی برای جایگزینی مواد مغذی ضروری برای رشد گیاه در خاک پس از درو و کاشت آن‌ها اعمال می‌شود. برخلاف تصور برخی کشاورزان مقدار زیاد کود نیز مفید نیست. کود باید به اندازه و در زمان مناسب وارد زمین کشاورزی شود.

چرا استفاده از کود امروزه امر ضروری است؟

برخی از محصولات هستند که بعد از چند بار کاشت تمامی مواد معدنی آن را گرفته و خاک را به یک خاک مرده تبدیل می‌کنند. کشاورزان برای اینکه بتوانند این مواد مغذی و معدنی را دوباره به خاک برگردانند از کودها استفاده می‌کنند. با انجام این کار زمین دوباره آماده کشت خواهد بود. همچنین به دلیل رقابت بالا کشاورزان برای اینکه بتوانند از کار خود سود مالی برداشت کنند باید میزان محصولات را نیز افزایش دهند که کود می‌تواند این امر را محقق کند.

طبق مطالعات و گزارشات سازمان ملل متحد اکثر محصولات غلات جهان بدون روی کافی تولید می‌شوند. ارائه کودهای ریز مغذی به غلات این مشکل را می‌تواند حل کند.

انواع جدید و مدرن کودهای کشاورزی و کاربرد آن‌ها

چند نوع کود جدید و مدرن در دنیا متداول است؟

همان گونه که بیان شد انواع مختلفی از کودها در دنیا موجود هستند که هر کدام برای کاربرد مخصوص خود مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی این کودها در دو مجموعه‌ی کودهای معدنی و کودها طبیعی دسته‌بندی می‌شوند. برخی از انواع کودهای معدنی:

  1. کودهای نیتروژن
  2. کودهای فسفر
  3. کودهای پتاسیم
  4. و..

کودهای آلی کودهای طبیعی هستند که از گیاهان و حیوانات به دست می‌آیند. کودهای آلی مقدار مواد آلی خاک و تولید میکرو ارگانیسم‌ها را افزایش می‌دهند و خواص فیزیکی و شیمیایی خاک را تغییر می‌دهند.

البته باز هم تاکید می‌کنیم که استفاده بیش از حد از این کودها نه تنها سلامت محصولات بلکه سلامت افرادی که از آن‌ها نیز استفاده می‌کنند را هم تحدید می‌کند. کود باید به میزان لازم و در زمان درست مورد استفاده قرار گیرد.

شما می‌توانید برای خرید انواع مختلف کودهای معدنی و آلی به سایت سناپالیز مراجعه کنید. سناپالیز این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید کودهای مورد نیاز خود را با مناسب‌ترین قیمت به صورت آنلاین خریداری کرده و در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید. همچنین مشاورین این مجموعه آماده هستند که شما را در انتخاب بهترین نوع کود به صورت رایگان راهنمایی کنند. ممنون که همراهمان بودید.

پایان رپورتاژ آگهی /


(1) کاربرد کود نانو در کشاورزی مدرن - نانو کود
کاربرد کود نانو در کشاورزی مدرن - نانو کود


(2) شیمی در کشاورزی
شیمی در کشاورزی


(3) انواع کودهای شیمیایی مورد استفاده در
انواع کودهای شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی


(4) مزایا و معایب کود ارگانیک در کشاورزی
مزایا و معایب کود ارگانیک در کشاورزی نوین فروشگاه اینترنتی ایران کشاورزی با ارسال رایگان به سراسر کشور


(5) انواع کودها و موارد مصرف آنها در
انواع کودها و موارد مصرف آنها در کشاورزی و پرورش گیاهان خوراکی - شرکت مهندسی کشاورزی سپید خوشه نقش جهان


(6) انواع ابزارآلات کشاورزی و کاربرد آن ها
انواع ابزارآلات کشاورزی و کاربرد آن ها در باغات و مزارع فروشگاه اینترنتی ایران کشاورزی با ارسال رایگان به سراسر کشور


(7) آشنایی با انواع گاو آهن
آشنایی با انواع گاو آهن


(8) کشاورزی نوین روش هوشمند محصول سالم
کشاورزی نوین روش هوشمند محصول سالم انواع خاک کود بذر گلخانه لوازم کشاورزی


(9) آشنایی با انواع کود کشاورزی و کاربرد
آشنایی با انواع کود کشاورزی و کاربرد صحیح هر کدام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 4 =

دکمه بازگشت به بالا