اخبار شرکتجی فارسخانهعمومی

ویدیو ساختار هاست ابری جی فارس و تفاوت آن با هاست معمولی

ویدیو ساختار هاست ابری جی فارس و تفاوت آن با هاست معمولی
ویدیو ساختار هاست ابری جی فارس و تفاوت آن با هاست معمولی
ویدیو ساختار هاست ابری جی فارس و تفاوت آن با هاست معمولی

با سلام خدمت شما کاربر محترم شرکت جی فارس امیدواریم که حالتان خوب بوده و اوقات به کام باشد؛
در این ویدیو می خواهیم به شما بگوییم هاست ابری جی فارس چیست و چگونه کار می کند؟ برای معرفی هاست ابری و نحوه کار این سرویس در ابتدا نحوه عملکرد هاست های معمولی یا سنتی که 99 درصد شرکت های هاستینگ نیز همان را ارائه می دهند را به صورت خلاصه برای شما شرح می دهیم و سپس ساختار سرویس های ابری و تفاوت آن با هاست معمولی را بررسی می کنیم.

خرید هاست ابری

هاست ابری جی فارس با هاست های معمولی چه تفاوتی دارد؟

در سرویس های هاست معمولی، شرکت های هاستینگ یکی از سرور های داخل رک های یک دیتاسنتر را اجاره می کنند و روی این تک سرور سیستم عامل و کنترل پنل سی پنل مورد نظر را نصب می کنند. سپس این سرور را به 500 قسمت مساوی تقسیم می کنند و هر یک از آنها را تحت عنوان یک هاست به مشتریان می فروشند تا وب سایت خود را راه اندازی نمایند.

ساختار هاست ابری

مشکلات هاست معمولی در شیوه میزبانی سنتی

این فرآیند اغلب یکسری مشکلات دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 1. خاموشی سرورها با خرابی تجهیزات سخت افزاری
 2. هنگی و کندی سایر سایت های روی سرور هنگام حملات DDOS
 3. وابستگی به تک سرور و منابع آن
 4. میزبانی از سایت روی یک سرور و یک شبکه

1- خاموش شدن سرورها با خرابی تجهیزلات

اگر به هر نحوی یکی از قطعات این سرور با سوختگی یا هنگی مواجه شود مثل سوختگی رم، سی پی یو، هارد و … این سرور کاملاً خاموش می شود و وب سایت تمام مشتریان که روی آن قرار گرفته است به صورت کامل قطع می شود که خسارت جدی به وب سایت های مشتریان وارد می کند. حال اگر هارد سرور با مشکل مواجه شود که اطلاعات وب سایت مشتریان به صورت کلی نابود می شود!

امنیت اطلاعات در هاست ابری

2- هنگی و کندی سایر سایت های روی سرور هنگام حملات DDOS

اگر به هر نحوی یکی از وب سایت های روی این سرور تحت حملات سایبری مثل DDos یا بدافزار قرار بگیرد، به دلیل اینکه سرور به صورت کامل مشغول می شود، سایر وب سایت های روی این سرور نیز با هنگی و کندی مواجه می شوند. این اتفاق به سئو و اعتبار وب سایت های اینترنتی آسیب جدی می رساند.

امنیت هاست ابری

3- وابستگی به تک سرور و منابع آن

گر تعداد بازدید های همزمان وب سایت شما به دلیل رشد یا ارائه طرح های تخفیفی برای مشتریان افزایش پیدا می کند، دچار مشکل می شوید. چرا که شما به یک تک سرور با رم و پردازنده مشخصی وابسته هستید. در این لحظات وب سایت شما با هنگی، کندی و محدودیت منابع مواجه می شود. پس کسب و کارتان به مشکل خورده و روال پیشرفت وب سایتتان متوقف می شود.

وابستگی به تک سرور و منابع آن

4- میزبانی از سایت روی یک سرور و یک شبکه

اگر تمام مشکلاتی که پیش تر گفته شد نیز اتفاق نیافتد موضوع مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که سرویس های هاست معمولی روی یک سرور، یک شبکه اینترنت و در یک دیتاسنتر میزبانی می شوند. پس اگر به هر نحوی یکی از سوئیچ ها و روترهایی که اینترنت سرورها را تامین می کنند، قطع شده یا شبکه دیتاسنتر دچار اختلال شود، وب سایت شما قطع و تجارت آنلاینتان متوقف می شود.

امنیت اطلاعات هاست ابری

شرکت جی فارس بعد از 10 سال سابقه کار درخشان تنها شرکتی در سطح کشور است که به صورت کامل مالک سخت افزاها سرور و زیرساخت های میزبانی وب است و به هیچ عنوان مثل بقیه شرکت ها از سرور های اجاره ای برای سرویس دهی استفاده نمی کند. حال ما تصمیم گرفتیم که با توجه به تجربیات و دانشی که در عرصه میزبانی وب داریم، بزرگترین پروژه هاست ابری با زیرساخت های کاملاً واقعی و مستحکم را آغاز کنیم. ما می خواهیم پرسرعت ترین هاست کشور که بدون هیچ قطعی خواهد بود یعنی همان هاست ابری را برای اولین بار با تکنولوژی انتخابی خود جی فارس ارائه دهیم.

مزیت های هاست ابری

معرفی نحوه عملکرد هاست ابری جی فارس

جی فارس بعد از یک سرمایه گذاری بسیار بزرگ قادر شده است تا عالی ترین تکنولوژی میزبانی وب در کشور را ارائه دهد. چرا که سرویس های هاست ابری مثل سرویس های معمولی متکی به عملکرد یک تک سرور نیستند.

در واقع ما در جی فارس برای ایجاد هاست ابری بیش از 10 رک مختلف در دیتاسنترها و نقاط جغرافیایی متفاوت را به هم متصل کرده ایم. ما دارای یک رک مدیریت بزرگ هستیم که شبکه، فایروال ها، روتر ها، سوئیچ و لودبالانسرهای قدرتمند جی فارس روی آن قرار دارد که درخواست های بازدیدکنندگان وب سایت های قرار گرفته در این شبکه ابری را تحلیل و با شناسایی نزدیک ترین موقعیت سرور، وب سایت ها را به بازدیدکنندگان نشان می دهد.

زیرساخت تکنولوژی کلاسترینگ

وظیفه این ابر رک قدرتمند تنها تامین شبکه، اتصال رک های سرور های اصلی به یکدیگر و تقسیم میزان بار است. در این رک ها بیش از 10 رک و 420 ابرسرور بسیار قدرتمند وجود دارد و تمامی سرور های داخل هر رک به یکدیگر متصل می باشند. پس هر سرور پشتوانه ای برای سرور های دیگر است. در نتیجه قدرت تمام این سرورها و توان تمامی سی پی یو ها، رم ها و هاردهای قرار گرفته روی آنها و بعد از آن کل این رک ها جمع می شوند و به یکدیگر کمک می کنند و در قالب یک ابر ارائه می شوند.

 • 6720 هسته سی پی یو
 • 107 ترابایت رم
 • 840 ترابایت هارد یا همان فضای میزبانی

زیرساخت هاست ابری جی فارس

با این منابع قدرت را به معنای واقعی کلمه تجربه می کنید. چرا که ما این ابر عظیم را به ابرهای کوچک تر تقسیم می کنیم و با میزبانی تعداد بسیار کمی سایت روی هر یک از این سرورهای ابری عالی ترین زیرساخت را ارائه می دهیم. به عنوان مثال روی سرور های هاست ابری وردپرس فقط 20 سایت و روی سرورهای هاست اشتراکی نیز تنها 100 سایت میزبانی می شوند.

برتری های هاست ابری جی فارس چیست؟

اگه برایتان سوال شده است که تفاوت هاست ابری جی فارس با سرویس های هاست های معمولی چیست، باید بگوییم:

 • وب سایت شما پایداری 100 در 100 دارد. یعنی امکان قطعی به دلیل سوختگی یا هنگی در هاست ابری وجود ندارد چون شما به تک سرور متکی نیستید. یعنی اگر تعداد زیادی از سرورها حتی به صورت کامل بسوزند باز هم سایت شما قطع نمی شود. چرا که بقیه سرورها در مدار هستند و بار پردازشی را تحمل می کنند.
 • دیگر وب سایت شما به دلیل حملات سایبری یا DDOS هنگ نکرده یا دچار قطعی نمی شود. چرا که ابر رک هاست ابری جی فارس دارای لود بالانسر و فایروالینگ بالایی است که در لایه اول این 10 رک میزبانی قرار دارد و با قوی ترین دیواره های امنیتی و آنتی دیداس های سخت افزاری و لود بالانسرها، تمامی حملات و تهدیدها را در همان ابتدای کار در زیرساخت خود دفع می کند. این موضوع خود یک ویژگی فوق عالی است که کمتر هاست هایی در سطح دنیا دارند.
 • در هاست ابری، ما به عملکرد صدها سرور متصل به یکدیگر و قدرت مجموع آنها وابسته هستیم. پس می توانیم با داشتن منابع رم، سی پی یو، و فضای هارد عالی وب سایت شما را تا حدی که تمایل دارید ارتقاء دهیم. پس شما می توانید با خیال راحت تجارت آنلاین خود را توسعه دهید.
 • ما در ابر رک پردازشی و لود بالانسر جی فارس که وظیفه تحلیل شبکه هاست ابری را دارد، بیش از 4 فیبر مجزای شبکه از مسیرهای ماهواره ای متفاوت داریم. پس قطعی های اینترنت جهانی و اختلالات سراسری اینترنت هم با تدابیر جدی که ما داریم نمی تواند باعث قطعی وب سایت شما شود.

هاست ابری جی فارس قدرتمند ترین و واقعی ترین شبکه ابری در کشور است که پس از یک سرمایه گذاری مالی و علمی بسیار بزرگ در حال ارائه به شما کاربران عزیز جی فارسیی است. این سرویس میزبانی ویژگی های بسیار شگفت انگیز و خارق العاده ای دارد که نشان دهنده تمایز بسیار بارز آن با دیگر سرویس های موجود در بازار است. شما این فرصت را دارید که در دوره پیش خرید سرویس هاست ابری هر تعداد سرویس هاست ابری که تمایل دارید را با 30 درصد تخفیف و 1.5 بارابر اعتبار بیشتر را بدون نام دامنه سفارش دهند.

هاست ابری چیست


(1) هاست و دامنه چیست
هاست و دامنه چیست


(2) هاست چیست و چگونه یک هاست فوقالعاده
هاست چیست و چگونه یک هاست فوقالعاده بخریم اخبار فناوری بام وب


(3) هاست که یکی از مهم ترین
هاست که یکی از مهم ترین


(4) شیراز وب هاست خرید هاست خرید نمایندگی
هاست لینوکس. خرید هاستشیراز وب هاست به عنوان معتبرترین سایت خرید هاست لینوکس با بیش از 3 سال تجربه مجموعه گسترده ای از وب سایت مشتریان از سایت های بزرگ و پربازدید تا وب سایت های کوچک شخصی و فروشگاهی را میزبانی می نماید.


(5) همراه ساپورت سرور مجازی هاستینگ
همراه ساپورت سرور مجازی هاستینگ


(6) همراه ساپورت سرور مجازی هاستینگ
همراه ساپورت سرور مجازی هاستینگ


(7) بهترین هاست وردپرس - راهاندازی آسان سایت با خرید هاست از
خرید هاست و دامنه مطمئن از میزبان فا بهترین و پرسرعت ترین هاست کشور باکیفیت ترین و پایدار ترین هاست با زیرساخت های کاملا مستحکم و امن


(8) هاست خرید هاست خرید هاست ابری - پارسپک
هاست ابری نوع خاصی از میزبانی های معمولی می باشد که با زیرساخت ابری به کاربر ارائه داده می شود تفاوت عمده این host با سایر host ها در تغییر منابع آن به تفکیک و در لحظه می باشد یعنی کاربر برخلاف میزبانی های نسل قدیم که فقط


(9) هاست اشتراکی خرید هاست اشتراکی shared host - پارسپک
هاست اشتراکی یا به عبارتی هاست ابری فضایی برای میزبانی وب سایت کاربر می باشد. این فضا با منابع و امکانات تعیین شده بر روی یک سرور قرار داده شده است و امکان تقسیم منابع را توسط کاربر فراهم کرده است.


(10) هاست لینوکس خرید Linux Host ایران قیمت و مشخصات
با استفاده از سرویس وب سایت ایران هاست به آسانی و بدون داشتن دانش فنی مرتبط با طراحی سایت می توانید سایت خود را در زمینه کاری مورد نظر خود ایجاد کرده و با استفاده از امکانات متنوع این سیستم محتوای آن را تولید و مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =

دکمه بازگشت به بالا