خانهعمومیمیزبانی وب

آموزش ساخت لینک دانلود برای فایل ها از طریق هاست

فرض کنید میخواهید فایلی را با دوستانتون به اشتراک بزارید که در هاست سایت شما قرار دارد یا نه، میخواهید فایل مورد نظرتان را به صورت عمومی اما در قالب لینکی برای دانلود به اشتراک عموم یا به اصلاح Public کنید. اولین قدم پیدا کردن مسیر فایل مدنظر می باشد، شما باید مسیر آن فایل را در هاست خود پیدا کنید تا بتوانید لینک دسترسی به فایل را برای سایرین آماده کنید. در این آموزش جی فارس ، قصد دارد نحوه ی دسترسی به فایل های روی هاست و پیدا کردن مسیر اون فایل ها را به شما همراهان همیشگی ، آموزش دهد پس با ما همراه باشید…

آن دسته از صاحبان وب سایت ها که فایل های متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند بهتر است که از هاست دانلود جهت نگهداری فایل های خود استفاده نمایند. وجود یک هاست دانلود حجیم علاوه بر حرفه ای تر کردن کار، موجب شود که کاربران با سرعت بیشتری فایل های مربوطه را دانلود کنند.

نحوه پیدا کردن آدرس url فایل ها در هاست

  1. از طریق FTP یا بخش File Manager در هاست وارد پوشه ای که فایل های سایتتان در آنجا مستقر می باشد بروید.

create-download-link-1

  1. این پوشه معمولا دایرکتوری Public_html می باشد.

create-download-link-2

  1. در صورتیکه از File Manager استفاده می کنید بر روی دایرکتوری های موجود کلیک کنید تا به مسیر public_html وارد شوید . کاربران تازه وارد می توانند از طریق آموزش کار با مدیریت فایل ها در سی پنل ، اطلاعات بیشتری در مورد نحوه ی کار با این ابزار کاربردی را فرابگیرند.
  2. در این مرحله اگر فایل شما در همین مسیر موجود بود ، کار شما تقریبا انجام شده است و در غیر این صورت می بایست وارد پوشه ها و مسیر های فرعی تر شوید تا به فایل مورد نظرتان برسید.

در صورتیکه قصد دارید از ابزار جستجوی File Manager استفاده کنید توجه داشته باشید که این ابزار به حروف کوچک و بزرگ حساس بوده و می بایست با دقت و تلفظ صحیح نام فایل یا پوشه ی مدنظرتان را وارد کنید.

create-download-link-3

  1. زمانیکه فایل مورد نظرتان را یافتید می بایست مسیر آن را یادداشت کنید، این مسیر شامل تمامی پوشه هایی می باشد که وارد آن ها شده اید تا به این فایل برسید، توجه داشته باشید می بایست این مسیر را به ترتیب و صحیح بنویسید.
  2. هم اکنون می بایست نام فایل را به پایان مسیری که در مرحله قبل بدست آوردید اضافه کنید. همچنین نام فایل را نیز می بایست متناسب با حروف کوچک و بزرگ با تلفظ صحیح وارد کنید.

چند مثال:


public_html/My_Book.pdf
public_html/images/banner25x120.JPG
public_html/blog/includes/Movies/bigjump.avi

123 public_html/My_Book.pdfpublic_html/images/banner25x120.JPGpublic_html/blog/includes/Movies/bigjump.avi
  1. خوب! کار به اتمام رسید. حالا شما باید بجای public_html واژه ی http به همراه نام دامنه ی اصلی خود را جایگزین نمایید. به صورت : example.com

چند مثال :


example.com/My_Book.pdf
example.com/images/banner25x120.JPG
example.com/blog/includes/Movies/bigjump.avi

123 http://example.com/My_Book.pdfhttp://example.com/images/banner25x120.JPGhttp://example.com/blog/includes/Movies/bigjump.avi
  1. هم اکنون لینک بدست آمده را در مرورگر تایپ و کلید Enter را بزنید تا لینک دانلود فایلی که از قبل روی هاست دانلود یا هاست اصلی آپلود کرده اید ظاهر شود.
  • توجه داشته باشید سطح دسترسی این فایل باید به نحوی تنظیم شده باشد که قابل دسترسی برای عموم باشد. جهت آشنایی بیشتر با انواع سطح دسترسی ها می توانید آموزش Permission چیست را مطالعه کنید.

نحوه ی تعیین URL ها با ادان دامین و ساب دامین:

تهیه ی لینک دانلود فایل ها را می توانید برای ادان دامین ها و ساب دامین ها نیز انجام دهید. فقط کافیه public_html/subfolder/ را با ادان دامین خود (addondomain.com) یا ساب دامین خود (subdomain.example.com) جایگزین کنید، برای مثال اگر ادان دامین ما myblogdomain.com باشد، و در روت هاست مسیر این ادان دامین به صورت /myblogdomain/ باشد (البته داخل Public_html) . مسیری مشابه public_html/myblogdomain/includes/Movies/bigjump.avi باید به صورت زیر تبدیل شود:


myblogdomain.com/includes/Movies/bigjump.avi

1 http://myblogdomain.com/includes/Movies/bigjump.avi

در صورتی که این آموزش برای شما مفید واقع نشد از شما دعوت میکنیم ویدئو آموزشی نحوه ساخت لینک دانلود برای فایل ها در سی پنل رو مشاهده کنید.


(1) آموزش ساخت لینک دانلود در دایرکت ادمین
آموزش ساخت لینک دانلود در دایرکت ادمین چگونه در دایرکت ادمین


(2) آموزش پیدا کردن لینک دانلود فایل های موجود در هاست
آموزش پیدا کردن لینک دانلود فایل هایی که در هاست هستند. فرض کنید میخواهید فایلی را با دوستانتون به اشتراک بزارید که در هاست سایت شما قرار دارد یا نه میخواهید فایل مورد نظرتان را به صورت عمومی اما در قالب لینکی برای


(3) آموزش ایجاد لینک دانلود مستقیم - رسا لرن
17.04.2017 آموزش ایجاد لینک دانلود مستقیم فایلی که در هاست آپلود کرده اید چگونه لینک دانلود مستقیم ایجاد کنیم آموش ساخت لینک دانلود با کد php


(4) چطور می توانم فایلی را در هاست آپلود
چطور می توانم فایلی را در هاست آپلود کنم - مرکز آموزش - نت افراز


(5) آموزش ایجاد لینک دانلود مستقیم فایلی که در هاست دانلود خود
فایل هایی که میخواهید لینک دانلود مستقیم آنها را در سایت خود قرار دهید باید در Public_html هاست دانلود خود آپلود کنید . برای مشاهده آموزش مربوط به آپلود فایل در هاست اینجا کلیک کنید .


(6) آموزش نحوه دانلود قالب از طریق پنل
آموزش نحوه دانلود قالب از طریق پنل کاربری - هاست نگار


(7) آپلود فایل روی ftp از طریق axios
سلام من یه هاست دانلود گرفتم که امکان اجرای اسکریپت PHP نداره و فقط میشه با استفاده از FTP روی اون فایل آپلود کرد. من میتونم از طریق axios فایل روی این هاست آپلود کنم و لینکش رو توی response دریافت کن


(8) آموزش ایجاد لینک دانلود فایل در cPanel
آموزش ایجاد لینک دانلود فایل در cPanel - دانلود فایل های هاست سی


(9) فایل در دایرکت ادمین
آموزش ساخت لینک دانلود فایل در دایرکت ادمین - ساخت لینک دانلود


(10) آموزش ساخت لینک دانلود در دایرکت ادمین
آموزش ساخت لینک دانلود در دایرکت ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا