خانهعمومیمیزبانی وب

کلود لینوکس چیست و چه کاربردی دارد

کلود لینوکس چیست و چه کاربردی دارد
کلود لینوکس چیست و چه کاربردی دارد
کلود لینوکس چیست و چه کاربردی دارد

کلود لینوکس یا کلاد لینوکس به انگلیسی CloudLinux ، یک سیستم عامل توسعه یافته بر اساس توزیع CentOS لینوکس است. کاربرد کلود لینوکس در میزبانی وب است به این جهت که صرفا برای چنین کاری طراحی شده است. شرکت های هاستینگ برای بالا رفتن سطح کارایی، امنیت و امکان اختصاص منابع به هر هاست از کلود لینوکس استفاده می کنند.

ویژگیهای شاخص سیستم عامل کلود لینوکس

  • امکان تخصیص منابع کامل اختصاصی به هر اکانت بواسطه ابزار LVE Manager
  • بالا رفتن امنیت سیستم عامل بواسطه SecureLinks برای جلوگیری از Symlink
  • بالا رفتن امنیت اکانت ها بواسطه ابزار CageFS
  • امکان استفاده از چند ورژن PHP در سرور بواسطه ابزار PHP Selector
  • مصرف کم حافظه موقت RAM بواسطه ابزار Mod_lsapi
  • امکان استفاده از ابزارهای Ruby Selector و Python Selector
  • امکان استفاده از ابزار کنترلی MySQL Governor
  • فراهم نمودن امکان استفاده از نسخه های منسوخ شده php بواسطه ابزار HardenedPHP

نصب کلود لینوکس و ابزارهای آن

کلاد لینوکس را می توانید به حالتهای مختلف نصب نمایید. بسته های نصبی بصورت فایل ISO و همچنین بسته های تحت SSH در دسترس است که هر کدام از آنها را که تمایل داشتید می توانید استفاده نمایید. با توجه به اینکه سیستم عامل کلود لینوکس هزینه ای می باشد می بایست قبل از اقدام به نصب، کلید لایسنس برای آن تهیه نمایید. این کلید لایسنس می توان بصورت Trial رایگان 30 روزه باشد و یا خرید آن. برای تهیه کلید لایسنس بصورت تریال یا خرید آن می توانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

Buy Cloud Linux License / Cloud Linux Trial License

معرفی ابزار LVE Manager کلاد لینوکس

ابزار LVE Manger این امکان را فراهم می کند تا بتوان به هر هاست در سرور منابع اختصاصی و مشخص اعطا کرد. این ابزار سبب می شود که در صورت بالا رفتن مصرف منابع یک هاست، هاست های دیگر دچار افت سرعت نشوند و تمامی منابع سرور درگیر این موضوع نشود. ابزار LVE Manger امکان تخصیص منابعی نظیر CPU , RAM , تعداد و نوع پردازش ها ، مقدار خواندن و نوشتن و … را برای شرکت های هاستینگ فراهم می کند.

کلود لینوکس چیست

معرفی ابزار CageFS کلاد لینوکس

ابزار CageFS این امکان را فراهم می کند که هر اکانت و اسکریپت های اجرا شده آن محدود به خود می شود و در واقع این حریم موحب بالا رفتن امنیت کلی در سرور می شود. از ابزار CageFS به عنوان قفس اکانت ها در سرویس های میزبانی اشتراکی هم یاد میشود که عبارت و معادل بسیار مناسبی برای این موضوع است.

معرفی ابزار PHP Selector کلاد لینوکس

ابزار PHP Selector این امکان را فراهم می کند که بتوان از نسخه های مختلف PHP در اکانت ها استفاده کرد. این موضوع سبب میشود که سازگاری و کارایی سرور برای اکانت های هاست به بالاترین حد ممکن برسد و همه اکانت ها به راحتی بتوانند اسکریپت های پی اچ پی مورد نظر خود را به بهترین نحو ممکن اجرا کنند.

معرفی ابزار MySQL Governor کلاد لینوکس

معمولا اغلب مصرف منابع سخت افزاری یک هاست در سرور از سمت دیتابیس آن انجام می شود. ابزار MySQL Governor این امکان را فراهم می کند که کنترل و مانیتورینگ مصرف اکانت ها در سرویس MYSQL به راحتی میسر باشد. در این حالت کارایی و پایداری سرور به بالاترین حد ممکن خواهد رسید زیرا شاخص ترین بخش مصرفی سرور بصورت کامل تحت کنترل می باشد.

امنیت بالاتر با سیستم عامل کلود لینوکس

ابزارهای دیگری نظیر HardenedPHP , SecureLinks علاوه بر بهبود عملکرد موجب بالا رفتن امنیت سرور و اکانت ها می شوند. همانطور که میدانید برخی نسخه های قدیمی و حتی جدید PHP دیگر پشتیبانی نمی شوند. ابزار HardenedPHP این امکان را فراهم می کند که با خیال راحت از آنها استفاده کرد. قابلیت SecureLinks نیز هسته سیستم عامل را از حملات SymLinks محافظت می نماید و امنیت را به بالاترین حد ممکن می رساند.


(1) کلود لینوکس چیست و چه کاربردی دارد
کلود لینوکس چیست و چه کاربردی دارد - خدمات وب سرور ایران 24 - ir24.ir


(2) کلود لینوکس چیست و چه کاربردی دارد
کلود لینوکس چیست و چه کاربردی دارد - مرکز آموزش ایرانیکاسرور


(3) کلود لینوکس Cloud Linux چیست و چه
کلود لینوکس Cloud Linux چیست و چه کاربردی دارد - ir24.ir


(4) کلود لینوکس چیست و چه کاربردی دارد - دفترچه یادداشت شخصی
کلود لینوکس چیست و چه کاربردی دارد کلود لینوکس یا کلاد لینوکس به انگلیسی CloudLinux یک سیستم عامل توسعه یافته بر اساس توزیع CentOS لینوکس است. کاربرد کلود لینوکس در میزبانی وب است به این جهت که صرفا برای چنین کاری طراحی شده


(5) دستور Netsh چیست و چه کاربردهای دارد آموزش استفاده از
دستور Netsh چیست و چه کاربردهای دارد در این مقاله به صورت کلی نحوه استفاده از دستور Netsh را یاد خواهید گرفت. دستور netsh یا همان Network Shell یکی از ابزارهای کاربردی ویندوز میباشد که عملکرد اصلی آن تنظیم و پیکربندی شبکه است.


(6) کلود لینوکس چیست - وبر هاست
کلود لینوکس چیست - وبر هاست


(7) KVM چیست و چه کاربردی دارد وبلاگ
KVM چیست و چه کاربردی دارد وبلاگ شتابان هاست What is KVM


(8) لینوکس چیست و چه کاربردی دارد وبلاگ شتابان هاست What
05.11.2019 لینوکس یک سیستم عامل است که از امنیت زیادی بر خوردار است. ما در این مطلب به شما همراهان عزیز شتابان هاست موضوع لینوکس چیست و چه کاربردی دارد را به طور کامل توضیح می دهیم. ما را همراهی کنید.


(9) لینوکس شل چیست و چه کاربردی دارد - مجله آی تی
18.07.2020 لینوکس شل چیست شل Shell یک رابط کاربری مبتنی بر سیستم عامل یونیکس را فراهم می کند و یک محیط برای اجرای دستورات لینوکس برنامه ها و اسکریپت های آن است و با گرفتن ورودی یا ورودی ها از کاربر خروجی را نمایش می دهد.


(10) بایگانیهای سرور مجازی چیست مدیران سرور
دستورات حذف سیستم لایسنس کلود لینوکس اگر بخواهیم فرآیند یا عملکرد خاصی را در زمان مشخصی و یا با تکرار در هاست یا سرور مبتنی بر پایه لینوکس داشته مزایای استفاده از CloudLinux چیست آموزش مزایای استفاده از CloudLinux چیست پنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفده =

دکمه بازگشت به بالا