آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش ساخت پست تایپ در وردپرس

آموزش ساخت پست تایپ در وردپرس
آموزش ساخت پست تایپ در وردپرس
آموزش ساخت پست تایپ در وردپرس

ساخت post type در وردپرس و استفاده از پست تایپ سفارشی در وردپرس این امکان را به شما میده تا بتونید یک بخش جدایی از نوشته‌ها را در پیشخوان وردپرس ایجاد کرده و محتوای خاصی را در این نوع پست تایپ قرار داده و با آدرس دلخواهی در سایت خودتون نمایش بدین. همونطور که میدونید وردپرس در حالت عادی از دو نوع پست تایپ برای ایجاد محتوا استفاده میکنه که شامل نوشته و برگه هستند. در ساختار نوشته شما میتونید تا از طریق پیوندهای یکتا یک آدرس دلخواه برای اون انتخاب کنید و در ساختار برگه هم بر اساس پیوند یکتا اگر روی نام نوشته باشه آدرس شما با نامک نوشته و اگر روی پیشفرض و یا ساختار دیگه باشه بر اساس آی‌دی نمایش داده میشه. حالا بعد از اینکه شما اقدام به نصب افزونه‌هایی مثل ووکامرس یا EDD می‌کنید یک پست تایپ جدید وردپرس به سایت شما اضافه میشه که برای افزودن محتوا در این بخش به قسمت محصولات مراجعه می‌کنید و برای نمایش هم آدرس شما شامل product یا downloads هستش که از نوشته و برگه در سایتتون جداست. پس حالا که با ساختار پست تایپ سفارشی وردپرس آشنا شدید در این آموزش از پایگاه دانش جی فارس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از اون قادر هستید تا هر نوع پست تایپ دلخواه در وردپرس اضافه کرده و با یک پیوند یکتای دلخواه و سفارشی در وردپرس ازش استفاده کنید. پس تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

آموزش ساخت پست تایپ در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با عنوان Custom Post Type UI در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون تونسته تا بیش از 500.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.6 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از اون میتونید تا اقدام به ایجاد پست تایپ دلخواه در وردپرس کنید. برای استفاده از افزونه پست تایپ وردپرس ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شده و یپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرسی خودتون بکنید.

دانلود افزونه Custom Post Type UI

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام CPT UI افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه افزونه در پیشخوان سایت وردپرس خودتون بشید.

ساخت post type در وردپرس

Post Type Slug: در این فیلد پیوند یکتای دلخواه خودتون را برای پست تایپ دلخواهی که قصد ایجاد اونو دارید وارد کنید.

Plural Label: در این فیلد عنوان منوی اصلی در پیشخوان وردپرس برای نمایش این پست تایپ را وارد کنید.

Singular Label: در این فیلد هم عنوان دلخواه خودتون را برای زیر منوی این پست تایپ وارد کرده و در نهایت روی دکمه Add post Type کلیک کنید تا پست تایپ شما ایجاد شود.

ساخت post type در وردپرس

حالا مشابه تصویر بالا در قسمت Additional Lables نام دلخواه خودتون را برای بخش‌های گوناگون پست تایپی که ایجاد کردید را وارد کنید تا در پیشخوان وردپرس نمایش داده بشه. این نام‌ها شامل عناوینی هستند که در بخش‌های گوناگونی مثل عنوان پست تایپ، بخش‌های مدیریتی در صفحه همه، عناوین در صفحه ویرایشگر پست تایپ و… را شامل میشوند.

ساخت post type در وردپرس

Show in Nav Menus: این گزینه به شما امکان استفاده از این نوع پست تایپ در فهرست وردپرس را خواهد داد تا در منوهای سایت خودتون ازش استفاده کنید.

Has Archive: از این گزینه میتونید تا برای آرشیو این نوع پست تایپ از پیوند دلخواه استفاده کنید. در صورت خالی گذاشتن از آرشیو پیشفرض خود وردپرس استفاده خواهد شد.

Exclude From Search: اگر قصد دارید تا امکان جستجو در این نوع پست تایپ سفارشی باشه و از بخش نوشته‌ها جدا باشه این گزینه را روی حالت true بزارید.

Menu Icon: از این بخش میتونید تا آیکون دلخواه خودتون را برای نمایش در منوی پیشخوان وردپرس برای این نوع پست تایپ انتخاب کنید. کافیه تا آدرس آیکون آپلود شده در اندازه 20*20 پیکسل را در این فیلد قرار دهید.

Supports: از این بخش هم میتونید تا امکان استفاده از نظرات، تصویر شاخص، نمایش نویسنده و… را که بسته به امکانات سایت شما میتونه مختلف باشه انتخاب کنید تا در این پست تایپ بشه ازش استفاده کرد.

Built-in Taxonomies: در نهایت از این قسمت هم میتونید تا امکان استفاده از دسته‌بندی وردپرس و برچسب وردپرس را به این نوع پست تایپ بدین تا بشه از این دو قابلیت هم برای ایجاد ساختار منظم پست تایپی که ایجاد کردید استفاده کرد.

در نهایت بر روی دکمه ذخیره تغییرات که کلیک کنید خواهید دید که منوی پست تایپ دلخواه شما در پیشخوان وردپرس با عنوانی که وارد کردید نمایش داده خواهد شد. حالا روی منوی پست تایپ سفارشی ساخته شده کلیک کنید تا به صفحه افزودن مورد جدید در این پست تایپ هدایت شده و مشابه تصویر زیر جزییات محتوای خودتون را برای پست تایپ سفارشی که ساختید وارد کنید.

ساخت post type در وردپرس

همونطور که در تصویر میبینید پیوند یکتا در این پست تایپ به صورتی که انتخاب کردید خواهد بود که در اینجا من از کلمه Movieدر پیوند یکتا مطالبی که در این نوع پست تایپ قصد استفاده از اونو دارم وارد کردم. اگر به صفحه نمایش ویدئو هم مراجعه کنید خواهید دید که به همین صورت خواهد بود.

ساخت post type در وردپرس

حالا برای اینکه بتونید تا از قابلیت taxonomie یا همون دسته‌بندی و برچسب دلخواه هم در این افزونه استفاده کنید کافیه تا به زیر منوی Add/Edit Taxonomies مراجعه کرده و درست مثل تصویر زیر جزییات دسته‌بندی و برچسب خودتون را انتخاب کنید.

ساخت post type در وردپرس

با فعال کردن تیک گزینه‌های Attach to Post Type هم میتونید تا این تاکسونومی‌های ساخته شده را در این نوع پست تایپ وردپرس استفاده کنید که در اینجا ما فقط میخواهیم تا در بخش ویدئوها ازشون استفاده کنیم. حالا همونطور که مشاهده می‌کنید بعد از افزودن تاکسونومی با مراجعه به ویرایشگر باکسی با عنوان وارد شده اضافه شده که میتونید ازش استفاده کنید و درست مثل برچسب زدن ویژگی‌هایی که برای این تاکسونومی قابل استفاده هستند را وارد کنید. در نمونه زیر من یک taxonomie برای افزودن بازیگران در هر ویدئو انتخاب کردم.

ساخت post type در وردپرس

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به ساخت پست تایپ سفارشی در وردپرس و کار با post type وردپرس اقدام کنید. اگر در رابطه با این آموزش سوال و یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.


(1) آموزش ساخت پست تایپ سفارشی در وردپرس
آموزش ساخت پست تایپ سفارشی در وردپرس - ایجاد Custom Post Types


(2) معرفی و آموزش ساخت پست تایپ post type
معرفی و آموزش ساخت پست تایپ post type در وردپرس - آموزش ساخت پست


(3) ساخت پست تایپ در وردپرس کار با زمینه
ساخت پست تایپ در وردپرس کار با زمینه دلخواه در المنتور - آیلین وب


(4) ساخت پست تایپ در وردپرس با افزونه Custom Post Type UI
برای ساخت پست تایپ در وردپرس با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.


(5) آموزش ایجاد یک پست جدید در وردپرس
پست ها یا نوشته ها Posts یکی از مهمترین بخش ها در وردپرس است. در این ویدیو نحوه ساختن یک نوشته جدید را آموزش میدهیم. این ویدیو بخشی از دوره جامع آموزش طراحی سایت مورس آکادمی میباشد. www.morsacademy.com


(6) آموزش ایجاد پست سفارشی custom post type
آموزش ایجاد پست سفارشی custom post type در وردپرس بصورت کاملا تخصصی


(7) آموزش ساخت پست تایپ در وردپرس با افزونه Custom Post Type UI
در این مقاله آموزش ساخت پست تایپ در وردپرس با افزونه Custom Post Type UI را کامل ارائه میدهیم تا بتوانید انواع پست سفارشی ایجاد کنید.


(8) آموزش افزودن پست تایپ در وردپرس - سون لرن
افزودن پست تایپ در وردپرس یکی از دغدغه های کاربران وردپرس است در این مطلب می خواهیم به آموزش افزودن پست تایپ در وردپرس و به نمایش گذاشتن آن بپردازیم.


(9) ایجاد صفحه خاص برای پست تایپ وردپرس
درود دوستان یک پست تایپ برای نمایش محصولات ایجاد کردم و مشکلی که داره چگونه نوشته رو در صفحه ادامه نوشته نمایش بدم و لینک بشه کد زیر add_actioninit store_company function store_company


(10) پست تایپ در وردپرس چیست آموزش ساخت پست تایپ در وردپرس
پست تایپ در وردپرس در واقع همان محتواهای گوناگون و نوعی پست سفارشی در وردپرس است نوشته ها و برگه ها از پست تایپ های پیشفرض وردپرس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا