آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش ساخت پروفایل حرفهای در وردپرس

آموزش ساخت پروفایل حرفهای در وردپرس
آموزش ساخت پروفایل حرفهای در وردپرس
آموزش ساخت پروفایل حرفهای در وردپرس

ساخت پنل کاربری در وردپرس همواره یکی از نیازهای اساسی سایت‌هایی بوده که قصد داشتند تا بصورت کاربرمحور فعالیت کرده و امکاناتی را برای کاربران خودشون فراهم کنند تا کاربران قادر باشند در سایت اقدام به فعالیت کنند. ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس و ایجاد پروفایل برای کاربران وردپرس این امکان رو به شما میده تا صفحه نویسندگان و کاربرانی که در سایت فعالیت و ثبت‌نام کردن رو حرفه‌ای تر کنید و امکانات بیشتری برای کاربران سایت خودتون در نظر بگیرید تا ظاهر خشک و ساده و بی روح اونو به یک ظاهر حرفه‌ای و کاربر پسند تبدیل کنید. با استفاده از افزونه پنل کاربری پیشرفته برای وردپرس قادر خواهید بود تا فیلدهای جدیدی در پروفایل کاربران تعریف کرده و این امکان رو برای کاربرانتون فراهم کنید تا قادر باشن با تکمیل کردن پروفایل خودشون در سایت فعالیت مناسبی داشته باشن. در این مقاله از پایگاه دانش جی فارس قصد دارم تا به معرفی افزونه پنل کاربری پیشرفته برای وردپرس یعنی افزونه Utimate Member بپردازم که با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا امکان عضویت در وردپرس رو فراهم کرده و برای هر یک از کاربران یک صفحه اختصاصی برای پروفایل اونها ایجاد کنید.

هاست مخصوص وردپرس

ساخت پنل کاربری در وردپرس و ایجاد پروفایل برای کاربران وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با عنوان Ultimate Member در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون تونسته تا بیش از 100.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.6 را نصیب خودش کنه. با استفاده از این افزونه می تونید نسبت به ایجاد پروفایل برای کاربران وردپرس اقدام کنید. برای شروع کار با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه زیر در سایت وردپرسی خودتون بکنید.

صفحه افزونه Ultimate Member در مخزن وردپرس : Ultimate Member – User Profile & Membership Plugin

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی به نام Ultimate Member در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد، برای اینکه از افزونه با زبان فارسی استفاده کنید روی دکمه Download The Translation کلیک کنید تا فایل زبان فارسی افزونه دانلود شده و افزونه برای شما فارسی بشه.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

در صورتی که با این روش موفق به ترجمه افزونه ultimate member به زبان فارسی نشدید از راهکار زیر استفاده کنید.

ترجمه افزونه ultimate member فارسیترجمه افزونه ultimate member فارسی

برای حل مشکل فارسی کردن افزونه Ultimate member و استفاده از افزونه با زبان فارسی ممکنه با زدن دکمه Download the Translation موفق به دریافت نسخه فارسی افزونه نشید. برای رفع این مشکل باید به صورت دستی فایل‌های زبان افزونه رو دانلود کرده و داخل پوشه زبان افزونه قرار بدین. برای این منظور ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه ترجمه افزونه در پیشخوان وردپرس هدایت بشید.

دانلود Ultimate Member فارسی

بعد از کلیک روی دکمه به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت میشید که باید در انتهای صفحه روی دکمه Export کلیک کنید.

فارسی سازی افزونه ultimate member

همونطور که داخل تصویر میبینید در حالت پیشفرض گزینه Portable Object Message Catalog (.po/.pot) انتخاب شده. بدون تغییر این گزینه روی دکمه Export کلیک کنید و فایلی با نام wp-plugins-ultimate-member-dev-fa.po رو دانلود کنید. در مرحله بعد این گزینه رو روی حالت Machine Object Message Catalog (.mo) انتخاب کنید و این بار فایلی با نام wp-plugins-ultimate-member-dev-fa.mo را دانلود کنید.

فارسی سازی افزونه ultimate member

حال که دو فایل رو دانلود کردید، با راست کلیک و انتخاب گزینه Rename روی فایل ها، اسم اونها را بصورت زیر تغییر بدین:

  • فایل wp-plugins-ultimate-member-dev-fa.po رو به ultimate-member-fa_IR.po
  • فایل wp-plugins-ultimate-member-dev-fa.mo رو به ultimate-member-fa_IR.mo

پس در حالت کلی بدون در نظر گرفتن فرمت این دو فایل که po و mo هستند شما باید نام اونها را به ultimate-member-fa_IR تغییر نام بدین. حالا وارد هاست خودتون شده و روی گزینه File Manager کلیک کنید.

فارسی سازی افزونه ultimate member

حالا به مسیر /public_html/wp-content/plugins/ultimate-member/languages رفته و روی دکمه Upload کلیک کنید. سپس دو فایل ultimate-member-fa_IR.po و ultimate-member-fa_IR.po رو داخل این مسیر آپلود کنید. حالا اگه به منوی افزونه در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید، میبینید که افزونه فارسی شده و مشکلی با افزونه ultimate member نخواهید داشت.


حالا در ادامه برای اینکه کاربران قادر باشند تا در سایت ثبت نام کنند باید امکان عضویت در وردپرس رو فعال کرده باشید در صورتی که امکان عضویت در وردپرس فعال نیست و پیغام Registration is disabled به شما نمایش داده میشه کافیه تا به تنظیمات وردپرس در بخش همگانی مراجعه گرده و تیک گزینه هر کسی می‌تواند نام‌نویسی کند را فعال کنید. حالا بعد از اینکه زبان افزونه به فارسی تغییر کرد مشابه تصویر زیر منویی با عنوان مدیریت کاربران در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه سفارشی سازی و تنظیمات افزونه هدایت شوید.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

همونطور که در تصویر میبینید در منوی Setup برگه‌های مربوط به پروفایل کاربر، تنظیمات اکانت، صفحه نمایش اعضا، صفحه عضویت در وردپرس، صفحه ورود در وردپرس، صفحه خروج در وردپرس و صفحه فراموشی کلمه عبور وردپرس رو انتخاب کنید و در نهایت تنظیمات این بخش رو ذخیره کنید.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

مشابه تصویر بالا به منوی کاربران مراجعه کرده و مواردی مثل نقش کاربری پیشفرض، فرمت لینک نمایش کاربر، فرمت نام نمایشی کاربر، نمایش نام کاربر با حروف بزرگ، لینک دادن به صفحه کاربر در پروفایل کاربری، نمایش دایرکتوری کاربران، نمایش تصویر گراواتار برای کاربر، نوع آواتار، امکان فعال کردن استفاده از رمز قوی هنگام فراموشی کلمه عبور و در نهایت امکان ویرایش ایمیل خصوصی کاربران را سفارشی سازی کنید.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

با مراجعه به منوی تنظیمات حساب کاربری قادر هستید تا تنظیمات کاربران خودتون را سفارشی سازی کنید. در این بخش می‌توانید میتونید تنظیماتی مثل نمایش رمز اکانت، تعیین حریم خصوصی برای کاربر، نمایش اطلاعیه در حساب کاربری، حذف حساب و متن دلخواه برای حذف حساب کاربری، امکان نمایش یا عدم نمایش نام و نام خانوادگی، ضروری کردن نام و نام‌خانوادگی کاربر، اجازه به کاربران برای تغییر ایمیل، مخفی کردن حساب کاربری توسط اعضا و در نهایت ضروری کردن انتخاب کلمه عبور قوی راشخصی سازی کرده و این امکانات رو برای کاربران خودتون فراهم کنید.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

همونطور که در تصویر بالا میبینید و از این بخش قادر هستید تا دسترسی‌ها مثل مشاهده سایت، اجازه به میهمانان برای ورود در بخش wp-admin وردپرس، تعیین دسترسی برای مدیران، تعداد مجاز تغییر رمز وردپرس، تعیین لیست سفید و سیاه ایمیل و IP کاربران با دامنه خاص و در نهایت مسدود کردن نام‌های کاربری خاص مثل admin، administrator و.. را تعیین کنید. در صورتی که قصد دارید تا به طور کلی دامنه ایمیلی را برای ثبت نام مسدود کنید کافیه تا ابتدا یک کاراکتر ستاره و سپس فرمت ایمیل به همراه نام دامنه را مثل نمونه زیر در آن وارد کنید تا به طور کلی از چنین دامنه‌ای امکان عضویت وجود نداشته باشد.


*@domai.com

1 *@domai.com

ساخت پنل کاربری در وردپرس

با مراجعه به منوی ایمیل‌ها میتونید نام ارسال کننده ایمیل، ایمیل مورد نظر برای ارسال ایمیل‌های سایت، استفاده از HTML در فرم‌های ایمیل، فعال و غیر فعال سازی و تعیین متن ایمیل‌ها رو تعیین کنید. همچنین می‌تونید از امکاناتی همچون اجباری کردن تایید ایمیل کاربر رو سفارشی سازی کنید تا کاربران قبل از فعالیت در سایت ایمیل خودشون را تایید کرده باشن.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

در بخش اعلان‌ها هم میتونید متن مورد نظر برای عضویت کاربر در سایت، بررسی حساب کاربری یک کاربر خاص و حذف حساب کاربری که توسط ایمیل برای مدیر سایت ارسال میشن رو مدیریت کرده و اونها رو فعال یا غیرفعال کنید.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

با مراجعه به منوی آپلودها قادر هستید تا برای بخش‌های مختلفی همچون تصاویر کاربران، تصاویر کاور برای کاربران، اندازه تصاویر بندانگشتی، کیفیت تصاویر آپلود شده برای کاربران و میزان حجم و اندازه قابل آپلود برای پروفایل کاربران رو مدیریت کنید تا حجم تصاویر ارسالی بالا نبوده و صفحات بهینه‌ای داشته باشید.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

با استفاده از منوی سئو قادر هستید تا به جهت بالا بردن سئوی و بهسنه سازی سایت، عنوان و متای توضیحات را برای صفحه پروفایل کاربران مدیریت کرده و از شورت‌کد های موجود برای صفحه پروفایل کاربران در آن استفاده نمایید.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

همونطور که در تصویر بالا میبینید با استفاده از منوی ظاهر قادر هستید کلیه صفحات مربوط به پروفایل کاربران رو با رنگ‌بندی دلخواه خود مدیریت کرده و بسته به قالبی که ازش استفاده می‌کنید از رنگ‌بندی مناسب و متناسب با قالب سایتتون برای صفحات پروفایل کاربران خودتون استفاده کنید . این صفحه به شما این امکان رو خواهد داد تا علاوه بر رنگ‌بندی موارد دیگه مثل اندازه، ترازبندی، انتخاب عناوین هر بخش، تعیین استایل برای دکمه‌ها و… رو مدیریت و سفارشی سازی کنید.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

افزودن فیلد دلخواه به صفحه پروفایل کاربران وردپرس

همونطور که در تصویر بالا میبینید با مراجعه به زیرمنوی فرم‌ها قادرید تا فرم‌های جدید ایجاد کرده و یا اینکه فرم‌های عضویت و ورود در پروفایل پیشفرض وردپرس را که این افزونه در اختیارتون قرار میده را به دلخواه خودتون ویرایش کنید. علاوه بر این قادر هستید تا اقدام به افزودن فیلدهای دلخواه همچون آی‌دی شبکه‌های اجتماعی، انواع فیلدهای متنی، چک‌باکس، چند انتخابی و… کرده و اونها را در فرم عضویت و تنظیمات پروفایل کاربرانتون قرار بدین تا پروفایل حرفه‌ای تری رو برای کاربران خوشون داشته باشن. جدای از این امکانات در این بخش قادر خواهید بود تا برای هر فیلد ساخته شده یک آیکون دلخواه با رنگبندی و استایل اختصاصی انتخاب کرده و سایر گزینه‌های هر فیلد همچون ضروری و غیرضروری بودن فیلد، امکان ویرایش فیلد توسط اعضا، تعیین فیلدهای لینکدار و… رو مدیریت کنید.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

در نهایت بعد از اینکه تنظیمات رو برای خودتون سفارشی سازی کردین پروفایل کاربران در سایت شما بصورت تصویر بالا ایجاد شده و با مراجعه به صفحه هر کاربر میشه مطالب، دیدگاه‌ها، بیوگرافی و فیلدهای سفارشی را که تعریف کردید رو ایجاد کرد.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از این آموزش تونسته باشید تا نسبت به ساخت پنل کاربری در وردپرس و ایجاد پروفایل برای کاربران وردپرس سایت وردپرسی خودتون اقدام کنید. اگر در رابطه با این آموزش و نحوه ایجاد پروفایل حرفه‌ای در وردپرس سوال و یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.


(1) ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس - افزونه
ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس - افزونه ساخت پروفایل در وردپرس


(2) آموزش ساخت پروفایل حرفهای در وردپرس
آموزش ساخت پروفایل حرفهای در وردپرس مستر آموز


(3) افزونه وردپرس UserPro
ایجاد پروفایل حرفه ای برای کاربران با افزونه وردپرس UserPro


(4) وردپرس با افزونه Users Ultra
ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس با افزونه Users Ultra


(5) آموزش ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس
آموزش ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس با استفاده از افزونه رایگان و ساده و حرفه ای آموزش قالب افزونه پوسته وردپرس


(6) افزونه Profile Builder Pro ساخت
افزونه Profile Builder Pro ساخت پروفایل حرفه ای وردپرس افزونه


(7) شورت کدهای افزونه ساخت پروفایل کاربری
شورت کدهای افزونه ساخت پروفایل کاربری UPME - برگ وردپرس


(8) افزونه ی Users Ultra-ساخت پروفایل حرفه
افزونه ی Users Ultra-ساخت پروفایل حرفه ای دروردپرس با Users


(9) آموزش وردپرس - کاملترین دوره آموزش وردپرس بصورت ویدئویی
آموزش وردپرس به شما چه می آموزد در این دوره آموزشی وردپرس که بصورت رایگان هم ارائه شده است می آموزید به راحتی یک وبسایت برای خودتان طراحی کنید و با آن بتوانید به دنیای تجارت الکترونیک قدم بگذارید.


(10) آموزش ساخت پروفایل کاربری در وردپرس فعال کردن عضویت و
20.01.2020 ساخت پروفایل کاربری در وردپرس می تواند قدمی بزرگ در کسب و کار و سایت شما باشد. آموزش ایجاد پنل پیشرفته برای کاربران و فعال کردن سیستم عضویت ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا