آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

چگونه به صورت موقت دسترسی گوگل به سایت را ببندیم

چگونه به صورت موقت دسترسی گوگل به سایت را ببندیم
چگونه به صورت موقت دسترسی گوگل به سایت را ببندیم
چگونه به صورت موقت دسترسی گوگل به سایت را ببندیم

در ابتدای راه اندازی سایت از آنجایی که هنوز محتوایی برای عرضه به کاربران ندارید و یا بنابر دلایلی ممکن است تمایلی به نمایش وبسایت خود در موتورهای جستجو نداشته باشید، می توانید تنظیماتی اعمال کنید تا دسترسی گوگل به سایت را ببندید. بدین ترتیب موتورهای جستجو وبسایت شما را ایندکس نمی کنند. به این صورت سایت توسط ربات های گوگل ثبت نمی شوند. بعد از اتمام فرایندهای تکمیل و توسعه سایت می توان این تنظیمات را برداشت تا محتوای وبسایت ایندکس شود. جهت جلوگیری از ایندکس شدن سایت در گوگل و بقیه موتورهای جستجو می توان از بخش تنظیمات موتور جستجو در وردپرس کمک گرفت. در این آموزش از پایگاه دانش جی فارس به طریق جلوگیری از ایندکس شدن محتوا سایت خواهیم پرداخت.

جلوگیری از ایندکس شدن سایت

در جلسه آموزشی قبلی نحوه نصب و راه اندازی قالب پروشاپ را با هم بررسی کردیم. دومین کاری که بعد از نصب قالب پروشاب باید انجام دهید، بستن دسترسی گوگل است. چرا که قبل از اینکه شما کار سایت خود را تمام کنید، یعنی محتوای خود را قرار دهید و محتوای اضافه را پاک کنید، سایت شما توسط گوگل ایندکس می شود. یعنی یکسری محتوا که به کار شما نمی آید و بعدها قرار است پاک شوند، توسط گوگل ایندکس می شود. این اتفاق از نظر سئو کار شما را سخت می کند. چرا که یکسری از لینک ها شکسته می شوند و تعدادی از لینک هایی که پیش تر وجود داشته اند نیز از سایت شما پاک شده و به صفحات 404 تبدیل خواهند شد.

به همین دلیل برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی بهتر است که از همان ابتدا دسترسی گوگل را ببندید و موجب ایندکس نشدن سایت در گوگل شوید. سپس هر زمان که سایت کامل شد دوباره برگشته و دسترسی لازم را به گوگل بدهید تا اقدام کرده و صفحات سایت را ایندکس کند. برای این کار باید وارد وردپرس سایت خود شده و روی منو تنظیمات کلیک کنید. سپس از همان زیرمنوهای نمایش داده شده، گزینه خواندن را انتخاب نمایید.

جلوگیری از ایندکس شدن سایت

در صفحه ای که باز می شود با گزینه ای تحت عنوان نمایش به موتورهای جستجو رو به رو می شوید. شما باید تیک گزینه «از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند» را فعال کنید. بدین صورت باعث ایندکس نشدن سایت در گوگل خواهید شد. سپس روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

جلوگیری از ایندکس شدن سایت

هر زمان که سایت به مرحله نهایی خود رسید نیز دوباره باید مراحل بالا را یک به یک دنبال کرده و سپس تیک گزینه «از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند» را بردارید و تغییرات را ذخیره کنید. با این کار دسترسی گوگل به سایت شما باز شده و امکان ایندکس کردن آن را پیدا خواهد کرد.

همچنین این امکان را خواهید داشت که از طریق هاست خود تعیین نمایید برخی صفحات خاص و مدنظر شما توسط موتورهای جستجو ایندکس نشوند. بدین منظور می توانید مقاله آموزش مخفی کردن مطالب وردپرس از نتایج گوگل را مطالعه نمایید.

در صورتی که گزینه مذکور را غیر فعال کردید اما باز هم مشکلی در خصوص ایندکس سایت وجود داشت می توانید آموزش چرا گوگل سایت رو ایندکس نمی‌کنه؟ 7 دلیل ایندکس نشدن سایت را مطالعه کنید.

گاهی اوقات بنا به دلایلی همچون کامل نبودن محتوای سایت، تازه تاسیس بودن و… تمایلی به ایندکس شدن محتوای سایت نداریم و ترجیح می دهیم بعد از حذف صفحات اضافی و ویرایش صفحات قالب وبسایت توسط خزنده های گوگل مورد بررسی قرار گیرد و نهایتا ایندکس شود. در این بازه زمانی از نصب قالب تا زمان زمان تکمیل محتوا می توانیم در خصوص جلوگیری از ایندکس شدن سایت اقدام کنیم. برای این منطور باید به بخش تنظیمات وردپرس خود مراجعه و گزینه «از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند» را فعال نمایید. در این مقاله آموزشی از پایگاه دانش جی فارس آموختیم که چطور از ایندکس شدن سایت و نمایش محتوا در موتورهای جستجو جلوگیری به عمل آوریم.

آموزش قدم به قدم فروشگاه اینترنتی


(1) چگونه به صورت موقت دسترسی گوگل به سایت
چگونه به صورت موقت دسترسی گوگل به سایت را ببندیم - سرور - هاست


(2) چگونه به صورت موقت دسترسی گوگل به سایت
چگونه به صورت موقت دسترسی گوگل به سایت را ببندیم - wpapps


(3) آموزش جلوگیری از ایندکس سایت و برگه در
آموزش جلوگیری از ایندکس سایت و برگه در گوگل میموس


(4) آموزش حذف صفحات ایندکس شده سایت در
آموزش حذف صفحات ایندکس شده سایت در گوگل - وبلاگ برتینا


(5) ایمیل گوگل ورودی کروم است. آدرس ایمیل موقت
ایمیل گوگل ورودی کروم است. آدرس ایمیل موقت


(6) چگونه در ویندوز دسترسی یک برنامه به اینترنت را مسدود کنیم
خیلی از برنامههایی که روی کامپیوتر نصب میشوند بدون آگاهی و کسب اجازه از شما از اتصال اینترنت استفاده میکنند. اما این قضیه همیشه خوب نیست. اگر تمایل دارید دسترسی تمام یا فقط برخی از برنامههای خاص را بهاینترنت قطع


(7) 2- آموزش بستن موقت دسترسی گوگل جهت حفظ سئوی سایت - ایران آوادا
در این آموزش یاد میگیریم که چطور دسترسی سایتمون رو برای موتورهای جستجو مثل گوگل ببندیم که تا قبل از کامل شدن سایت محتوای آزمایشی سایت ما ایندکس نشوند یا توسط گوگل ثبت نشوند و به سئوی سایت آسیب وارد نشود.


(8) چگونه به سایت هایی که بسته شده اند دسترسی پیدا کنیم
شاید شما یک آدرس از سایتی داشته باشید که آدرس دقیق آن را در جستجو گر گوگل نتوانید پیدا کنید و بخواهید از طریق آدرس مورد نظر به سایت دسترسی پیدا کنید. ابتدا امیدواریم که گوگل ان را ایندکس و کش کرده باشد. در مرحله بعد


(9) پرونده ویژه پس لرزه های به دام افتادن روح الله زم
وی افزود اکثر قریب به اتفاقی که در سایت آمدنیوز توسط روح الله زم به صورت خبر منتشر میشد برای جلد نشریات فکاهی خوب بود و البته بعضی از این اطلاعات و مطالب منتشرشده در سایت آمدنیوز به قدری وقیح بود که به درد جلد نشریات


(10) چگونه ایمیل بسازیم - چگونگی ساخت ایمیل
چگونه ایمیل بسازیم - چگونگی ساخت ایمیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا