آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست
نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست
نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

ما در این آموزش میخواهیم نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست یا همان سیستم کامپیوترمان طراحی و آماده کرده ایم به یک فضای هاست که از هاستینگ معتبری تهیه کرده ایم را به شما همراهان همیشگی جی فارس آموزش بدیم. قبل از اینکه مراحل انجام این روش رو بهتون آموزش بدیم ابتدا میخواهیم بدونیم که در چه مواقعی و چرا ما این کارو می کنیم و اصلا دلیل اینکه روی لوکال کار کنیم و بعد ببریم روی هاست چیه ؟ پس با ما همراه باشید تا در ادامه نکات لازم رو یاد بگیرید. همانطور که میدونید اکثر طراحان و وب مستران ابتدا قالب هایی که میخرند رو به صورت لوکال نصب می کنند و کار ویرایش قالب رو به صورت آفلاین انجام میدن . خوب مسلماً کار به صورت آنلاین مستلزم اینترنت قوی و پهنای باند زیاد مخصوصا برای قالب های سنگین و بزرگ هست. بنابر این ما ترجیح میدیم ابتدا کار ویرایش و طراحی قالبمون رو روی لوکال انجام بدیم و بعد منتقلش کنیم روی هاست و سایتمون رو بالا بیاریم.

روش انتقال وردپرس از لوکال هاست به سی پنل

کاربرد دیگه ای که داره در مورد طراحی سایت از ابتدا هستش که در اون هم به دلیل تست های زیاد و کار طولانی مستلزم اینترنت قوی و پهنای باند بالا هستیم . خوب اکثر افراد ترجیح میدن که این کارو نیز به صورت لوکال انجام بدن و بعد از اینکه کار طراحیشون به اتمام رسید اونو روی هاست آپلود و بالا بیارن . پس علاوه بر ویرایش قالب ها برای طراحی از پایه سایت ها هم استفاده میشه. مورد دیگه ای که ما می تونیم روی لوکال کار کنیم و بعد منتقل کنیم به هاست در مورد مترجمای قالب ها هست. بله اون ها هم باید تمامی قسمت های قالبشون رو ترجمه کنن و گاهاً این کار طولانی و زمانبر هست و مستلزم اینترنت قوی و پهنای باند بالایی هستن پس بهتره که روی لوکال کار ترجمه رو انجام بدن و بعدش قالب ترجمه شده رو روی هاست بالا بیارن و برای فروش قرارش بدن. خلاصه توی چنین شرایطی که براتون توضیح دادیم یا شرایط مشابهش ما باید اطلاعات سایت وردپرسیمونو پس از اینکه کارای لازم رو روش انجام دادیم و آماده شد منتقلش کنیم به هاست و در سطح دنیای مجازی اینترنت انتشارش بدیم . پس جهت انتشار سایت در سطح اینترنت لازمه که حتما از لوکال به هاست منتقل بشه و بر روی یه میزبان هاست مطمئن قرار داده بشه.

مراحل انتقال وردپرس از لوکال به هاست:

خوب زمانی که تصمیم گرفتید از لوکال به هاست و دنیای مجازی کوچ کنین یک سری کار ها هستند که باید مرحله به مرحله انجام بدین تا سایتتون بدون مشکل بر روی هاست اجرا بشه و کامل نمایش داده بشه. مراحلی که در ادامه براتون تشریح میشه برای قرار دادن وردپرس بر روی هاست سی پنل هستش، و شما باید مراحل رو حتما به ترتیب و با دقت انجام بدید تا مشکلی در انتقال سایت پیش نیاد. توجه داشته باشید نام ها و مسیر هایی که استفاده می کنیم بعنوان مثال می باشند و صرفا جنبه ی آموزشی دارند و می بایست متناسب با سیستم و فایل های خود این مسیر ها و نام ها را تغییر دهید.

مرحله اول: تهیه فایل zip از فایل های سایت لوکال

وارد مسیر زیر در کامپیوترتان بشید:

C:xampphtdocsmysite

دقت کنید که قسمت mysite نام همان پوشه ای هست که داخلش سایتتون رو روی لوکال نصب کردید و قسمت xampphtdocs هم مسیر نصب برنامه xampp یا wamp هست که بسته به استفادتون باید این هارو تغییر بدید. پس از اینکه وارد این قسمت شدید، کلیه فایل ها و پوشه های موجود در مسیر نصب سایت رو انتخاب کنید و بر روی یکی از فایل ها کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده send to و سپس compressed (ziped) folder رو انتخاب کنید تا فایل zip یا فشرده ی شما آماده بشه و یک نام برای آن قرار دهید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستبرای “مثال” ما نام این فایل را backup-of-files.zip قرار داده ایم. (این نام را به خاطر داشته باشید)

مرحله دوم: آپلود فایل zip تهیه شده بر روی هاست

در این مرحله باید فایل backup-of-files.zip که حاوی کلیه پوشه ها و فایل های سایت هست رو داخل هاستتون آپلود کنین. وارد کنترل پنل هاستتون بشید و قسمت file manager را باز کنید و به مسیر public_html بروید. سپس بر روی upload کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستدر صفحه ی باز شده، از طریق دکمه ی select file می تونید فایل مورد نظرتونو انتخاب کنید تا آپلود بشه.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستپس از اتمام آپلود در همان مسیر فایل backup-of-files.zip رو میبینید، باید انتخابش کنید و بر روی extract کلیک کنید تا فایل ها از حالت فشرده استخراج شوند.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال به هاستمرحله سوم: تهیه خروجی از پایگاه داده لوکال

وارد phpmyadmin لوکال هاستتون بشید و پایگاه داده ی مورد نظرتون رو انتخاب کنید. سپس بر روی export جهت ایجاد خروجی کلیک کنید. در صفحه باز شده روی go کلیک کنین. مسیر ذخیره ی پایگاه داده با پسوند .sql را مشخص و آن را ذخیره کنید.

نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به هاست سی پنلبرای مثال نام آن test.sql می باشد.

مرحله چهارم: وارد کردن خروجی تهیه شده در پایگاه داده بر روی هاست

در این مرحله باید اول یه پایگاه داده ی جدید بسازید و سپس فایل خروجی پایگاه داده رو داخل اون import یا وارد کنید.

ساخت پایگاه داده ی جدید در سی پنل :

در ابتدا توسط آموزش نحوه ورود به سی پنل وارد هاست سی پنل سایتتون بشید ، از قسمت databases گزینه ی MySQL® Database Wizard کلیک کنین.

ساخت دیتابیس برای انتقال وردپرس از لوکال به هاستدر فیلد مقابل New Database: نام دلخواه برای پایگاه داده ی جدید وارد کنید و بر روی next step کلیک کنین.

انتقال وردپرس از localhost به هاستدر مرحله ی بعد فیلد مقابلUsername: یک نام کاربری برای یوزر پایگاه داده وارد کنین . در قسمت های Password و Password (Again): باید رمز عبور رو دو بار تایپ کنین به طوری که در قسمت Strength میزان استحکام این پسورد از 100% بالای 70% و به صورت خیلی قوی در حالت 100% قرار بگیره که می تونید برای ایجاد رمز عبور بسیار قوی از دکمه ی password generator استفاده کنین و در اخر بر روی create user کلیک کنین.

انتقال وردپرس از کامپیوتر به هاستتیک گزینه ی ALL PRIVILEGES رو بزنین و روی next step کلیک کنین تا ارتباط بین یوزر و پایگاه داده برقرار بشه و سطح دسترسی های یوزر هم تصحیح بشه.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستایمپورت فایل .sql در پایگاه داده ی جدید:

بعد از اینکه پایگاه داده رو ساختین باید وارد phpmyadmin هاستتون بشید و فایل خروجی پایگاه داده ی لوکال رو داخلش ایمپورت کنین. در سی پنل از قسمت databases گزینه ی phpmyadmin رو انتخاب کنین.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستپس از ورود به phpmyadmin ، پایگاه داده ی جدید رو انتخاب کنین و روی import کلیک کنین. در صفحه ی import روی browse کلیک کنین و سپس فایل .sql ذخیره شده رو که ما در این مثال اسمشو test.sql قرار داده بودیم انتخاب کنین و روی go کلیک کنین تا عملیات ایمپورت اطلاعات پایگاه داده انجام بشه و پیغام سبزرنگ اتمام رو مشاهده کنین.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستمرحله پنجم: تصحیح اطلاعات ارتباط با پایگاه داده

خوب ما تا اینجا همه ی فایل ها و داده های سایتمونو آپلود کردیم و روی هاستمون قرار دادیم ولی این کار کافی نیست و باید ارتباط بین اطلاعات سایت و پایگاه داده رو برقرار کنیم . برای این کار نیاز داریم فایل wp-config.php رو ویرایش کنیم. بدین منظور وارد هاستتون و قسمت File manager بشید .

انتقال فایل های وردپرس از لوکال به هاستبه مسیر آپلود فایل هاتون برید و فایل wp-config.php رو انتخاب کنید ، سپس روی Edit کلیک کنین .

ویرایش فایل های وردپرس جهت انتقال از لوکال به هاستسپس قسمت های زیر رو تصحیح کنین:

DB_NAME: نام پایگاه داده جدید رو وارد کنین.

DB_USER: نام یوزر پایگاه داده جدید رو وارد کنین.

DB_PASSWORD: رمزعبور کاربر پایگاه داده جدید رو وارد کنین.

در آخر فایل رو ذخیره کنین. اصلاح ارتباط پایگاه داده ما هم تموم شد.

ویرایش فایل wp-config وردپرس جهت انتقال از لوکال به هاستمرحله ششم: تصحیح لینک های سایت

در مرحله ی آخر تنظیمات سایت ، باید لینک های سایتمومو تصحیح کنیم زیرا ممکنه هنوز به مسیر لوکال هاستمون اشاره کنند و بارگزاری نشن. وارد phpmyadmin بشید، جدول wp-options رو انتخاب کنین تا رکورد های جدول نمایش داده بشه. رکورد های siteurl و home رو پیدا کنین و نام دامنه ی سایتتون رو داخلش جایگزین کنین.

انتقال وردپرس از کامپیوتر به دامنه سایتبعد از اینکه نام دامنه رو برای سایتتون تنظیم کردین باید لینک های داخلی وردپرس رو هم بروزرسانی کنین. برای این کار روی نام پایگاه داده ی سایت داخل phpmyadmin کلیک کنین، سپس سربرگ sql رو باز کنین و کد زیر رو داخلش تایپ کنین:


UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘localhost/test/’, ‘www.yourlivesite.com/’);

1 UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘localhost/test/’, www.yourlivesite.com/’);

بعد از اینکه کد بالا رو تایپ کردین باید قسمت localhost/test رو مطابق با مسیر نصب وردپرستون توی لوکال تصحیح کنین و قسمت ‘www.yourlivesite.com هم همون نام دامنه ای هست که به هاستتون متصله و قراره محتوای سایتتونو نمایش بده. سپس روی go کلیک کنین تا کد اجرا بشه و لینک بروز رسانی بشن.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاستمرحله هفتم: بررسی صحت انتقال

خوب کارهای لازم رو انجام دادیم فقط باید سایتمونو چک کنیم. نام دامنه ی سایت رو داخل مرورگر اینترنتتون باز کنین ، در این مرحله باید تمامی محتوای سایت و قالب وردپرستون به صورت کامل بارگزاری بشه تا مطمئن بشید مراحل فوق رو کامل و صحیح انجام داده اید.همچنین مسیر ادمین سایت یعنی domain.com/wp-admin رو هم تست کنید و جهت ورود به مدیریت وردپرس هم از همان نام کاربری و رمز عبور قبلیتان استفاده کنین. امیدواریم این آموزش هم مورد پسندتون واقع بشه و ما رو با نظرات و پیشنهاداتون از طریق فرم زیر یاری کنین تا در بهبود مطالب و سایت بتونیم بهتر عمل کنیم. همچنین اگر سوالی در مورد این آموزش داشتین میتونید در فرم زیر مطرح کنین ؛ تیم توسعه محتوای جی فارس به تمامی سوالات و مشکلات شما جواب خواهد داد.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب و پیشرفته است، این سیستم مدیریت محتوا جهت ارائه بهترین بازخورد به مدیران سایت ها و سازگاری با تمام قالب ها و افزونه های پیشرفته و موجود در سطح اینترنت، به یک هاست کاملا بهینه و مناسب برای وردپرس نیازمند است، بنابراین از شما دعوت به عمل می آوریم از سرویس های خارق العاده هاست اختصاصی وردپرس جی فارس دیدن بفرمایید و ویدیو بازخورد مشتریان این سرویس را در صفحه زیر تماشا کنید.

هاست مخصوص وردپرس


(1) آموزش انتقال وردپرس از لوکال هاست به
آموزش انتقال وردپرس از لوکال هاست به سرور تم فارس


(2) آموزش انتقال وردپرس از لوکال هاست به
آموزش انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست میزبان فناوران شبکه سینداد


(3) آموزش تغییر یا انتقال دامنه وردپرس روکا
وردپرس بر خلاف برخی دیگر از سیستمهای مدیریت محتوا به مسیری که نصب میشود وابسته است و تغییر دامنه وردپرس یا انتقال از لوکال هاست به هاست اصلی تنها با کپی کردن فایلها و پایگاه داده امکانپذیر نیست.


(4) انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست
انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست انتقال سایت از لوکال به هاست


(5) انتقال سایت وردپرس از سرور به لوکال هاست
انتقال سایت وردپرس به لوکال هاست توسط افزونه در این روش ابتدا باید افزونه Duplicator را روی سایت زنده نصب کنید. این افزونه به شما اجازه ی ایجاد بسته های تکراری از سایت وردپرس را میدهد.


(6) انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست انتقال سایت از لوکال
در این بخش از آموزش وردپرس با عنوان انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست در مکانیک وردپرس با ما همراه باشید .. همانطور که میدانید لوکال هاست محیطی برای نصب و اجرای وردپرس در سیستم شخصی خودتان است و از دسترس دیگران خارج است.


(7) انتقال وردپرس از لوکال به هاست و هاست به لوکال - بیگ تم
در این مقاله از آموزش وردپرس بیگ تم قصد دارم تا آموزش نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به هاست اینترنتی و بر عکس از هاست اصلی به لوکال رو با هم بررسی کنیم سایت شما هم به هر دلیل خاصی سایت خود را در لوکال هاست آماده


(8) آموزش انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی - سون لرن
انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی کار آسانی است. در این مقاله به آموزش دو روش اافزونه و دستی انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست می پردازیم.


(9) انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست به
انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست به طور کامل - مدیر سرور


(10) انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست به
انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست به صورت تصویری - آموزش های قدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا