خانهسئو و بهینه سازیعمومی

تگ H2 چیست و چه کاربردی در صفحات وب سایت دارد

تگ H2 چیست و چه کاربردی در صفحات وب سایت دارد
تگ H2 چیست و چه کاربردی در صفحات وب سایت دارد
تگ H2 چیست و چه کاربردی در صفحات وب سایت دارد

تگ H2 را می توان مهمترین تیتر درون محتوایی در صفحات وب دانست. در مطلب قبل تگ H1 را مطرح کردیم و در این مطلب تگ H2 را بصورت کامل معرفی کرده، جایگاه و تاثیر آن را برای شما عزیزان تشریح می کنیم. استفاده صحیح و درست تگ های H در صفحه علاوه بر تامین ساختار منظم در سئو نیز تاثیر دارد که بنابه اهمیت آن در این مطلب بر روی آن بحث خواهیم کرد.

تگ H2 چیست و چه کاربردی دارد؟

تیترها به عنوان راهنما، ایجاد کننده نظم محتوایی و دسترسی سریع در صفحات وب بکار می روند. تگ H2 را می توان به عنوان تیترهای شاخص درون محتوایی در نظر گرفت. اگر H1 را تیتر شاخص در محتوا استفاده نماییم تیتر H2 نیز شاخص محتوای خود خواهد بود. البته می توان بصورت زیرمجموعه تگ های H3 , H4 …. تا H6 را نیز استفاده کرد. در واقع از H1 تا H6 سلسله مراتب تیتر در صورت نیار ادامه می یابد. به این معنی که اگر H2 نیاز به زیر مجموعه داشته باشد زیرمجموعه آن بصورت H3 و اگر H3 نیاز به زیرمجموعه داشته باشد از H4 و تا H6 می توان استفاده نمود. اگر بخواهیم موضوع را بصورت تئوری مطرح نماییم مادر تگ H6 ، تگ H5 بوده و به این ترتیب تا H1 ادامه می یابد. با H1 موضوع اصلی صفحه مشخص شده، با H2 تیترهای اصلی و بقیه موارد بصورت زیرمجموعه وابسته در تیترها بکار گرفته می شوند.

تشریح تاثیر تگ H2 در سئو سایت

همانطور که در مقالات و مطالب قبل اشاره کرده ایم ساختار صحیح محتوا تاثیر مطلوبی بر سئو سایت دارد. این موضوع را در قالب یک مطلب اختصاصی تحت عنوان تاثیر ساختار سایت بر سئو مطرح کرده ایم. با توجه به اینکه H2 مانند راهنما عمل می کند می توان از طریق آن موضوع و چهارچوب محتوا را به آسانی به موتورهای جستجوگر و همچنین کاربر منتقل کرد. پیشنهاد می شود حتما کلمات کلیدی مدنظر برای صفحه را در تیترها بصورت هوشمندانه و طوری که آزار دهنده و اسپم نباشد بیاورید. با بررسی هایی که انجام شده اینکار تاثیر مثبتی (هر چند کم) در رتبه کلمات کلیدی صفحه در نتایج جستجوی گوگل دارد.

بررسی تعداد تگ H2 مورد استفاده در صفحه سایت

در مطلب تگ H1 دو مدل را آموزش دادیم که با توجه به راحتی و بدون خطا بودن مورد دوم در این مطلب مورد دوم را مطرح خواهیم کرد. این مورد تنها با مرورگر گوگل کروم قابل است که به افزونه مرورگر MozBar نیاز است. برای دسترسی به این افزونه و نصب آن همانند تصویر زیر با مرورگر گوگل کروم به این لینک رفته و بر روی Download MozBar Free کلیک کنید تا افزونه دانلود و برای نصب در اختیار شما قرار گیرد.

تگ H2 چیستتگ H2 چیست

پس از نصب می توانید به راحتی همانند تصویر زیر اقدام به بررسی تعداد تگ های H2 در صفحه مورد نظر نمایید.

بررسی تعداد تگ H2بررسی تعداد تگ H2

نتیجه گیری و جمع بندی

اگر می خواهید از H2 به بهترین شکل ممکن برای سئو بهره بگیرید پیشنهاد می شود برای عناوین غیر مهم که جزو کلمه یا کلمات کلیدی صفحه مورد نظر نیستند استفاده نکنید. در واقع بهتر است H2 را برای عناوینی استفاده نمایید که حاوی کلمات کلیدی باشند. اگر به همین مطلب توجه نمایید تیتر مربوط به نتیجه گیری و جمع بندی بصورت H3 قرار داده شده است. به این صورت می توان کلمات کلیدی صفحه را به نحو مطلوبی به خزنده های گوگل تفهیم کرد. اگر چنانچه در رابطه با این کاربرد H2 و ساختار آن، سوال یا ابهامی دارید آن را در بخش نظرات مطرح نمایید تا به آن ها پاسخ داده شود.


(1) تگ H2 چیست و چه کاربرد ی در سئو سایت
تگ H2 چیست و چه کاربرد ی در سئو سایت دارد لرن دی ال


(2) تگ H2 و کاربرد آن در صفحات سایت - صباهاست
تگ H2 و کاربرد آن در صفحات سایت - صباهاست


(3) html چیست و چه کاربردی دارد آموزش
html چیست و چه کاربردی دارد آموزش طراحی سایت با html به زبان


(4) تگ H2 و کاربرد آن در صفحات سایت - صباهاست
تگ h2 مهم ترین تگی است که برای تیتر زدن درون محتوا باید استفاده شود . در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که این تگ چیست و چه کاربردی دارد . تگ های هدینگ علاوه بر اینکه باعث می شود سایت شما ساختار مناسبی پیدا کند بر روی


(5) تگ header در html5 چیست و چه کاربردی
تگ header در html5 چیست و چه کاربردی دارد آموزش پروژه محور طراحی


(6) HTML چیست - عنصر HTML به چه معناست - تگ HTML یعنی چی
با قسمت اول از آموزش html در خدمت شما هستیم. در این قسمت به مفاهیم پایهای مثل عنصر html و تگ html میپردازیم که بسیار اهمیت بالایی دارند و اگر با امثال این اصطلاحات آشنا نباشید به شدت در آینده دچار مشکل میشوید.


(7) تگ H2 چیست و چه کاربردی در صفحات وب
تگ H2 چیست و چه کاربردی در صفحات وب سایت دارد - سرور - هاست


(8) ایران وب لایف مگ بررسی تگ alt و اهمیت آن در سئوی وب سایت
تگ alt یا همان image alt ایمیج آلت چیست به طور ساده تعریفی که از تگ alt می توان داشت این است که این تگ همان پانوشتی است که در زیر تصاویر مورد نظر ما قرار می گیرد و به توصیف تصویر مورد نظر ما می پردازد.


(9) تگ هدر H1 - H6 چیست و در سئو سایت چه
تگ هدر H1 - H6 چیست و در سئو سایت چه اهمیتی دارد - تاپ سئو


(10) HTML چیست و چه کاربردی دارد طراحی
HTML چیست و چه کاربردی دارد طراحی سایت در قزوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا