خانهعمومیمیزبانی وبهاست دایرکت ادمین

آموزش ساخت اکانت ftp در دایرکت ادمین

آموزش ساخت اکانت ftp در دایرکت ادمین
آموزش ساخت اکانت ftp در دایرکت ادمین
آموزش ساخت اکانت ftp در دایرکت ادمین

بارگذاری و انتقال فایل ها در کنترل پنل های هاست یکی از موضوعاتی است که همواره مورد توجه وبمستران قرار می گیرد. در کنترل پنل دایرکت ادمین شما می توانید از طریق file manager فایل های مورد نیاز خود را روی سرور آپلود کنید یا اینکه ابتدا اقدام به ساخت اکانت ftp نمایید. سپس از پورت ftp ایجاد شده در دایرکت ادمین برای بارگذاری و انتقال فایل ها روی سرور استفاده کنید. در این مقاله از پایگاه دانش جی فارس تصمیم داریم آموزش ساخت اکانت ftp و نحوه کار با ftp در دایرکت ادمین را در اختیار شما قرار دهیم. در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با تنظیمات ftp تا انتهای این مقال با ما همراه شوید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد ب شرح ذیل است:

ضرورت ساخت اکانت ftp در دایرکت ادمین

حساب ftp مخفف File Transfer Protocol نوعی حساب کاربری است که امکان انتقال فایل ها از طریق یک سیستم میزبان با استفاده از خدمات ftp را فراهم می کند. در واقع با ساخت اکانت ftp می توانید فایل ها را بین کامپیوترهای قرار گرفته در یک شبکه متقل کنید. برای استفاده از خدمات ftp کاربران باید در کنترل پنل خود تنظیمات ftp را به درستی انجام دهند تا بتوانید پورت ftp دایرکت ادمین خود را فعال کنید.

یک حساب ftp شامل یک هاست ftp، یک نام کاربری و یک پسورد است. در واقع تمام آن چیزی که یک حساب کاربری استاندارد دارد را می توانید در اکانت ftp مشاهده کنید.

اکانت Ftp به طور معمول باید به یک وب سایت، شبکه یا یک سرور ftp متصل شود. این حساب که توسط سرور یا سرپرست شبکه ایجاد می شود، به کاربران خود این امکان را می دهد تا حساب جداگانه مربوط به خود را داشته باشند. اما ممکن است اکنون این سوال مطرح شود که دلیل نیاز به اتصال به ftp دایرکت ادمین چیست؟ همانطور که در ابتدا گفته شد، شما می توانید با استفاده از بخش file manager وب سایت خود فایل های مورد نظر خود را بارگذاری کنید اما حداکثر اندازه فایل 10M است. در نتیجه اگر نیاز دارید که فایل ای دارای حجم بیشتری را بارگذاری کنید یا اینکه تعداد فایل هایی که قرار است روی سرور بارگذاری شوند، زیاد است، بهتر است از اکانت ftp استفاده کنید.

نحوه کار با ftp در دایرکت ادمین

 1. در ابتدا باید وارد کنترل پنل دایرکت ادمین خود شوید.
  آموزش ورود به دایرکت ادمین
 2. سپس از منو «Your Account» روی زیر منو «FTP Manegement» کلیک کنید.
  اکانت ftp چیست
 3. در ادامه باید روی گزینه Create New FTP Account کلیک کنید.
  ftp اکانت های دایرکت ادمین
 4. در این مرحله باید اطلاعات زیر را وارد نمایید:
  نام کاربری ftp: در این قسمت باید نام کاربری مورد نظر خود را وارد نمایید.
  رمز مربوط به نام کاربری وارد شده
  تکرار مجدد پسورد
  ساخت اکانت ftp در دایرکت ادمین
 5. مسیر دایرکتوری حساب ftp خود را انتخاب کنید. در این حالت می توانید مسیر دلخواه خود را نیز برای سرور تنظیم نمایید. در این مورد باید یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید:
  Domain: در صورت انتخاب این گزینه حساب ftp شما تمام فضای دایرکتوری دامنه ها را شامل می شود.
  FTP: اگر می خواهید تمام فضای دایرکتوری public_ftp دامنه ها را داشته باشید، باید این گزینه را انتخاب کنید.
  User: در این حالت یک دایرکتوری با نام کاربر در دایرکتوری public_httml ایجاد می شود که می توانید فایل های خود را درون آن قرار دهید.
  Custom: این گزینه حالت سفارشی است. در این حالت شما یک دایرکتوری جدید ایجاد کرده و فایل های مورد نظر خود را روی آن بارگذاری کنید.
  آموزش ساخت اکانت ftp
 6. برای ایجاد حساب ftp روی سرور از طریق پنل کاربری دایرکت ادمین روی دکمه «Create» کلیک نمایید.

تنظیمات عمومی اتصال ftp

بعد از ساخت اکانت ftp برای داشتن اتصال ایمن و انتقال موفقیت فایل ها از طریق Ftp باید 4 موضوع مهم را در نظر داشت:

 • نام دامنه یا آدرس IP
 • نام کاربری
 • کلمه عبور
 • پورت

تمامی این موارد همان اطلاعاتی است که در مرحله ساخت اکانت ftp وارد کرده اید و بعد از پشت سر گذراندن تنظیمات ftp، این اطلاعات از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. برای اطمینان بهتر است این اطلاعات را در جایی مطمئن ذخیره و نگداری کنید تا در زمان فراموشی بتوانید به آن مراجعه کنید.

اتصال به ftp دایرکت ادمین یک روش بسیار مناسب برای بارگذاری فایل های مختلف روی سرور است. اهمیت استفاده از این اکانت در زمان هایی که قصد بارگذاری تعداد زیادی فایل یا فایل هایی با حجم بالایی را دارید، مشهود تر است. در این مقاله از پایگاه دانش جی فارس تلاش بر این بوده است تا تنظیمات ftp دایرکت ادمین و نحوه کار با آن را به شما آموزش دهیم.

سایر آموزش های دایرکت ادمین


(1) آموزش ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین
آموزش ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین - تنظیمات اکانت FTP در دایرکت


(2) آموزش ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین
آموزش ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین - ساخت ftp در دایرکت


(3) ایجاد اکانت ftp در دایرکت ادمین - مرکز
ایجاد اکانت ftp در دایرکت ادمین - مرکز آموزش - ایران سرور


(4) آموزش ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین - پارسین وب
User اکانت FTP به نام یوزری که در بخش FTP Username وارد نمودهاید در پوشه Public_html هاست ایجاد میشود. Custom ساخت اکانت FTP با تعیین مسیر دلخواه برای دسترسی. 5. بر روی گزینه create کلیک کنید تا اکانت FTP شما آماده


(5) آموزش نحوه بکاپ گیری از هاست دایرکت ادمین - سرور - هاست
در این آموزش از پایگاه دانش مجموعه ما به طور کامل به آموزش بک آپ گیری در دایرکت ادمین پرداختیم به گونه ای که کاربر قادر باشد با چند کلیک ساده از تمام بخش های مختلف سایت خود همچون اکانت های Ftp ایمیل ها دیتابیس و بکاپ گیری


(6) ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین نت
ساخت اکانت FTP در دایرکت ادمین نت افراز بلاگ


(7) آموزش ایجاد اکانت ایمیل در دایرکت ادمین و مدیریت آن
از آنجایی که کنترل پنل دایرکت ادمین امکانات گسترده ای را برای کار کردن با اکانت های ایمیل در اختیار کاربر میگذارد و انتخاب های متنوعی را به وی ارائه میدهد بنابراین ما هم نحوه ی استفاده از ایمیل و امکانات ارائه شده برای


(8) آموزش ساخت اکانت ftp در هاست دایرکت
آموزش ساخت اکانت ftp در هاست دایرکت ادمینمرکز آموزش میزبان فا


(9) آموزش ساخت اکانت ftp در دایرکت ادمین - سئوراز
17.03.2020 ضرورت ساخت اکانت ftp در دایرکت ادمین. حساب ftp مخفف F ile T ransfer P rotocol نوعی حساب کاربری است که امکان انتقال فایل ها از طریق یک سیستم میزبان با استفاده از خدمات ftp را فراهم می کند. در واقع با ساخت اکانت ftp می توانید فایل ها را بین


(10) آموزش کار با دایرکت ادمین بخش مدیریت - فراسو
22.01.2018 در صورتی که شما به تازگی با سرورهای دایرکت ادمین آشنا شده اید احتمالا برای کار با بخش های مختلف این کنترل پنل دچار سردرگمی شوید. به دلیل ساختار متفاوت این کنترل پنل لازم هست که تمامی امورات انجام شده برای مدیریت و کنترل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − نه =

دکمه بازگشت به بالا