آموزش های هاست و دامنهخانهرسانه تصویری جی فارسعمومی

بررسی کیفیت و ساختار هاست

بررسی کیفیت و ساختار هاست
بررسی کیفیت و ساختار هاست
بررسی کیفیت و ساختار هاست

شاید علاوه بر استفاده از اطلاعات خود در هنگام خرید هاست مبنی بر تشخیص هاست با کیفیت ، قصد داشته باشید پس از تحویل سرویس نیز اقدام به بررسی کیفیت و ساختار هاست نمایید. این بررسی شامل تطابق مشخصات سرویس ارائه شده با جزئیات پلن مورد سفارش بوده و همچنین به جهت بررسی اطلاعات و ساختار فنی صورت می گیرد. در ادامه به مواردی که برای بررسی کیفیت و ساختار هاست مورد نیاز هستند اشاره خواهیم کرد.

موارد مهم در بررسی کیفیت و ساختار هاست

همانطور که گفته شد دو عامل کلی وجود دارد که چندین عامل دیگر را شامل می شوند. عامل اول بررسی و مطابقت هاست خریداری شده با اطلاعات درج شده در پلن مورد ارائه و عامل دوم بررسی ساختاری و فنی هاست. موارد بشرح زیر است:

بررسی فضا، پهنای باند و مشخصات دیگر هاست

این مورد به تطابق هاست با جزئیات آن مربوط است. این موضوع بصورت کامل در مطلب اقدامات مورد نیاز پس از خرید هاست مطرح شده و می توانید آنرا مطالعه نمایید.

بررسی سیستم عامل و وب سرور مورد استفاده در هاست

نوع سیستم عامل و وب سرور در هاست نقش بسیار اساسی دارند. سیستم عامل پیشفرض CentOS می باشد که ما در جی فارس آنرا به سیستم عامل بسیار قدرتمند، امن و بهبود یافته لایسنس دار CloudLinux تغییر می دهیم. سیستم عامل کلاد لینوکس امکان اعطای منابع اختصاصی به هر اکانت را فراهم کرده و بسیار قدرتمند و امن است. در واقع یکی از ملزومات ارائه سرویس های میزبانی حرفه ای لینوکس، بهره گیری و استفاده از این سیستم عامل است. پس از ورود به کنترل پنل سی پنل اگر در قسمت سایدبار عباراتی نظیر CPU Usage مشاهده کردید به این معنی است که این هاست از سیستم عامل کلاد لینوکس استفاده می کند.

برای وب سرور نیز ما در جی فارس از وب سرور بهینه شده، قدرتمند، امن و پرسرعت LiteSpeed استفاده می کنیم.

بررسی پشتیبانی از گواهی SSL رایگان و همچنین قابلیت SNI

گواهی امنیتی SSL رایگان تحت سیستم Let’s Encrypt انجام می شود. این موضوع سبب می شود تا بصورت رایگان و بدون هزینه، وب سایت خود را به گواهی SSL مجهز نماییم. در هر حال اگر بخواهیم بدون نیاز به آی پی اختصاصی اینکار را انجام دهیم می بایست قابلیت SNI بر روی هاست فعال باشد. برای تشخیص این موضوع کافیست پس از ورود به سی پنل در قسمت SSL/TLS اقدام به فعالسازی گواهی SSL نمایید.

بررسی مشخصات فنی و نحوه پیکربندی سرور

با بررسی این موارد می توانید از مشخصات فنی و پیکربندی سرور تا حد مطلوبی اطلاعات کسب کنید. پس از ورود به سی پنل در قسمت سایدبار بر روی Server Information کلیک کنید تا صفحه مربوطه نمایش داده شود. در این صفحه اطلاعاتی نظیر ورژن سی پنل، ورژن وب سرور، سیستم دیتابیس و ورژن آن، آی پی، ورژن PHP و … را می توانید مشاهده نمایید.


(1) بررسی کیفیت و ساختار کلی هاست صباهاست
بررسی کیفیت و ساختار کلی هاست صباهاست


(2) 10 شرکت برتر هاستینگ ایرانی راهنمای
10 شرکت برتر هاستینگ ایرانی راهنمای خرید هاست خوب خرید بهترین


(3) بهترین هاست ایران - معرفی بهترین شرکت
بهترین هاست ایران - معرفی بهترین شرکت های هاستینگ در ایران


(4) هاست چیست و چه نقشی در یک وب سایت دارد
هاست چیست و چه نقشی در یک وب سایت دارد - فضای سایت چیست


(5) بررسی کیفیت و ساختار هاست - مرکز آموزش ایرانیکاسرور
اید علاوه بر استفاده از اطلاعات خود در هنگام خرید هاست مبنی بر تشخیص هاست با کیفیت قصد داشته باشید پس از تحویل سرویس نیز اقدام به بررسی کیفیت و ساختار هاست نمایید. این بررسی شامل تطابق مشخصات سرویس ارائه شده با جزئیات


(6) 9 نکته مهم برای خرید هاست
سرویس میزبانی یا هاست به بخشی از یک کامپیوتر قدرتمند سرور گفته می شود که فضایی را جهت میزبانی از اطلاعات سایت های اینترنتی را فراهم می سازد. سرویس هاست نتیجه همکاری میان سخت افزار ها و نرم افزار ها است که وظیفه نگهداری


(7) هاست چیست معرفی انواع هاست و سرویس دهندههای هاست
هاست چیست در این مقاله جامع به معرفی هاست و سرور میپردازیم که جزو ملزومات یک کسب و کار اینترنتی و وبسایت نوپا است و همه باید درباره آن بدانند تا بتوانند هاست و سرور مناسبشان را انتخاب و خرید کنند.


(8) بررسی کیفیت و ساختار هاست آکادمی آموزشی اولین دیتا
شاید علاوه بر استفاده از اطلاعات خود در هنگام خرید هاست مبنی بر تشخیص هاست با کیفیت قصد داشته باشید پس از تحویل سرویس نیز اقدام به بررسی کیفیت و ساختار هاست نمایید. این بررسی شامل تطابق مشخصات سرویس ارائه شده با جزئیات


(9) تاثیر هاست بر سئو بهبود وضعیت سئو
تاثیر هاست بر سئو بهبود وضعیت سئو سایت با انتخاب میزبانی وب حرفه ای


(10) بررسی کیفیت و ساختار کلی هاست صباهاست
دو عامل بسیار مهم در بررسی کیفیت و ساختار کلی هاست وجود دارد که مورد اول آن بررسی و مطابقت دادن هاست خریداری شده با اطلاعات درج شده در پلن و مورد دوم بررسی ساختاری و فنی هاست هست که در ادامه بیشتر به توضیح آن ها می پردازیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا