آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

فعالسازی حالت تعمیر و نگهداری سایت در وردپرس

فعالسازی حالت تعمیر و نگهداری سایت در وردپرس
فعالسازی حالت تعمیر و نگهداری سایت در وردپرس
فعالسازی حالت تعمیر و نگهداری سایت در وردپرس

در این جلسه نصب افزونه تعمیر و نگهداری سایت را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. اما افزونه حالت تعمیر و نگهداری سایت چیست؟ این افزونه دسترسی سایر کاربران به سایت شما را محدود می کند. یعنی اگر شخصی به وبسایت شما مراجعه کرد دیگر قادر به مشاهده صفحه اصلی نخواهد بود. در چنین شرایطی کاربر صفحه ای ساده با پیغامی که شما مشخص نموده اید را مشاهده می کند. در این صفحه عموما جملاتی همچون «در حال طراحی هستیم» یا «سایت در حال راه اندازی است» درج می شود. در این مقاله از پایگاه دانش جی فارس تصمیم داریم نحوه فعالسازی حالت تعمیر و نگهداری سایت در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

حالت تعمیر و نگهداری سایت

برای این کار وارد وبسایت wordpress.org می شویم. از بخش plugins عبارت maintenance را جستجو می کنیم. در این صفحه می توانید افزونه های تعمیر و نگهداری را مشاهده نمایید. در ادامه می توانید پرکاربردترین آن ها را نصب و فعال نمایید. افزونه ای که ما به شما توصیه می کنیم، افزونه wp maintenance mode است. چرا که این افزونه بسیار ساده بوده و کار با آن راحت است.

  • اسم این افزونه را کپی نمایید.
  • به بخش افزونه ها و زیرمنوی افزودن مراجعه کنید.
  • در صفحه باز شده نام افزونه را در فیلد جستجو جایگذاری نمایید.
  • سپس روی دکمه «هم اکنون نصب کن» زیر افزونه کلیک نمایید و در نهایت آن را فعال کنید.

نکته: در همین بخش نیز می توانید واژه maintenance را جستجو و افزونه هایی که در این خصوص توسعه داده شده اند را بررسی کنید.

نصب افزونه wp maintenance mode

اگر بعد از نصب افزونه با ارور زیر مواجه شدید، روی دکمه پاک کردن کش کلیک کنید.

نصب افزونه wp maintenance mode

بعد از نصب و فعالسازی افزونه در بخش تنظیمات زیرمنویی تحت عنوان حالت تعمیر و نگهداری اضافه خواهد شد. روی آن کلیک کنید.

ابتدا در تب عمومی از مقابل عبارت وضعیت روی گزینه «فعال شد» کلیک کنید. روی دکمه ذخیره تغییرات پایین صفحه کلیک کنید. حالا حالت تعمیر و نگهداری برای وبسایت شما فعال شد.

فعال سازی حالت تعمیر وردپرس

می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه نموده و وضعیت آن را مشاهده کنید.

نکته: چون در حال حاضر شما به عنوان مدیر در سایت حضور دارید حالت تعمیر و نگهداری برای شما نمایش داده نمی شود و همچنان صفحه اصلی وبسایت را میبینید. این مورد فقط برای مدیری که در سایت لاگین کرده باشد رخ می دهد.

حالا اگر در مرورگر دیگری آدرس سایت خود را بررسی نمایید با بدون نقش مدیریت به وبسایت مراجعه کنید می بنیید که وبسایت شما در حالت تعمیر و نگهداری قرار دارد و پیام تعریف شده در افزونه نمایش داده می شود. اما برای اینکه بتوانید پیام نمایشی را ویرایش کنید و پیغام دلخواه خود را قرار دهید می بایست به بخش تنظیمات افزونه و تب طراحی مراجعه کنید.

فعال سازی حالت تعمیر وردپرس

در فیلد متن می توانید پیغام مورد نظر خود را درج کنید. به عنوان مثال می توانید بنوسید که به زودی در کنار شما خواهیم بود. سپس تنظیمات مربوطه را ذخیره کنید. حالا اگر مجددا به وبسایت خود مراجعه نمایید می بینید پیغام نمایش داده شده به بازدیدکننده تغییر کرد.

سایت در حالت بروزسانی و تعمیرات

در صورتی که دیگر تمایلی به نمایش پیغام مورد نظر نداشتید می توانید مجددا به تب عمومی مراجعه کرده و وضعیت را در حالت غیر فعال قرار دهید.

می توانید از آموزش ساخت صفحه در حال بروزرسانی در وردپرس نیز برای طراحی صفحات دلخواه خود تا نمایش نهایی سایت کمک بگیرید. در صورتی که وب سایت شما تکمیل شد و حالت تعمیر و نگهداری را غیرفعال نمودید اما با خطاهای غیرمنتظره مواجه شدید نیز می توانید از راهنمای رفع خطای حالت تعمیر وردپرس کمک بگیرید.

آموزش 0 تا 100 راه اندازی فروشگاه اینترنتی


(1) فعالسازی حالت تعمیر و نگهداری در وردپرس
فعالسازی حالت تعمیر و نگهداری در وردپرس - مرجع وردپرس


(2) آموزش فعال سازی حالت تعمیر وردپرس
آموزش فعال سازی حالت تعمیر وردپرس افزونه و کد - استودیو بهتر


(3) آموزش روش های فعال کردن حالت تعمیر سایت
آموزش روش های فعال کردن حالت تعمیر سایت در وردپرس - هاست نگار


(4) آموزش قرار دادن سایت وردپرسی در حالت تعمیر و نگهداری
آیا می خواهید سایت وردپرسی خود را در حالت تعمیر و نگهداری قرار دهید در این مقاله به شما ساده ترین روش انجام این کار را آموزش داده ایم.


(5) 4 روش برای فعالسازی حالت تعمیر در وردپرس
4 روش برای فعالسازی حالت تعمیر در وردپرس


(6) فعالسازی حالت تعمیر و نگهداری سایت در وردپرس - سئوراز
03.03.2020 در این جلسه نصب افزونه تعمیر و نگهداری سایت را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. اما افزونه حالت تعمیر و نگهداری سایت چیست این افزونه دسترسی سایر کاربران به سایت شما را محدود می کند. یعنی اگر شخصی به وبسایت شما مراجعه کرد


(7) فعالسازی حالت تعمیر و نگهداری سایت در وردپرس - سرور - هاست
در این مقاله از پایگاه دانش مجموعه ما تصمیم داریم نحوه فعالسازی حالت تعمیر و نگهداری سایت در وردپرس را به شما آموزش دهیم. حالت تعمیر و نگهداری سایت. برای این کار وارد وبسایت wordpress.org می شویم. از


(8) آموزش نحوه قرار دادن سایت وردپرس در حالت تعمیر و نگهداری
آیا می خواهید سایت وردپرس خود را در حالت تعمیر و نگهداری قرار دهید زمانی که شما در حال انجام تغییراتی بر روی وب سایت وردپرسی خود هستید و نمی خواهید وب سایتتان برای کاربرانتان نمایش داده شود حال تعمیر و نگهداری بهترین


(9) فعالسازی حالت آفلاین و تعمیر و نگهداری وردپرس با Site
از افزونه Site Offline or Coming Soon برای فعال غیرفعال کردن حالت آفلاین سایت در وردپرس استفاده می گردد. امکانات به راحتی حالت تعمیر و نگهداری برای وب سایت را فعال کنید. پیام سفارشی را در هنگام تعمیر و نگهداری به بازدیدکنندگان


(10) ساخت صفحه بزودی برمیگردیم در وردپرس
ساخت صفحه بزودی برمیگردیم در وردپرس [فیلم آموزشی] - آیلین وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا