آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس
آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس
آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس هم مانند در هر یک از سیستم‌های مدیریت محتوا یک ابزار بسیار کاربردی است که می‌تونید از آنها برای عملیات خاصی استفاده کنید، در وردپرس هم این موضوع به قدری حائز اهمیت هستش که منوی مجزایی با عنوان ابزارها در اون قرار داره و تا به امروز که نسخه 4.8.1 وردپرس منتشر شده 3 ابزار مفید و کاربردی در اون قرار داده شده که عبارتند از مخابره کنید، درون‌ریزی و برون ریزی. هر یک از این ابزارها برای انجام کار مشخصی ساخته شده‌اند که به ترتیب عبارتند از:

  • ابزارهای در دسترس(مخابره کنید): با استفاده از ابزار مخابره کنید قادر خواهید بود تا بدون نیاز به ورود به صفحه پیشخوان وردپرس از طریق یک URL بسیار ساده به بخش افزودن و انتشار نوشته در یک صفحه ساده دسترسی داشته باشید و هر زمان که لازم بود اقدام به ذخیره یک نوشته در حالت منتشر شده، پیش‌نویس و یا زماندار کنید.
  • درون‌ریزی: این ابزار به شما این امکان رو خواهد داد تا با تهیه نسخه درون‌ریزی در وردپرس محتوای مطالب، تصاویر، دسته‌ها و… را که در سرویس‌ها و سایت‌سازهای دیگه مثل جوملا، بلاگر، تامبلر و… قرار دارند را به وردپرس منتقل کنید.
  • برون‌ریزی: و در نهایت این گزینه هم این امکان را به شما میده تا بتونید از نوشته‌ها، دسته‌ها، برچسب‌ها و… سایت وردپرسی خودتون یک نسخه خروجی تهیه کنید و در سایت دیگه از اون استفاده کنید.

این‌ها صرفا توضیحات کوتاهی از بخش ابزارها وردپرس بودند تا یک دید کوتاهی از اونها به دست بیارید، حالا در ادامه به بررسی کامل این بخش‌ها در وردپرس می‌پردازیم.

آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

به منظور کار با ابزارها در وردپرس و دسترسی به این بخش ابتدا لازمه تا وارد پیشخوان وردپرس شوید و سپس به منوی ابزارها در وردپرس مراجعه کنید. همونطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید این بخش دارای سه زیر منوی ذکر شده در بالا هستش که هر کدوم برای کار خاصی تعبیه شده‌اند.

آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

کار با ابزارهای در دسترس وردپرس

همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در این صفحه ابزاری با عنوان مخابره کنید در اختیار شما قرار داره که می‌تونید از اون برای افزودن سریع‌تر نوشته در وردپرس استفاده کنید. همونطور که در توضیحات این ابزار شرح داده شده با استفاده از اون قادر هستید تا بخشی از نوشته وب رو که می‌خواهید در نوشته خودتون استفاده کنید سریع‌تر کپی کرده و در نوشته خودتون قرار بدین و در نهایت با توسعه بیشتر نوشته و کار بر روی اون یک نوشته سبز و بهینه شده را تولید کنید.

حالا برای استفاده از این ابزار ابتدا لازمه تا با راست کلیک کردن روی دکمه مخابره کنید و یا قابلیت کشیدن و رها کردن اونو به صفحه Bookmark مرورگر خودتون اضافه کنید تا در هر زمان بهش نیاز داشتید سریعتر از بخش علاقه‌مندی‌ها بتونید به اون دسترسی داشته باشید و یا اینکه مستقیما به صفحه مخابره کنید که در آدرسی مثل gfars.ir/wp-admin/press-this.php در دسترس خواهد بود، کافیه به جای دامنه gfars نام دامنه خودتون را وارد کنید تا این ابزار را مشابه تصویر زیر مشاهده کنید.

آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

خُب، حالا همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید یک ابزار ساده و بسیار کاربردی در دسترس شما قرار داره که می‌تونید خیلی سریعتر به بخش افزودن نوشته در وردپرس دسترسی داشته و با وارد کردن عنوان، انتخاب ساختار نوشته، دسته‌بندی، برچسب، محتوای نوشته و افزودن تصاویر و رسانه‌های گوناگون یک نوشته جدید رو به حالت پیش‌نویس، منتشر شده و یا زماندار در سایت منتشر کنید بدون اینکه نیازی داشته باشید تا وارد پیشخوان وردپرس شوید. این قابلیت میتونه براتون خیلی کاربردی باشه تا هر زمان قصد استفاده از بخشی از محتوای یک سایت دیگه را داشتید از اون استفاده کنید و با ادغام و توسعه محتوای نوشته یک مقاله و نوشته بسیار قوی‌تر و بهینه‌تر تولید و منتشر کنید.

آموزش درون‌ریزی در وردپرس

با استفاده از درون‌ریزی قادر خواهید بود تا نوشته‌ها، دیدگاه‌ها و سایر محتواهایی که در سایت دیگه قرار داره را به راحتی در وردپرس وارد کرده و از اونها استفاده کنید. برای این منظور به مسیر ابزارها> درونریزی مراجعه کنید و سپس از میان ابزارهای موجود برای سیستم مورد نظرتون را نصب کنید و سپس از اون استفاده کنید. ممکنه تا ابزار مورد نظر برای انتقال محتوای سیستم شما وجود نداشته باشه که برای این کار می‌تونید از افزونه‌هایی که برای این کار ساخته شدند استفاده کنید، با نصب افزونه ابزار مورد نظر سیستم شما به این بخش اضافه شده و میتونید ازش استفاده کنید.

آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید ابزارهایی برای سیستم‌های گوناگون از جمله وردپرس، تامبلر، بلاگر و… وجود دارند که می‌تونید با نصب و راه‌اندازی نوشته‌ها و انواع محتوای خودتون را که در این سرویس‌ها قرار دارند ازشون یک خروجی تهیه کنید و در نهایت با آپلود فایل خروجی آنها را به وردپرس منتقل کنید. برای ابزاری هم که در اینجا وجود ندارند می‌تونید تا با نصب افزونه‌های ساخته شده به اونها دسترسی داشته باشید که نمونه‌ای از اون را در آموزش انتقال از جوملا به وردپرس مشاهده کردیم.

آموزش برون‌ریزی در وردپرس

این قسمت هم درست مشابه درون‌ریزی وردپرس خواهد بود اما با این تفاوت که حالت برعکس رو در این قضیه انجام خواهید داد. یعنی شما میتونید تا از محتوای نوشته‌ها، دیدگاه‌ها، برگه‌ها و… در وردپرس یک نسخه خروجی تهیه می‌کنید سپس در هر جایی که قابلیت درون‌ریزی در وردپرس وجود داره از جمله خود وردپرس که در مرحله قبل دیدیم امکان درون‌ریزی از وردپرس هم وجود داره را انتخاب کرده و محتوای خودتون را از وردپرس به سیستم مورد نظر منتقل می‌کنید. برای این منظور به مسیر ابزارها> برون‌ریزی در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر زیر انتخاب کنید که از چه بخش‌هایی قصد دارید تا فایل برون‌ریزی را تهیه کنید، در نهایت روی دکمه دریافت پرونده برون‌ریزی شده کلیک کنید تا یک فایل با فرمت XML. دریافت کنید و پس از ذخیره فایل در سیستم رایانه‌ای خودتون می‌تونید تا این فایل را در هر سیستمی مثل وردپرس درون ریزی کنید تا محتوای برون‌ریزی شده به اون منتقل بشه.

آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

با نصب افزونه‌های مرتبط به ابزارها در وردپرس هم منوهای بیشتری به این بخش اضافه خواهد شد که می تونید از آنها استفاده کنید.

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا به راحتی کار با ابزارها در وردپرس را فراگرفته باشید و از اون استفاده کنید، اگر در رابطه با این آموزش سوالی داشتید و یا مشکلی در هنگام کار با ابزارها در وردپرس براتون پیش اومده بود می‌تونید از بخش دیدگاه‌ها در وردپرس مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.


(1) آموزش درون ریزی و برون ریزی قالب وردپرس
آموزش درون ریزی و برون ریزی قالب وردپرس - درون ریزی و برون بری در


(2) درون ریزی و برون بری در وردپرس به همراه
درون ریزی و برون بری در وردپرس به همراه فیلم آموزش کامل و جامع


(3) وردپرس WordPress Importer
آموزش درون ریزی در وردپرس WordPress Importer - استایل ساز


(4) آموزش درون ریزی و برون ریزی کاربران در
آموزش درون ریزی و برون ریزی کاربران در وردپرس - وردپرس مانیا


(5) آموزش برون ریزی و درون ریزی کاربران در وردپرس - اسکریپت ها
آموزش برون ریزی و درون ریزی کاربران در وردپرسReviewed by Sadegh on Aug 10Rating شاید تا امروز برای شما هم پیش آمده باشد که نیاز داشته باشید از کاربران خود در وردپرس یک خروجی تهیه کنید تا بعدا بتوانید آن را در محل دیگری به کار بگیرید.


(6) آموزش درون ریزی و برون بری وردپرس فریش تم
.دوستان عزیز در این اموزش وردپرس در مورد روش درون ریزی و برون بری در وردپرس صحبت خواهیم کرد و ان را به صورت کامل مورد بررسی قرار میدهیم


(7) آموزش درون ریزی و برون ریزی کاربران در
آموزش درون ریزی و برون ریزی کاربران در وردپرس-ملت وب


(8) آموزش ابزار ها در وردپرس آموزش وردپرس آموزش بک آپ با
آموزش ابزار ها در وردپرس آموزش مخابره کنید در وردپرس آموزش درون ریزی در وردپرس برگردان دسته ها و برچسب ها برون بری بک آپ با ابزار ها در وردپرس


(9) درون ریزی - باشگاه وردپرس آموزش وردپرس آموزش طراحی
درون ریزی و برون بری در وردپرس چیست آموزش ساخت پلاگین وردپرس به صورت گام به گام 5 افزونه صفحه ساز برتر در وردپرس در سال 2018 آموزش طراحی قالب وردپرس درس اول


(10) آموزش درون ریزی در وردپرس - درون ریزی فایل xml
سلام خدمت کاربران بیگ تم و دوستداران وردپرس افزونه ای که امروز قصد معرفیش و دارم یه افزونه ی فوق کاربردی هستش برای درون ریزی در وردپرس فایل های xml برون ریزی شده با افزونه WordPress Importer از اسمش هم مشخصه واسه وارد کردن و درون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا