خانهعمومیمیزبانی وب

آموزش نحوه نیم بها کردن ترافیک سایت در هاست ایران

آموزش نحوه نیم بها کردن ترافیک سایت در هاست ایران
آموزش نحوه نیم بها کردن ترافیک سایت در هاست ایران
آموزش نحوه نیم بها کردن ترافیک سایت در هاست ایران

در راستای تغییر سیاست‌های قیمت گذاری بر روی تعرفه اینترنت کاربران از سوی وزارت ارتباطات، سامانه‌ای در خصوص ثبت سایت برای نیم بها کردن ترافیک سایت راه‌اندازی شد که اگر از هاست ایران استفاده کنید با ثبت سایت در این سامانه و به کمک آن میتوان درخواست قرار گرفتن سایت در بین لیست سایت های ترافیک داخلی را ثبت کنید. در این صورت سایت شما پس از بررسی و واجد شرایط بودن تایید شده و کاربرانی که با اینترنت داخلی وارد سایت شما شوند هر ترافیکی که در آن مصرف کنند به صورت نیم بها محاسبه خواهد شد و ترافیک نیم بها برای این نوع سایت‌ها محاسبه خواهد شد.

در این آموزش از پایگاه دانش جی فارس قصد دارم به آموزش تصویری نحوه اضافه کردن سایت به لیست سایت‌هایی با ترافیک داخلی بپردازم که با استفاده از این آموزش تصویری می‌توانید آدرس سایت خود را برای ثبت در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت کنید تا بازدیدکننده‌هایی که با اینترنت ایران از سایت شما استفاده می‌کنند مصرف ترافیک 50 درصدی داشته باشند.

آموزش نحوه نیم بها کردن ترافیک سایت

اجرای این طرح بر مبنای مصوبه 266 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و با هدف محاسبه نیم بهای ترافیک اینترنت برای سایت‌های داخلی صورت می‌گیرد. پیش از این، تعرفه ترجیحی نیم بها برای 500 سایت پربازدید داخلی محاسبه میشد که این سایت‌ها بر اساس رتبه الکسا اعتبار سنجی شده بودند و این نوع اعتبار سنجی ناعادلانه بود، تا اینکه با اعلام وزیر ارتباطات، این دستورالعمل به تمامی سایت‌های داخلی تعمیم یافت و ملاک نیم بها کردن ترافیک سایت بر اساس بازدید از بین رفت. حال هر سایتی با هر بازدیدی به شرطی که در داخل ایران میزبانی شده باشد، می‌تواند ترافیک مصرفی اینترنت برای بازدیدکنندگان خود را به نیم بها کاهش دهد.

شرط قرارگیری سایت در بین لیست سایت های ترافیک داخلی این است که سایت در داخل کشور میزبانی شده باشد. یعنی برای اینکه سایت شما برای بازدیدکنندگان ترافیک 50 درصدی را ثبت کند لازم است که از هاست ایران استفاده کنید. سپس با اعلام آدرس سایت و آدرس آی‌پی سرور در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی درخواست شما بررسی شده و در نهایت اگر شرایط لازم را داشته باشید و سایت تایید شود ترافیک نیم بها در بازدید از سایت شما برای کاربران لحاظ خواهد شد. این شرایط عبارتند از:

  • استفاده از هاست ایران
  • IP ثبت شده توسط کاربر باید جزو IP های ثبت شده در سامانه ripe.matma.ir باشد. در غیر این صورت به عنوان IP خارجی شناسایی شده و تایید نخواهد شد.

ثبت سایت در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی

برای این منظور ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی هدایت شوید.

سامانه ثبت دامنه اینترنتی با میزبانی داخلی

حال بر اساس نوع فعالیت خود(شخص حقیقی یا حقوقی) بر روی یکی از دکمه‌های ثبت نام افراد حقیقی یا ثبت نام افراد حقوقی کلیک کنید. در صورت انتخاب ثبت نام افراد حقوقی لازم است که وضعیت ثبت شرکت خود را مشخص کرده و مشخصات شرکتی خود را در این سامانه اعلام کنید. در این صورت با تصویری مشابه زیر رو به رو خواهید شد.

آموزش نحوه نیم بها کردن ترافیک سایت

حال بر اساس نوع فعالیت خود که می‌تواند حقیقی یا حقوقی باشد یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنید تا به مرحله وارد کردن اطلاعات هدایت شوید. در این مرحله مشابه تصویر زیر باید اطلاعات شخصی، آدرس سایت، درخواست کتبی و اطلاعات مربوط به شرکت(در صورت انتخاب ثبت نام افراد حقوقی) را وارد کنید.

آموزش نحوه نیم بها کردن ترافیک سایت

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید به ترتیب کد ملی، رمز، تکرار رمز، نام، نام خانوادگی، ایمیل، آدرس سایت(بدون www، http و https)، تلفن ثابت، همراه و فکس(بدون صفر اول) را وارد کنید. سپس فایل درخواست کتبی خود را که خطاب به سازمان فناوری اطلاعات ایران را در یکی از فرمت‌های تصویری مجاز آپلود کرده و پس از وارد کردن کد کپچا و فعال کردن تیک گزینه موافقت نامه روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

بعد از انجام این مرحله ثبت نام اولیه شما انجام شده و ایمیلی مبنی بر ارسال درخواست برای ثبت در سایت‌هایی با ترافیک داخلی برای شما ارسال خواهد شد. پس از بررسی اطلاعات توسط مدیر سایت نتیجه درخواست از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد و اگر سایت شما تایید شده باشد، جزییات ورود به سامانه که شامل نام کاربری(کد ملی) و رمز عبور(کلمه عبور هنگام ثبت نام در سامانه) است برای شما ارسال خواهد شد.

حال پس از ورود به سامانه با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود می‌توانید نسبت به ثبت اطلاعات مربوط به نام دامنه و IP خود اقدام نمایید. در این صورت نیز اطلاعات مربوط به دامنه و ip بررسی شده و پس از تایید توسط مدیریت از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد. در این مرحله اگر ip تایید شده باشد سایت شما جزو لیست سایت های ترافیک داخلی قرار گرفته و با رفتن به صفحه سامانه‌های ثبت شده نیز می‌توانید آدرس سایت خود را به همراه آی‌پی مشاهده کنید. از این پس هر بازدیدکننده که با ترافیک اینترنت ایران وارد سایت شما شده و ترافیکی مصرف کند به صورت نیم بها برای وی محاسبه خواهد شد.

در صورتی که هنوز اقدام به تهیه هاست ایران نکرده‌اید می‌توانید با پیوستن به خانواده بزرگ جی فارس سایت خود را به سرورهایی با سخت افزارهای تحت مالکیت جی فارس منتقل کرده و با میزبانی سایت خود در داخل کشور و بر فراز ششمین برج مخابراتی جهان، امکان استفاده از ترافیک نیم بها برای بازدیدکننده‌های سایت خود را فراهم کنید.

خرید هاست ایران


(1) آموزش نیم بها کردن ترافیک سایت - هاست نگار
آموزش نیم بها کردن ترافیک سایت - هاست نگار


(2) آموزش استفاده از ترافیک نیم بها در هاست
آموزش استفاده از ترافیک نیم بها در هاست های ایران - مرکز آموزش


(3) آموزش نحوه دانلود قالب از طریق پنل
آموزش نحوه دانلود قالب از طریق پنل کاربری - هاست نگار


(4) آیا ترافیک سایت های ایران نیم بها است خیر
در تبلیغات فروش اینترنت ترافیک داخلی را نیم بها حساب می کنند اما این شامل همه سایت های داخل ایران نیست. در این کلیپ بیشتر توضیح دادم.


(5) هاست دانلود ایران - میزبان آنلاین
هاست دانلود ایران - میزبان آنلاین


(6) اموزش نیم بها کردن ترافیک سایت وبلاگ محمدرضا جامی
وزارت ارتباطات در این راستای نیم بها کردن ترافیک سایت اعلام نموده است که تمامی تولیدکنندگان محتوای داخلی که محصولات آنها در داخل کشور میزبانی میشود میتوانند با مراجعه به پورتال سازمان فناوری اطلاعات ایران به


(7) ثبت سایت داخلی برای محاسبه ترافیک نیم بها
ثبت سایت داخلی برای محاسبه ترافیک نیم بها


(8) ترافیک نیم بها برای سایت هایی که در
ترافیک نیم بها برای سایت هایی که در ایران میزبانی میشوند - پارسپک


(9) آموزش نیم بها کردن ترافیک سایت - هاست نگار
آموزش نیم بهاء کردن ترافیک مصرفی سایت برای کاربران و نحوه تشخیص سایت های داخلی برای ترافیک نیم بهاء-خرید هاست با احتساب ترافیک داخلی 50 درصدی


(10) سامانه ثبت سایت های داخل ایران جهت ترافیک نیم بها
04.02.2018 سامانه ثبت سایت های داخل ایران در فهرست ترافیک نیم بها راه اندازی شد بر اساس گفته وزیر ارتباطات در روز گذشته شرکت های اینترنتی موظف به اعمال تعرفه نیم بها برای تمام سایت های داخل ایران هستند و محدود کردن این موضوع به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا