خانهسئو و بهینه سازیعمومی

نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو

نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو
نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو
نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو

همانطور که می دانید گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجوگر دنیا از یکسری الگوریتم ها و فاکتورها برای رتبه بندی نتایج جستجوی خود بهره می گیرد. لازم به ذکر است که این معیارها همواره در حال تغییر و بهبود هستند. پس می توان نتیجه گرفت که معیار و دستورالعمل ثابتی وجود ندارد. در این مطلب نتایج تجربی بیش از 5 سال فعالیت در زمینه سئو سایت به شما ارائه خواهد شد که از نظر ما ارزش بسیار بالایی دارد چون نتیجه سالها زحمت و سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.

نتایج تجربی حاصل از سئو و بهینه سازی

این نتایج حاصل تجارب کسب شده از ده ها سایت می باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که موارد زیر بصورت تجربی بوده و نمی توان بصورت کاملا قطعی به آنها استناد کرد. همچنین ممکن است برخی از متخصصین فعال در حوزه سئو و بهینه سازی سایت این موارد را رد یا تایید کنند. شما نیز مختار به تایید یا رد این موارد هستید.

 • وردپرس به لحاظ ساختاری برای سئو مناسب تر است.
 • ساختار و معماری سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • گواهی امنیتی SSL رایگان تاثیر چندان مثبتی بر سئو سایت ندارد.
 • سرعت تاثیر مستقیم و امنیت و پایداری تاثیر غیر مستقیم در سئو دارند.
 • محتوای خوب تنها داشتن متن بلند، تصاویر و ویدئو نیست.
 • جلوگیری از ایندکس شدن صفحات بی ارزش تاثیر خوب اما غیر مستقیم در سئو سایت دارد.
 • عامل تجربه کاربری تاثیر زیادی در سئو سایت دارد.
 • لینک ها بسیار مهم هستند اما همه چیز لینک نیست.

وردپرس و سئو سایت

وردپرس را می توان بهترین سیستم مدیریت محتوای رایگان و متن باز دنیا دانست. ساختار قابل کنترل وردپرس و همچنین وجود افزونه ها و قالب های بسیار زیاد برای آن را می توان از نقاط قوت وردپرس دانست. طبق بررسی هایی که در شرایط کاملا یکسان انجام داده ایم وردپرس نتیجه بهتری (هر چند جزئی) در مقایسه با جوملا در سئو بدست آورده است. وردپرس در عین داشتن کارایی، ساختار بسیار منظمی دارد و کار با آن بسیار آسان است. همین ویژگی بارز سبب می شود که وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا باشد. پیشنهاد می کنیم مطلب وردپرس چه تاثیری در سئو سایت دارد را مطالعه نمایید.

اهمیت ساختار سایت در سئو

ساختار و معماری سایت، نقش بارزی در استاندارد بودن سایت ایفا می کنند. استاندارد بودن سایت نیز موجب بالا رفتن سطح کارایی و راحتی برای کاربران می شود. این موضوع بصورت غیر مستقیم تاثیر مثبتی بر سئو می گذارد. با توجه به اهمیت بالای این موضوع، بحث را در قالب مطلبی اختصاصی با عنوان تاثیر ساختار سایت بر سئو مطرح کرده ایم.

تاثیر گواهی امنیتی SSL در سئو سایت

گوگل تاثیر مثبت گواهی امنیتی SSL را تایید کرده است. اما نکته قابل توجه این است که نتیجه بررسی ها نشان می دهد گواهی SSL رایگان تاثیر خاصی در سئو ندارد. دلیل این موضوع را می توان به این موارد ارتباط داد که در گواهی های هزینه ای احراز صورت می گیرد اما در گواهی های رایگان هیچگونه احرازی صورت نمی گیرد. در نتیجه با توجه به اینکه امکان سوء استفاده با گواهی SSL رایگان برای مواردی نظیر فیشینگ و … وجود دارد منطقی است که تاثیر مثبتی برای گواهی امنیتی SSL رایگان وجود نداشته باشد.

تاثیر سرعت، پایداری و امنیت در سئو سایت

منابع رسمی گوگل اظهار داشته اند که سرعت لود سایت تاثیر مستقیمی در سئو دارد. قاعدتا هر قدر سرعت لود سایت بهتر باشد نتیجه مثبت و هر قدر پایین تر باشد تاثیر منفی خواهد داشت. البته موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که سایت شما برای رتبه بندی در نتایج گوگل با در نظر گرفتن وضعیت رقبا سنجیده می شود و ممکن است سایت قرار گرفته شده در رتبه 1 گوگل با کلمه یا عبارت خاصی، سرعت مطلوبی نداشته باشد. پس باید توجه داشت که مهم بالاتر و بهتر بودن از رقباست نه داشتن معیارهای تئوری.

پیشنهاد می شود برای کامل شدن اطلاعات خود مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:

 • تاثیر سرعت سایت در سئو
 • تاثیر آپتایم در سئو
 • تاثیر امنیت سایت بر سئو

ویژگی های بارز محتوای با کیفیت

منظور از محتوای با کیفیت نه تعداد کلمات است نه وجود تصویر و ویدئو و …! بلکه معنی محتوای با کیفیت این است که محتوا کاربرپسند بوده و استانداردهای فنی در آن رعایت شده باشد. از ویژگی های محتوای با کیفیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نگارش محتوا بصورت صحیحی انجام شده باشد.
 • محتوا بصورت ساده اما پرمفهوم بیان شده باشد.
 • اطلاعات جامع، مفید و تازه ای را در دل خود داشته باشد.

مدیریت صفحات کم ارزش و بی ارزش

برخی از صفحات ارزش خاصی ندارند و بهتر است از ایندکس شدن آنها در گوگل جلوگیری کنیم. برای اینکار می توانیم از افزونه بسیار کاربردی و خوب Yoast SEO کمک بگیریم و صفحات بی ارزش و یا کم ارزش را بصورت Noindex ست کنیم تا از ایندکس شدن آنها جلوگیری کنیم. یکی از راهکارهای دیگر استفاده از rel=canonical برای صفحات کم ارزش، بی ارزش و یا مشابه است. در واقع از canonical به منظور تجمیع صفحات مشابه و ارجاع آنها به صفحه هدف استفاده می شود.

تاثیر تجربه کاربری در سئو سایت

نتیجه بازخوردهای بازدیدکنندگان سایت را می توان به عنوان تجربه کاربری قلمداد کرد. برخی از متخصصین و فعالان حوزه سئو بر این عقیده هستند که UX تاثیر خاصی در سئو ندارد اما ما با این نظریه کاملا مخالف هستیم و این نظر را داریم که تجربه کاربری تاثیر بسیار قابل توجهی در سئو دارد. همچنین لازم به ذکر است انتظار می رود تاثیر تجربه کاربری در سئو در آینده بیش از میزان فعلی باشد. زیرا اصل مبحث تجربه کاربری بر برقراری وضعیت مطلوب باب میل کاربران یک سایت است که به هدف و اصل نزدیک است.

بررسی تاثیر لینک ها در کسب رتبه

لینک های خارجی از ابتدا تاثیر بسیار زیادی در تعیین رتبه نتایج گوگل داشته اند. اما موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که سطح اسپم و تخلف در این موضوع بشدت بالاست و این موضوع سبب شده گوگل الگوریتم خاصی تحت عنوان پنگوئن برای کنترل و بررسی لینک ها ارائه شود. بحث لینک های خارجی یک موضوع بسیار گسترده و پیچیده است که نمی توان بصورت خلاصه در مورد آن صحبت کرد. اما یکسری موارد هستند که بهتر است به آنها توجه داشته باشید. موارد بشرح زیر هستند:

 • لینک های سایت واید و پولی از دید گوگل اسپم هستند.
 • اگر به لینک های سایت واید بصورت تبلیغاتی نیاز دارید حتما دقت کنید که بصورت نوفالو باشند.
 • کنترل چگالی کلی و جزئی لینک های خارجی بسیار مهم است و با بروز اشتباه ممکن است گوگل سایت را جریمه کند.
 • کیفیت لینک ها و ارتباط محتوایی لینک دهنده بسیار مهمتر از تعداد لینک ها می باشد.
 • یکی از بهترین راهکارها برای گرفتن لینک های طبیعی، کار بر روی برندینگ است.
 • هر قدر سطح رقابت و اسپم کلمات کلیدی بالاتر می رود کنترل و نظارت بیشتری بر روی آن در نتایج گوگل اعمال می شود.

برای اینکه بتوانید لینک بیلدینگ خوبی داشته باشید تا موجب بهبود سایت و کلمات کلیدی آن شود پیشنهاد می کنیم ساختار الگوریتم پنگوئن را بخوبی بشناسید تا بتوانید به درستی عمل کنید. یکی از بهترین منابع سایت searchengineland می باشد که در زیر لینک مربوط به اطلاعات و اخبار الگوریتم پنگوئن قرار داده می شود:

Google Penguin


(1) نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو
نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو میهن توسعه


(2) جدول عناصر سئو نتایج گوگل رتبه
جدول عناصر سئو نتایج گوگل رتبه بندی سایت فاکتورهای سئو


(3) 10 آزمایش فوق العاده سئو و نتایج
10 آزمایش فوق العاده سئو و نتایج ارزشمند آن برای سئو سایت شما


(4) نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو - سئوراز
نوشته نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو اولین بار در پایگاه دانش میزبانفا پدیدار شد. پرش به محتوا . English Arabic. تلفن تماس 02177166964. تلفن همراه 09198121292. تلفن همراه 09128238263. ما را دنبال کنید سئوراز. طراحی سایت سئو


(5) سئو چیست سئو سایت و بهینه سازی وب سایت برای گوگل وب24
سئو چیست و چرا مهم است سئو سایت یا بهینه سازی سایت که به صورت مخفف به آن seo می گویند به معنی انجام تمام فرآیندهایی است که باعث می شود سایت شما نتایج بهتری را در گوگل و سایر موتورهای جستجو کسب کند.


(6) نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو ایکس اسکریپت
بهینه سازی وب سایت سئو دانلود نرم افزار Notepad نسخه 6.4.5 نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو . 749 بازدید بدون نظر


(7) سئو وب سایت یا بهینه سازی سایت - ایتروز
سئو وب سایت یا بهینه سازی سایت باعث افزایش ترافیک و رتبه فروش محصولات و مشاهده خدمات می شود. با سئو سایت و بهینه سازی سایت در جایگاه اول موتورهای جستجو از جمله گوگل باشید.


(8) نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو میهن توسعه
در این مطلب نتایج تجربی بیش از 5 سال فعالیت در زمینه سئو سایت به شما ارائه خواهد شد که از نظر ما ارزش بسیار بالایی دارد چون نتیجه سالها زحمت و سرمایه گذاری در این حوزه می باشد. نتایج تجربی حاصل از سئو و بهینه سازی . این


(9) سئو و بهینه سازی محلی Local SEO چیست و چه کاربردی دارد
در چندین بروزرسانی الگوریتم های موتور جستجوگر گوگل دست خوش تغییرات بسیار زیادی به نسبت سالهای گذشته شد که یکی از این تغییرات و مباحث داغ و پرکاربرد استفاده از بحث لوکال سئو در روند بهینه سازی وب سایت بود.


(10) نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو فروشگاه ارزانی
در این مطلب نتایج تجربی بیش از 5 سال فعالیت در زمینه سئو سایت به شما ارائه خواهد شد که از نظر ما ارزش بسیار بالایی دارد چون نتیجه سالها زحمت و سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =

دکمه بازگشت به بالا