آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس

آموزش پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس

با پیشرفت تکنولوژی تمایل افراد به داشتن فعالیت در دنیای اینترنت بیش از پیش شده است. به همین دلیل افراد به دنبال خرید دامنه مناسب و در ادامه این مسیر خرید هاست با کیفیت هستند. در واقع خرید هاست وردپرس می تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که قصد دارند وب سایت وردپرسی خود را راه اندازی نمایند. بعد از پشت سر گذاشتن تمامی این مسیر زمان آن می رسد که با مدیریت درست و اصولی وب سایت خود را راه اندازی و عملکرد آن را بهبود بخشید. در این مسیر این احتمال وجود دارد که شما نیاز پیدا کنید برای بهبود عملکرد از قابلیت جدید وردپرس، یعنی پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس استفاده کنید. در این مقاله از پایگاه دانش جی فارس تصمیم داریم به شما بگوییم که قابلیت پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس چیست و به چه نحوی می توان اقدام به حذف اطلاعات شخصی در وردپرس نمود.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس چیست؟

در راستای تلاش برای بالاتر بردن امنیت اطلاعات، وردپرس قابلیت جدیدی تحت عنوان حذف اطلاعات شخصی را به پیشخوان خود اضافه کرده است. با کمک قابلیت حذف اطلاعات شخصی در وردپرس مدیران این امکان را خواهند داشت به راحتی اقدام به حذف تمامی داده های شخصی موجود از یک کاربر از روی وردپرس خود نمایند. بدین ترتیب بنا به صلاح دید مدیران سطح بالاتر اطلاعات مربوط به هر یک از کاربران را می تواند حذف کرده و این موضوع زمانی اهمیت خود را نشان می دهد که به هر دلیلی یک مشکل امنیتی به وجود آمده باشد.

نکته: در نظر داشته باشید که در صورت تایید درخواست حذف اطلاعات شخصی در وردپرس دیگر امکان تغییر و بازگشت آن وجود نخواهد داشت.

پاک کردن اطلاعات شخصی به هیچ عنوان سبب نمی شود که این اطلاعات از نسخه بکاپ وردپرس شما یا فایل های آرشیو شده نیز پاک شود. زمانی که قصد دارید از این ابزار وردپرس در کنار بکاپ گیری خودکار یا آرشیو اطلاعات استفاده کنید، بهتر است در هنگام بازیابی اطلاعات کاربر مورد نظر دقت لازم را داشته باشید. یعنی اگر قصد دارید یک نسخه آرشیو شده از وب سایت خود را بازیابی کنید، باید درخواست حذف اطلاعات شخصی را دوباره ارسال نمایید.

نحوه پاکسازی داده شخصی در وردپرس

نکته: در نظر داشته باشید که در این قسمت بخشی تحت عنوان «زباله دان» وجود ندارد و در صورت حذف اطلاعات شخصی یک کاربر در وردپرس امکان بازگردانی آن وجود ندارد. به منظور پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس باید مسیر زیر را به شکلی دقیق دنبال کنید:

 1. اولین کاری که باید به منظور تکمیل فرآیند پاکسازی داده شخصی در وردپرس انجام دهید این است که با وارد کردن اطلاعات ورود خود و با استفاده از آموزش ورود به وردپرس وارد پیشخوان وردپرس وب سایت خود شوید.
 2. سپس در پیشخوان وردپرس و از طریق منو «ابزارها» زیر منو «پاکسازی اطلاعات شخصی» را انتخاب نمایید.
  پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس چیست؟
 3. با کلیک روی این گزینه وارد صفحه ای همانند تصویر زیر می شوید. در این صفحه باید نام کاربری یا آدرس ایمیل فرد مورد نظر را در فیلد موجود وارد کرده و سپس روی دکمه «ارسال درخواست» کلیک کنید.
  نحوه پاکسازی داده شخصی در وردپرس
 4. با پشت سر گذاشتن مرحله قبل آدرس ایمیل کاربر مورد نظر در جدول پایین نشان داده شده و وضعیت نیز در حالت «در انتظار» قرار می گیرد.
  پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس
 5. در این مرحله ایمیلی برای آدرس ایمیل وارد شده ارسال می شود. در این ایمیل لینکی قرار گرفته است که به منظور تایید درخواست پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس باید روی آن کلیک نمایید.
  حذف اطلاعات شخصی در وردپرس چیست؟
 6. بعد از تایید درخواست از طریق ایمیل پیغامی همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود.
  آموزش پاکسازی داده شخصی در وردپرس
 7. حال دوباره باید وارد صفحه پاکسازی اطلاعات شخصی وردپرس شوید. خواهید دید که وضعیت به حالت «تایید شده» تغییر کرده و «گام بعدی نیز «پاک سازی اطلاعات شخصی» است. پس روی لینک «پاکسازی اطلاعات شخصی» کلیک کنید.
  آموزش نحوه پاکسازی داده شخصی در وردپرس
 8. در مرحله آخر اطلاعات شما حذف شده و وضعیت در حالت «تکمیل شده» قرار می گیرد. گام های بعدی نیز «حذف درخواست» خواهد بود که با کلیک روی آن درخواست از لیست نمایش داده شده در جدول حذف خواهد شد.
  آموزش نحوه پاکسازی داده شخصی در وردپرس

نکته: بعد از قرار گرفتن آدرس ایمیل در جدول و در تمامی مراحل فوق حتی در مرحله «در انتظار» شما می توانید با کلیک روی لینک «حذف اجباری داده های شخصی» اقدام به حذف تمامی اطلاعات موجود از کاربر مورد نظر از روی دیتابیس وردپرس خود نمایید.

چگونگی پاکسازی داده شخصی در وردپرس

اگر به هر دلیل قبل از تایید کامل حذف درخواست و طی کردن مراحل فوق تصمیم گرفتید درخواست خود را حذف کنید می توانید به شکل زیر عمل کنید:

 1. در گام اول درخواست مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 2. سپس از طریق باکس «کارهای دسته جمعی» و از طریق گزینه هایی که نمایش داده می شود، گزینه «حذف درخواست ها» را انتخاب کرده و سپس روی دکمه «اجرا» کلیک کنید.
  آموزش پاکسازی داده شخصی در وردپرس

نکته: اگر به هر دلیلی ایمیل تایید درخواست برای شما ارسال نشد، همانند توضیحات حذف درخواست ها عمل کنید اما به جای گزینه حذف درخواست ها، گزینه «ارسال دوباره تاییدیه درخواست ها» را انتخاب نمایید.

در این مقاله از پایگاه دانش جی فارس هدف ما این بود تا با ارائه یک آموزش جامع در زمینه پاکسازی کامل اطلاعات شخصی از دیتابیس وردپرس همراه شما عزیزان باشیم. بدین ترتیب شما این امکان را دارید که به بهترین شکل ممکن وب سایت خود را مدیریت کرده و در صورت نیاز به پاکسازی اطلاعات شخصی افراد مختلف در وردپرس خود عملکرد و امنیت وب سایت خود را بهبود ببخشید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی در خصوص حذف اطلاعات شخصی در وردپرس می توانید از طریق بخش دیدگاه ها همین مقاله با ما همراه باشید.

آموزش رایگان وردپرس


(1) آموزش پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس
آموزش پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس - سئوراز


(2) آشنایی با تنظیمات پیشخوان وردپرس
آشنایی با تنظیمات پیشخوان وردپرس - اتوپیا تم - آموزش آنلاین


(3) طراح وردپرس پشتیبانی سایت سئو سایت
طراح وردپرس پشتیبانی سایت سئو سایت طراحی سایت وردپرس طراح سایت


(4) آموزش درون ریزی و برون بری اطلاعات در
آموزش درون ریزی و برون بری اطلاعات در وردپرس و معرفی افزونه ها


(5) آموزش وردپرس - کاملترین دوره آموزش وردپرس بصورت ویدئویی
آموزش وردپرس به شما چه می آموزد در این دوره آموزشی وردپرس که بصورت رایگان هم ارائه شده است می آموزید به راحتی یک وبسایت برای خودتان طراحی کنید و با آن بتوانید به دنیای تجارت الکترونیک قدم بگذارید.


(6) آموزش ساخت عضویت ویژه وردپرس قالب و
آموزش ساخت عضویت ویژه وردپرس قالب و افزونه وردپرس


(7) فرم ورود و عضویت در وردپرس آموزش وردپرس افزونه وردپرس
در این مقاله از آموزش وردپرس افزونه Theme My Login به شما این امکان را میدهد تا فرم ورود و عضویت در وردپرس را شخصیسازی کنید. این افزونه امتیاز 3.5 از 5 را در مخزن وردپرس کسب کرده است و بیش از 100000 بار توسط کاربران نصب و


(8) حذف Cache وردپرس
آموزش پاک کردن کش در وردپرس - روش های حذف Cache وردپرس - آریا وردپرس


(9) آموزش پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس - سئوراز
11.06.2020 در واقع خرید هاست وردپرس می تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که قصد دارند وب سایت وردپرسی خود را نوشته آموزش پاکسازی اطلاعات شخصی در وردپرس اولین بار در پایگاه دانش میزبانفا پدیدار شد.


(10) شخصی سازی قالب وردپرسی - آموزش وردپرس آموزش ووکامرس
17 تنظیمات در وردپرس آموزش ووکامرس . 1 نصب و راهاندازی فروشگاه اینترنتی 2 افزودن اولین محصول در ووکامرس 3 درگاههای پرداختی در ووکامرس 4 کاربرد ابزارکها در ووکامرس 5 حلقه ترجمه در ووکامرس 6 فروش انواع مختل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا