خانهعمومیمیزبانی وب

آموزش رفع خطای 500 Internal Server Error در هاست

آموزش رفع خطای 500 Internal Server Error در هاست
آموزش رفع خطای 500 Internal Server Error در هاست
آموزش رفع خطای 500 Internal Server Error در هاست

خطای Internal Server Error 500 می تواند به دلایل بسیار متنوعی ایجاد شود اما از رایج ترین دلایل بروز این خطا می تواند از اعمال سطح دسترسی یا Permission نادرست بر روی فایل ها و دایرکتوری ها، Ownership نادرست در هاست، کد های نادرست در فایل php.ini یا فایل .htaccess ، درخواست های نامعتبر از سمت اسکریپت سایت و … باشد. این خطا با توجه به نام آن بسیاری از کاربران را به این اشتباه می اندازد که مشکلی در سرور وجود دارد ولی در واقع سرور مشکلی نداشته و با اعمال تغییرات در تنظیمات پیکربندی سایت معمولاً قابل رفع می باشد. جزئیات کاملی از خطاهای سایت در فایل Error Logs همیشه ذخیره می شود که در زمان مشاهده ی خطای 500 می توانید با مراجعه به این فایل اطلاعاتی در مورد عامل ایجاد این خطا دریافت کنید. این فایل در قسمت File Manager در هاست شما وجود دارد که لیستی از خطاهای سایت را همراه با تاریخ و جزئیات ارائه می دهد، جهت انجام این کار می توانید از آموزش نحوه مشاهده آخرین خطاهای سایت از طریق فایل Error log استفاده کنید.

نمونه ای از خطای 500 را می توانید در ذیل مشاهده نمایید:


Internal Server Error
The server encountered an Internal Error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the Server administrator, [email protected] and inform them of the time the Error occurred, and anything you might have done that may have caused the Error.
More information about this error may be available in the Server Error log.
Additionally, a 500 Internal Server Error Error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request

123456789 Internal Server Error The server encountered an Internal error or misconfiguration and was unable to complete your request. Please contact the server administrator, webmaster@example.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error. More information about this error may be available in the server error log. Additionally, a 500 Internal Server Error Error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request

در ادامه ی آموزش انواع عوامل بروز خطای Internal Server Error 500 را همراه با نحوه ی رفع آن ها توضیح خواهیم داد:

  • Bad Permission, Writable by Group

خطایی که به واسطه ی سطح دسترسی پوشه ها بیش از حد مجاز رخ می دهد. در فایل Error Logs می توانید این خطا را بدین صورت مشاهده کنید:


[Sun Jun 05 12:03:22 2012] [Error] [client 66.249.72.82] SoftException in Application.cpp:601: Directory “/home/exampleuser/public_html” is writeable by group

1 [Sun Jun 05 12:03:22 2012] [Error] [client 66.249.72.82] SoftException in Application.cpp:601: Directory “/home/exampleuser/public_html” is writeable by group

در این مثال، سطح دسترسی پوشه غیر مجاز تعریف شده که برای رفع این مشکل باید سطح دسترسی پوشه را از 777 به 755 تغییر دهید. سطح دسترسی دایرکتوری ها و پوشه ها 755 می باشد ، اسکریپت های اجرایی شامل پوشه ی cgi-bin نیز دارای سطح دسترسی 755 می باشند. تصاویر، فایل های چندرسانه ای و فایل های متنی مثل HTML نیز دارای سطح دسترسی 644 می باشند.

  • Files – 644
  • CGI Scripts – 755
  • Directories – 755

شما می توانید سطح دسترسی ها را از طریق File manager واقع در دسته بندی Files در Cpanel یا سرویس گیرنده ی FTP و یا از طریق دستورات chmod در SSH/Bash ویرایش کنید.


Bad .htaccess, Invalid code, command, or syntax

1 Bad .htaccess, Invalid code, command, or syntax

ممکن است کاربران در فایل .htaccess خطوطی را اضافه کنند که در اثر عدم دانش کافی و بی دقتی حاوی کلمات نادرست یا متضاد با تنظیمات سرور باشند. در این حالت خطای 500 رخ خواهد داد. بهترین روش برای رفع این مشکل ، تبدیل خطوط مشکل دارد در فایل .htaccess به توضیحات یا Comment می باشد که کافی است در ابتدای خطوط کاراکتر # را درج کنید و فایل را ذخیره نمایید. برای مثال اگر محتوای فایل .htaccess شما به صورت زیر باشد:


DirectoryIndex default.html
AddType application/x-httpd-php5 php

12 DirectoryIndex default.html AddType application/xhttpdphp5 php

برای اینکه خط دوم را کامنت کنید می بایست به این صورت عمل کنید:


DirectoryIndex default.html
#AddType application/x-httpd-php5 php

12 DirectoryIndex default.html #AddType application/x-httpd-php5 php

خطوطی که با php_flag شروع می شوند معمولا دچار خطا می شوند و می بایست آن ها را کامنت کنید.


Other common .htaccess Errors

1 Other common .htaccess Errors

نحوه رفع ارور 500 در سایت

علاوه بر موارد ذکر شده فوق، ارور 500 می تواند به دلیل وجود مشکلات زیر نیز باشد:

مشکل FollowSymlinks :

در این حالت خطایی مشابه ذیل خواهید داشت:


[Sun Jun 05 12:07:10 2011] [alert] [client 66.249.72.82] /home1/examplec/public_html/.htaccess: Option FollowSymlinks not allowed here

1 [Sun Jun 05 12:07:10 2011] [alert] [client 66.249.72.82] /home1/examplec/public_html/.htaccess: Option FollowSymlinks not allowed here

این خطا به سادگی قابل رفع می باشد. کافی است در فایل مورد نظر ، دستور مجاز «SymlinksIfOwnerMatches» را به جای «FollowSymlinks» استفاده کنید یا خط مربوطه را حذف نمایید.

مشکل Syntax Not Closed

در این حالت خطایی مشابه ذیل خواهید داشت:


[Sun Jun 05 12:11:38 2011] [alert] [client 66.249.72.82] /home1/examplec/public_html/.htaccess: /home1/examplec/public_html/.htaccess:3: ExampleRule/Module> was not closed.

1 [Sun Jun 05 12:11:38 2011] [alert] [client 66.249.72.82] /home1/examplec/public_html/.htaccess: /home1/examplec/public_html/.htaccess:3: ExampleRule/Module> was not closed.

باز هم به سادگی می توانید این خطا را رفع کنید و یا آن را حذف نمایید. در این مورد دستور را به درستی پایان دهید :


ExampleRule

1 ExampleRule

این موارد تعداد کمی از خطاهایی می باشد که در اثر دستورات اشتباه در فایل .htaccess بروز می دهند ولی به صورت کلی پیغام های خطا به اندازه ی کافی در تشخیص خطا شما را راهنمایی می کنند و می توانید با دقت در خطاها به راحتی آن ها را رفع نمایید.


Improperly configured php.ini

1 Improperly configured php.ini

خطاهایی که در فایل php.ini می تواند رخ دهد به صورت زیر می باشند:

مشکل ForceType :

زمانیکه از فایل ها با پسوند یا بدون پسوندی متفاوت از پسوند های معمول استفاده می کنید می توانید از ForceType در فایل .htaccess استفاده کنید و نحوه ی استفاده از آن در سرور را تعیین کنید. (برای تمامی فایل های موجود در پوشه ی مربوطه و سرور های بدون phpsuexec)

برای مثال ، زمانیکه شما فایلی با نام item دارید ( مانند Nucleus برای استفاده از FancyURL) و می خواهید در سرور بعنوان فایل php تعریف شود ، می توانید از کد زیر در فایل .htaccess استفاده کنید:


ForceType application/x-httpd-php

1 ForceType application/xhttpdphp

البته در سرور هایی که دارای phpsuexec می باشند با کد فوق خطای Internal Server Error دریافت خواهید ، که این مشکل به راحتی با استفاده از SetHandler بجای ForceType در فایل .htaccess رفع خواهد شد:


SetHandler application/x-httpd-php

1 SetHandler application/xhttpdphp

مشکل php_value :

در سرور های بدون phpsuexec می توان از php_value در فایل .htaccess برای تغییر تنظیمات php (در واقع بازنویسی تنظیمات از php.ini) استفاده نمود. در سرور های دارای phpsuexec استفاده از این دستور خطای Internal Server Error را ایجاد می کند. برای رفع این خطا شما می توانید از فایل php.ini که در همان پوشه ی ای که فایل .htaccess قرار دارد موجود است. در فایل php.ini می توانید تمامی تنظیمات مربوط به php را تغییر دهید. برای مثال اگر شما می خواهید short_open_tag را برابر با off قرار دهید، شما باید از short_open_tag? = off در فایل .htaccess استفاده کنید. با استفاده از فایل php.ini نتیجه به این صورت می شود:


[PHP]
short_open_tag = Off

12 [PHP] short_open_tag = Off

یکی از اصلی ترین دلایل رخداد خطای 500 Internal Server Error به دلیل اعمال کد های اشتباه در فایل .htaccess هاست می باشد، بنابراین جهت رفع این مشکل حتما به شما توصیه می کنیم ویدئو آموزشی نحوه مشاهده فایل مخفی .htaccess رو داخل هاست مشاهده کنید تا بتونید به راحتی این فایل رو از داخل هاستتون پیدا کنین و کد های داخلش رو به حالت اولیه برگردونید. در صورتی که این خطا در سایت وردپرسی شما به وجود اومده میتونید با استفاده از مقاله آموزش رفع خطای 500 در وردپرس اقدام به برطرف کردن خطای داخلی سرور در وردپرس بکنید.

اگه دوست دارین سایت داشته باشین ما در جی فارس به شما کمک می کنیم که به راحتی سایت مورد نظرتون رو بسازین! چطوری؟! روی لینک پایین کلیک و آموزش کامل و قدم به قدم راه اندازی سایت رو مشاهده کنید.
راه اندازی سایت به کمک جی فارس


(1) آموزش رفع خطای 500 Internal Server
آموزش رفع خطای 500 Internal Server - رفع ارور 500 در وردپرس


(2) خطای 500 Internal Server Error
آموزش رفع خطای 500 Internal Server Error چگونه خطای 500 را رفع کنیم


(3) خطای 500 یا Internal Server Error در وردپرس و راه حل های آن
07.11.2016 یک راهنمای جامع در مورد خطایی که معمولا در وردپرس رخ میدهد. اگر نمیدانید چگونه این مشکل را حل کنید از ما بپرسید یا این راهنما را مطالعه کنید


(4) Internal server error وردپرس
آموزش رفع خطای 500 خطای سرور داخلی Internal server error وردپرس


(5) رفع خطا و ارور Internal Server Error 500 وبلاگ ایران سرور
در کل ارور 5xx خطاهایی هستند که از سمت سرور یا هاست اتفاق می افتند. لذا باید برای پیدا کردن سرنخ های لازم سرور را مورد کنکاو قرار دهیم.


(6) آموزش رفع خطای 500 در سی پنل - آموزش رفع خطای 500 - خطای
آموزش رفع خطای 500 در سی پنل . روزهای گرم تابستان را سر میکنیم و هر اتفاقی که می افتد دوست داریم بندازیم گردن این و آن اما بهتر است یک نگاه کوتاهی در این موارد به علت رخ دادن این خطا ها بیندازیمشاید نظرمان عوض شد. پس ما قص


(7) آموزش رفع خطای 500 Internal Server Error در هاست - سرور
در صورتی که این خطا در سایت وردپرسی شما به وجود اومده میتونید با استفاده از مقاله آموزش رفع خطای 500 در وردپرس اقدام به برطرف کردن خطای داخلی سرور در وردپرس بکنید.


(8) آموزش رفع خطای Internal Server Error 500 در هاست - مرکز
اگر قصد خرید هاست و دامنه را دارید میهن وب هاست امکانات هاست دانلود هاست لینوکس و هاست


(9) خطای Internal Server Error 500
آموزش رفع خطای Internal Server Error 500 در هاست پارس راد


(10) آموزش رفع خطای 500 Internal Server Error در هاست مستر آموز
در ادامه ی آموزش انواع عوامل بروز خطای Internal Server Error 500 را همراه با نحوه ی رفع آن ها توضیح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا