آموزش های وردپرسخانهسیستم مدیریت محتواعمومی

آموزش رفع خطای 413 در وردپرس

آموزش رفع خطای 413 در وردپرس
آموزش رفع خطای 413 در وردپرس
آموزش رفع خطای 413 در وردپرس

یکی دیگه از خطاهایی که در وردپرس مواجه میشیم خطای 413 وردپرس است که بیشتر به دلیل اعمال محدودیت در هاست برای آپلود فایل در وردپرس اعمال شده است. وقتی خطای 413 در وردپرس رخ میده با پیغامی مثل Request entity too large مواجه میشیم. همونطور که این پیغام اعلام میکنه، نشون دهنده بالا بودن حجم فایلی هست که قصد آپلود در وردپرس را داریم. این فایل میتونه یک افزونه و یا قالب وردپرس باشه که قصد نصب و فعال کردنشو دارید.

در این آموزش از پایگاه دانش جی فارس قصد دارم به معرفی نحوه رفع خطای Request entity too large در وردپرس بپردازم که با استفاده از راهکارهایی که در این مقاله عنوان میشه میتونید خطای 413 در وردپرس را هنگام نصب افزونه در وردپرس یا نصب قالب در وردپرس برطرف کنید.

آموزش رفع خطای 413 وردپرس

همونطور که اشاره شد زمانی که قصد نصب قالب یا افزونه وردپرس را دارید این خطا در وردپرس به دلیل اعمال محدودیت از طرف شرکت هاستینگ برای آپلود فایل‌های حجیم به وجود خواهد آمد. بنابراین امکان آپلود فایل حجیم در هاست و سرور وجود نداشته و خطای 413 وردپرس یا request entity too large نمایش داده خواهد شد.

آموزش رفع خطای 413 وردپرس و حل مشکل Request entity too large

راهکار اول: افزایش حجم آپلود از طریق فانکشن قالب

برای این منظور باید کدهای زیر را به فایل فانکشن(functions.php) قالب اضافه کنید. ابتدا وارد هاست خود شده و روی گزینه File Manager کلیک کنید تا به صفحه مدیریت فایل‌ها در هاست هدایت شوید. سپس به مسیر public_html/wp-content/themes مراجعه کنید. حالا قالبی که در حال استفاده ازش هستید و روی سایت فعاله را انتخاب کرده و وارد پوشه قالب در این مسیر بشید. در نهایت به دنبال فایل functions.php بگردید و با راست کلیک کردن روی فایل و انتخاب گزینه Edit به صفحه ویرایش فایل مراجعه کنید.


@ini_set( ‘upload_max_size’ , ‘128M’ );
@ini_set( ‘post_max_size’, ‘128M’);
@ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’ );

123 @ini_set( ‘upload_max_size’ , ‘128M’ );@ini_set( ‘post_max_size’, ‘128M’);@ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’ );

همونطور که تو خط اول و دوم کد بالا میبینید حداکثر حجم آپلود وردپرس در اینجا روی 128 مگابایت تعیین شده که در صورت بالا بودن حجم فایل بیش از این مقدار باید مقادیر موجود را دستی تغییر داده و روی مقداری بیشتر از حجم فایلی که قصد آپلود دارید بگذارید. خط سوم هم مربوط به مدت زمانی هست که طول میکشه فایل شما آپلود بشه که در صورت آپلود نشدن در این مدت زمان میتونید مقدارش را چندین برابر کنید.

راهکار دوم: افزایش حجم آپلود از طریق htaccess.

در این روش باید کدهای زیر را به فایل htaccess. هاست اضافه کنید. برای این منظور وارد هاست شده و روی File Manager کلیک کنید تا به صفحه مدیریت فایل‌ها در هاست هدایت شوید. سپس به مسیر public_html مراجعه کنید. در این مسیر باید دنبال فایلی با نام htaccess. بگردید که به دلیل وجود نقطه در ابتدای نام فایل جزو فایل‌های مخفی هست. اگر فایل نمایش داده نمیشه در همین صفحه روی دکمه Settings که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار داره کلیک کنید تا پنجره زیر باز شده و در نهایت تیک گزینه show hidden files را انتخاب کرده و روی دکمه Save کلیک کنید. حالا فایل htaccess. نمایش داده میشه که میتونید با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه Edit به صفحه ویرایش فایل هدایت شوید.

آموزش رفع خطای 413 وردپرس و حل مشکل Request entity too large


php_value upload_max_filesize 128M
php_value post_max_size 128M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

1234 php_value upload_max_filesize 128Mphp_value post_max_size 128Mphp_value max_execution_time 300php_value max_input_time 300

دقت کنید که کدهای بالا را درست بعد از خطی که کدها مربوط به وردپرس قرار دارند اضافه کنید. یعنی کدهای بالا درست باید در خط بعدی # END WordPress قرار داده شوند.

راهکار سوم: آپلود افزونه یا قالب به صورت دستی

اگر با دو روش بالا همچنان مشکل پابرجا بود و قادر به آپلود فایل در وردپرس نبودید و پیغام خطای 413 وردپرس نمایش داده میشه این بار میتونید به صورت دستی اقدام به آپلود فایل در هاست بکنید. در این روش کافیه بعد از اینکه وارد هاست شدید روی گزینه File Manager کلیک کنید تا به صفحه مدیریت فایل‌ها در هاست هدایت شوید. حالا به مسیر public_html/wp-content مراجعه کنید.

  • در صورتی که فایل آپلودی مربوط به افزونه در وردپرس هست وارد پوشه plugins شده و فایل zip افزونه را در این مسیر آپلود کنید. بعد از اینکه فایل آپلود شد، راست کلیک کرده و گزینه Extract را انتخاب کنید تا از حالت فشرده خارج شده و به لیست افزونه‌ها در صفحه افزونه‌های پیشخوان وردپرس اضافه شود. در نهایت با مراجعه به مسیر پیشخوان وردپرس> افزونه‌ها میتونید افزونه را فعال کنید.
  • در صورتی که فایل آپلودی مربوط به قالب در وردپرس هست وارد پوشه themes شده و فایل zip قالب وردپرس را در این مسیر آپلود کنید. بعد از اینکه فایل آپلود شد، راست کلیک کرده و گزینه Extract را انتخاب کنید تا از حالت فشرده خارج شده و به لیست قالب‌ها در صفحه پوسته پیشخوان وردپرس اضافه شود. در نهایت با مراجعه به مسیر پیشخوان وردپرس> نمایش> پوسته‌ها میتونید قالب را مشاهده و فعال کنید.

امیدوارم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از این مقاله تونسته باشید مشکل آپلود نشدن فایل در وردپرس و مواجه شدن با خطای 413 وردپرس را برطرف کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش و نحوه رفع خطای Request entity too large در وردپرس سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.


(1) آموزش رفع خطای 413 در وردپرس محدودیت
آموزش رفع خطای 413 در وردپرس محدودیت فایل آپلودی Request Entity


(2) آموزش رفع خطای 413 در وردپرس مگاتم
آموزش رفع خطای 413 در وردپرس مگاتم


(3) خطای Request entity too large 413
آموزش نحوه رفع خطای Request entity too large 413 هنگام آپلود قالب


(4) رفع خطای رایج 413 در سایتهای وردپرسی - میزبان وردپرس
14.07.2020 در این مقاله رفع خطا 413 را به شما عزیزان آموزش داده ایم این خطا در وردپرس خیلی رایج است و زیاد در سایت های ایرانی و وردپرسی پیش می آید


(5) خطای 413 Request Entity Too large
نحوه رفع خطای 413 Request Entity Too large Error در وردپرس - وبلاگ


(6) آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس
آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس. آیا با خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس مواجه شده اید این خطا معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما سعی می کنید یک فایل تم یا افزونه را در وردپرس آپلود کنید.


(7) خطا 413 چیست آموزش رفع خطای 413 در وردپرس
20.11.2018 خطا 413 در مواقعی رخ میدهد که شما میخواهید فایل های حجیم را در وردپرس آپلود کنید در این آموزش به رفع خطای 413 در وردپرس می پردازیم.


(8) آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس
آیا با خطای 413 Request Entity Too large در وردپرس مواجه شده اید این خطا معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما در حال تلاش برای بارگذای فایل مربوط به یک قالب یا افزونه در سایت وردپرس خود هستید. در این مطلب میخواهیم به شما نشان دهیم که


(9) آموزش رفع خطا 413 Request Entity Too large در وردپرس
آموزش رفع خطا 413 Request Entity Too large در وردپرس . View Larger Image آیا شما هم با خطا Request Entity Too large 413 در وردپرس خود مواجه هستید خطا 413 Request Entity Too large معمولا زمانی رخ می دهد که کاربر سعی بر آپلود یک افزونه یا یک قالب داشته باشد. در ادامه


(10) نحوه رفع خطای 413 Request Entity Too Large در وردپرس تم فارس
06.06.2020 رفع خطا 413 request entity too large error در وردپرس. روشهای مختلفی برای رفع خطای request entity too large در وردپرس وجود دارد که ما در ادامه 4 روش از ساده ترین آنها را توضیح داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 8 =

دکمه بازگشت به بالا