خانهدامنهدامنه بین المللیعمومی

آموزش فعال سازی دامنه های بین المللی TLD

آموزش فعال سازی دامنه های بین المللی TLD
آموزش فعال سازی دامنه های بین المللی TLD
آموزش فعال سازی دامنه های بین المللی TLD

رفع خطای pending validation پس از ثبت دامنه های بین المللی

در این آموزش با نحوه ی فعال سازی دامنه های بین المللی TLD پس از ثبت دامنه آشنا خواهید شد. بسیاری از کاربران پس از ثبت دامنه سردرگم شده و نمی توانند دامنه (ِDomain) را فعال نمایند و به پشتیبانی جی فارس(gfars) رجوع می کنند در صورتیکه این کار یک فرآیند بسیار ساده می باشد.

زمانیکه شما دامنه ای را ثبت می نمایید چند ایمیل دریافت می کنید. ایمیل هایی که فارسی هستند و نام جی فارس در آن ها درج شده است فقط به منظور تایید و اطلاع شما کاربران به جهت ثبت شدن دامنه می باشد و برای فعال سازی دامنه نمی باشد. از آنجایی که رجیسترار دامنه های بین المللی در جی فارس Resello می باشد، ایمیلی که برای تایید دامنه دریافت می نمایید با عنوان Please confirm your contact details for… و از سمت [email protected] دارای متنی انگلیسی می باشد و کاملا مشخص است که از سمت جی فارس ارسال نشده است. متن ایمیل حاوی نام دامنه و اطلاعات شما لینک فعال سازی دامنه می باشد و هدف از ارسال ایمیل و تایید لینک ارسالی ، «تایید ایمیل » شما می باشد. بدین صورت که اگر شما دامنه ای با ایمیل [email protected] ثبت نمودید و لینک مربوطه را تایید کردید و سپس دامنه ی دیگری با همین ایمیل ثبت نمایید نیازی به تایید مجدد ایمیل نمی باشد و چنین ایمیلی دریافت نخواهید کرد.

زمانیکه دامنه فعال نشده باشد با پیغامی مشابه تصویر ذیل مواجه خواهید شد:

domain-activation-1

این بدین معنا می باشد که دامنه ثبت گردیده است ولی هنوز برای استفاده فعال نشده است و تا زمانیکه ایمیل فعال سازی را نیز تایید نکنید دامنه فعال نخواهد شد.

بارها این مورد پیش آمده است که کاربران به قسمت پشتیبانی تیکت ارسال می نمایند و می گویند لینک را تایید کرده ایم ولی دامنه هنوز فعال نشده است. این مورد 2 حالت دارد:

 1. مرورگر شما دارای کش (اطلاعات موقت در حافظه ی کش) که می بایست از طریق آموزش خالی نمودن کش در مرورگر ها ، کش مرورگر خود را خالی نمایید تا صفحه ی قبلی برای شما نمایش داده نشود.
 2. شما به درستی لینک مربوط به فعال سازی دامنه را تایید ننموده اید و موارد مورد نیاز را اعمال نکرده اید. بدین منظور می بایست به ادامه ی آموزش مراجعه کنید.

نحوه ی فعال سازی دامنه های بین المللی:

 1. به ایمیل خود مراجعه نمایید. (ایمیلی که برای ثبت دامنه مورد استفاده قرار گرفته است)
 2. در پوشه ی دریافت (inbox) ایمیلی با عنوان Please confirm your contact details for… و فرستنده [email protected] را بیابید و باز کنید. اگر ایمیلی با این مشخصات در پوشه ی دریافت شما موجود نبود حتما پوشه ی اسپم ایمیل های خود را نیز بررسی نمایید. در صورتیکه با دقت ایمیل خود را بررسی نمودید و به هیچ عنوان چنین ایمیلی دریافت نکرده بودید از طریق سیستم تیکتینگ با پشتیبانی جی فارس موضوع را مطرح نمایید تا سریعا بررسی گردد.
 3. در ایمیل علاوه بر مشخصات خود و دامنه مورد نظر یک لینک نیز وجود دارد. بر روی لینک کلیک نمایید.

domain-activation-2

 1. صفحه ای مشابه تصویر ذیل را خواهید دید. در این صفحه می بایست تیک چک باکس مربوط به گزینه های ذیل را فعال نمایید:

domain-activation-3

 1. I declare the information is true : بدین معنا که شما کلیه اطلاعات فوق (بالای این گزینه و مربوط به مشخصات خود و دامنه) را تایید می نمایید و مشکلی در اطلاعات وجود ندارد.
 2. General : بدین معنی که کلیه قوانین و شرایط مربوط به دامنه های بین المللی را خوانده و تایید نموده اید.
 3. Approve : بدین معنا که کلیه موارد فوق (مربوط به مشخصات دامنه و قوانین ) را تایید می نمایید یا بعبارت صحیح تر می پذیرید.
 4. در نهایت بر روی دکمه ی Submit کلیک نمایید تا مراحل فعال سازی دامنه به اتمام رسد.
 5. در این مرحله صفحه ای مشابه ذیل و حاوی پیغامی مبنی بر تایید و فعال سازی دامنه را مشاهده خواهید نمود. با مشاهده ی این صفحه دامنه ی شما فعال شده است و می توانید از آن استفاده نمایید.

domain-activation-4

رفع خطای domain not yet active پس از ثبت دامنه های بین المللی

توجه : برخی از کاربران بعد از اتمام فعال سازی دامنه با مشاهده ی پیغامی مشابه تصویر ذیل ، تصور می نمایند که دامنه هنوز فعال نشده و قابل استفاده نمی باشد.

domain-activation-5

این پیغام در واقع صفحه ی پیشفرض مربوط به دامنه ی شما می باشد که از طرف رجیسترار دامنه تعیین شده است. با تنظیم و ست شدن dns های هاست خریداری شده بر روی دامنه می توانید اطلاعات آپلود شده بر روی هاست خود را مشاهده نمایید. اگر با نحوه ی تغییر dns ها در دامنه های بین المللی آشنایی ندارید می توانید از آموزش تغییر dns برای دامنه های بین المللی استفاده نمایید.


(1) آموزش نحوه فعال سازی دامنه های بین
آموزش نحوه فعال سازی دامنه های بین المللی TLD آکادمی آموزشی


(2) فعال کردن دامنه بین المللی TLD رایانه
فعال کردن دامنه بین المللی TLD رایانه کمک 9099071540 حل


(3) راهنمای کامل ثبت دامنه اصطلاحات و
راهنمای کامل ثبت دامنه اصطلاحات و اطلاعات پیرامون ثبت دامنه ir


(4) فعال کردن دامنه بین المللی TLD رایانه کمک 9099071540
فعال کردن دامنه بین المللی TLD. معمولا کاربران بعد از ثبت دامنه خود در فعال سازی آن دچار مشکل میشوند و با خطایی مانند pending validation روبه رو میشوند و به ناچار با پشتیبانی ها و سایت های مختلف در تماس میشوند.


(5) آموزش رفع خطای pending validation پس از ثبت دامنه
در این آموزش با نحوه ی فعال سازی دامنه های بین المللی TLD پس از ثبت دامنه آشنا خواهید شد. بسیاری از کاربران پس از ثبت دامنه سردرگم شده و نمی توانند دامنه Domain را فعال نمایند و به پشتیبانی میزبان فاmizbanfa رجوع می کنند در


(6) مرکز آموزش آنلاین سرور ثبت-دامنه-ir
مرکز آموزش آنلاین سرور ثبت-دامنه-ir-آنلاین-سرور آنلاین سرور


(7) آموزش تمدید دامنه در ایرنیک آکادمی
آموزش تمدید دامنه در ایرنیک آکادمی آموزشی اولین دیتا


(8) تنظیم CHILD برای دامنه های عمومی - مرکز
تنظیم CHILD برای دامنه های عمومی - مرکز آموزش - ایران سرور


(9) چرخه حیات دامنه های بین المللی آکادمی
چرخه حیات دامنه های بین المللی آکادمی آموزشی اولین دیتا


(10) TLD های دامنه چیست و نحوه ثبت دامنه
TLD های دامنه چیست و نحوه ثبت دامنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا