انتخاب رمز ساده وای فای

عمومی خبری

انتخاب رمز ساده وای فای ، حجم اینترنت صاحبش را تلف کرد

jpg

ریس پلیس فتا استان خراسان رضوی از دستگیری عاملان سوء استفاده از پهنای باند و ترافیک اینترنت شهروند مشهدی ، خبر داد.

 پايگاه اطلاع رسانی پليس فتا؛ رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی سرهنگ جواد جهانشیری در تشریح خبر گفت: شهروندي به پليس فتا مشهد مقدس مراجعه و درخواست رسيدگي به شكايت خود مبني بر سوء استفاده از پهناي باند اينترنت wifi به ميزان 300 GB را داشت.

سرهنگ جواد جهانشیری افزود: با عنايت به شكايت مطروحه از سوي شاكي مبني بر هك پسورد wifi و استفاده از حجم اينترنت خريداري شده شاکی به ميزان 300 GB  توسط افراد ناشناس ، و پيرو ارجاع پرونده مذكور به پليس فتا بررسی موضوع در دستور كار كارشناسان آن پليس قرار گرفت.

این مقام مسئول بیان داشت : كارشناسان پليس فتا مشهد مقدس پس از انجام تحقيقات و بررسي هاي فني و پيگيريهاي به عمل آمده توسط كارشناسان اين پليس و با بهره گيري از روشهاي فني و پليسي و پيگيري هاي صورت گرفته  متهم که پسری جوان بود شناسايي و به پليس فتا احضار شد.

وی تصریح کرد:متهم كه در ابتدا منكر هر گونه بزهي بودند با رويت شواهد غير قابل انكار با ندامت بزه خود را پذيرفته وضمن اقرار صريح بيان داشت در ابتدا از طريق برنامه هايي موسوم به هك wifi  آشنا آن را بر روي گوشي نصب وپس از تحصيل رمز را در اختيار دوستان نزدیک خود قرار داده است که پرونده پس از پايان تحقيقات تكميل و جهت سير مراحل قضايي به همراه مستدات به دادسرا ارسال گرديد.

رئیس پلیس فتا استان در انتها به كاربران فضاي وب و اينترنت هشدار داد : جهت سهولت به خاطر سپردن رمز ها از ا رمز عددی به تنهایی خودداری نموده و با انتخاب ترکیبی اعداد مثبت حروف و کارکترهای ویژه دسترسي غیرمجاز به وای فای خود را به حداقل برسانید شایان ذکر است استفاده غير مجاز از اموال حقيقي و حقوقي ديگران نیز جرم بوده  و قانونگذار مطابق ماده 25 قانون جرائم رايانه اي مشخص نموده است ووفق مقررات اعمال قانون  خواهد شد .

گفتنی است ، شهروندان گرامی جهت ارسال گزارش و یا در صورت وقوع هرگونه اتفاق و حادثه ای در فضای سایبر بلافاصله  با شماره تماس 096380 مرکز فوريت‌هاي سايبری پليس فتا ارتباط برقرار نموده تا نسبت به دریافت خدمات اورژانس سایبری توسط کارشناسان پلیس فتا بهرمند گردند و یا با آدرس الکترونیکی به نشاني www.cyberpolice.ir از بروز ترین اخبار و حوادث و آموزش های پیشگیرانه در حوزه فضای سایبری مطلع گردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عمومی خبری
گواهی امنیتی SSL اس اس ال

گواهی امنیتی SSL اس اس ال Secure Socket Layer یا گواهی­نامه SSL یک استاندارد وب برای رمزنگاری اطلاعات بین کاربر و وب­سایت ­ها است. اطلاعاتی که توسط یک اتصال SSL مبادله می­ شوند به شکل کد ارسال می ­شوند، بنابراین اطلاعات از هک شدن محافظت می ­شوند. استفاده از یک …

عمومی خبری
1
کدام زبان‌های برنامه‌نویسی برای ساخت بازی‌ها عملکرد بهتری دارند؟

بیشتر کاربران فضای مجازی و حتا متخصصان فناوری اطلاعات دوست دارند به دنیای ساخت بازی‌های کامپیوتری وارد شوند و پروژه‌های بزرگی در مقیاس جهانی را به ثبت برسانند، با این‌حال به درستی نمی‌دانند که بهترین زبان برنامه‌نویسی برای ساخت بازی‌های کامپیوتری چیست. بازی‌های کامپیوتری به زبان‌های مختلفی نوشته می‌شوند و قرار نیست بازی‌هایی که روی کنسول، کامپیوتر یا دستگاه‌های همراه مشاهده می‌کنید با استفاده از یک زبان نوشته شوند. با این‌حال، برخی از زبان‌ها به دلیل قابلیت‌های کاربردی خوبی که ارائه می‌کنند عملکرد بهتری در زمینه بازی‌سازی دارند.

عمومی خبری
5 شغل برتر در حوزه فناوری شبکه‌های کامپیوتری

در دنیای به سرعت در حال پیشرفت شبکه‌های کامپیوتری که امکان ارتباط و تبادل اطلاعات جهانی را برای تقریبا هر سازمان و شرکتی فراهم کرده است، بازار تقاضا برای استخدام تکنسینهای ماهر شبکه گرم است. شرکتها برای استخدام کارمندان حرفهای دارای گواهینامههای بین المللی و تجربه کاری درحوزههای مختلف فناوری شبکه با یک دیگر در حال رقابت هستند. هر چه شرکتها بیشتر به دنبال استخدام نیروی کار ماهر با مهارتهای روز هستند، یادگیری مداوم مهارتهای شبکه نیز برای متخصصان متعهدی که به دنبال شتاب بخشیدن به تواناییهای خود هستند به یک ضرورت تبدیل شده است.